Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:59 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Челопечене.
МнениеПубликувано на: Вто Май 24, 2011 6:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ку-ку, мили приятели* и сие нотабили на милата ни татковина :D :D :D :D !! Първом - честит ви празник на славянската писменост! Да сте живи, здрави и да постигате все по-големи успехи на писмовния фронт :wink: :wink: :wink: !!
Както казах и в темата на Марто, таман се бях засилил да разгадавам Панчаревските потайности и един комшия ми вика - бегай, мани, остави...грозна работа е тамка :( :( :( :( . Донякъде тая информация ми дойде облекчаващо / не бързайте да ме корите /, защото се разкъсвах между Пънча и Челопеченската кариера. Бях прочел в Мания-та, че Лесновска е върната в старото си корито и на практика е "изкарана" от водоема, което засили интереса ми към гьола....Информацията за умрялата риба на Пънча категорично наклони везните към Челопечене....
И така, в съботата паркирах Гоуф-о :D на моста на Ботевградско и с бърза крачка поех по течението на реката..А тя, милата, бистра и пълна с риба...Изпитанието беше голямо, честно ви думам...особено като имате предвид, че на няколко пъти подплашвах риби около и над 35-те санта!! Убеден съм, че на едно място подплаших щука -. не особено голяма, писалка около 40-те см., но все пак щука!! В интерес на истината нямаше нито един рибар по реката...Далеч съм от мисълта, че съзнанието ни е проработило, но всяко начало е трудно....Времето беше прекрасно и постепенно приближих зоната, където реката се вливаше в кариерата.... Ето и малко фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сурнах се в ляво от новата дига като мисълта ми беше да започна риболова от малките езера, разположени непосредствено преди кариерата...Имам спомени от едни хубави риби там от миналата година....Акостирах, разпънах убавинята и резултата не закъсня / макар и не какъвто го исках :wink: :wink: /:

Изображение

Изображение

Продължих да подавам на най-различни места, но нищо друго не се обади освен тоя дребосък.......Реших да мина на кариерата....Там, където се вливаше реката в момента има хубава "пясъчна коса" с постепенно увеличаваща се дълбочина и в непосредствена близост потопени изсъхнали дървета. На това място се засякох с Бай Иван от Мания-та. Чилякът беше разпънал директен и дънна, но не можа да се похвали с нещо сериозно. Сподели, че е видял пасажи уклеи, каракуди и кленове в бреговата зона, което много зарадва мухарското ми ушо :D :D :D :D !! Пожелахме си взаимна слука и тръгнах по левия бряг на водоема. Още след десетина метра арестувах втората рибка за деня, маалко по-голяма от първата :D :D :

Изображение

Изображение

Зарадвах се и си рекох, че ми предстои вълнуващ риболов на дребни риби......Е да, ама не....Това си остана втората и последна рибка за тоя излет :( :( :( :( . Обиколих почти цялото езеро - в интерес на истината има няколко страхотни кленски места, газих из страхотни боклуци / доста мислих дали да ги снимам, ама все пак са празници.../.
Видях огромни стада уклеи и едри каракуди, като уклеите се "биеха" в брега и хвърляха хайвер върху спринцовки, стъкла, найлони и каквото друго можете да си представите, а каракудите величествено плуваха на два пръста под повърхността на водата, замервани с червеи от изнервени стървари :D :D :D. В интерес на истината кленове почти не видях - единичини, дребни бройки страхливо патрулираха на границата на дълбоката вода......
Ами...в общи линии това е по-интересното от тоя излет...Пак ви казвам - езерото е много интересно, особено две-три места с голямо количество потопени дървета и мястото, където доскоро е изтичала реката. Между другото там се засякох с колега, който също се оплака от слуката......Ето още няколко фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Сефтосах в бойни условия къстъм пръчка с бланки на Фирмата 8) 8) 8) 8) :

Изображение

Изображение

Ами....толкоз от бат ви Райко, молодци!!! Задължително ще посетя този водоем в разгара на лятото, предполагам, че нещата ще стоят по по-различен начин!! Реката също ни очаква след забраната!! Поздрави на всички!!!

* - по класика Мурджеев....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Челопечене.
МнениеПубликувано на: Вто Май 24, 2011 8:01 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравления Батка!!!Както винаги-класика!!! \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 24, 2011 9:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Привет бате Райко, добре ти е казал колегата да не ходиш на Пънча. По принцип добра дестинация е Челопечене. Сега си хванал две но по-нататък след забраната ще бъде в повече.
Поздрави и дано се засечеме някой път. \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 25, 2011 7:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет Бате Райко....супер излет, невероятно място и веднага ме върна в онези ученически години....колко моркови и картофи вадихме из челопеченските полета :lol: .. ех батее, а бехме некога и млади!!!! :lol:
Поздрави за класиката и красотата дето винаги я извличаш!!! :lol:
Бъди жив и здрав!!! :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов