Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: На платено
МнениеПубликувано на: Чет Май 26, 2011 11:59 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 8:34 pm
Мнения: 14
Местоположение: Варна
Тази неделя ми беше първия съзнателен мухарски риболов (не броя опита на Мунчо да ме въведе в тъмната страна на стримера). След съветите на по-опитен мухар и няколко трениривки на стадиона вече имам нещо, което би могло и да се нарече кастинг и реших да направя тренировка на вода с муха.

Последния от почивните дни беше определен за риболовен ден. Благополучно стигнахме дестинацията (яз. Драгоево) в най-подходящото време 11:00 по обед.

Почнах да подавам една муха ... но нищо не се случваше. При едно от презамятанията докато си теглих шнура - хоп рибкааа

Изображение
Изображение
Изображение

Това ми е първата рибка хваната на муха. Верно, че не беше осъзнато засичане, но се брои :-)

Окуражен продължих да подавам, но без успех. Поразходих се по язовира - виждаха се доста уклей и дребни кленове, като от време на време минаваха и подводници, но никой не обръщаше внимание на мухата. То си е ясно, че ми липсва втората част след подаването :-)

От предишни излети там знам едно дърво, което е надвесено над язовира и под него винаги има уклей и клен, които чакат нещо да падне. Отидох до него, но ми беше трудно да подавам мухата. Правих не овърхед а нещо като странично хоризонтално замятане в дясно от мен. Нищо не се случваше до момента в който реших да направя поредното замятане. Малко по-рязко изтеглих шнура, при което усетих рязко натягане на линията, мощно изшляпване ... и до тук. Вече в язовира има клен с пиърсинг ...

Изводите - трябва да си подобря кастинга и най-вече да избягвам досадния тейлинг луп (с последващо разплитане) и да се науча как да 'водя' мухата, след като съм я подал ( е и как да подавам правилно :-) )

За да се ориентирате още една снимка с мини подводница, заловена същия ден

Изображение

Тази рибка е спинингова, като освен нея имах и още няколко по-дребнички на воблери. След релийза и смело мога да твърдя, че подводниците, които виждах да минават покрай мен бяха по-големи (видях и размера във водата на същото разстояние). От 'удара' и изшляпването си мисля, че рибока с пиърсинга е от подобен калибър.

Първия мухарски излет отива в графа успешни ! Хванах една рибка. Скъсах само една муха в клоните на дърветата и още една стана на пиърсинг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: На платено
МнениеПубликувано на: Чет Май 26, 2011 12:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Бравос, бравос! Отличен излет си спретнал! Кастинга сам по себе си не трябва да те спира - той риба не лови. :D


п.с.
patter написа:
Тази неделя ми беше първия съзнателен мухарски риболов (не броя опита на Мунчо да ме въведе в тъмната страна на стримера)...


Боже, Петьо, кога съм се опитвал да те въвеждам в тъмната страна на стримера? От подобни недоразумения бягам като дявол от тамян.:D Ние ловихме по метода на чешката нимфа - извънредно резултатен, както видя. Мухите бяха на куки 12 и 14 номер. Бива ли така да приказваш, че да ми излезе име, то и без това както са тръгнали нещата, скоро ще започнат да ме наричат макситубист. :P :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: На платено
МнениеПубликувано на: Чет Май 26, 2011 2:10 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 8:34 pm
Мнения: 14
Местоположение: Варна
Мунчо написа:
Боже, Петьо, кога съм се опитвал да те въвеждам в тъмната страна на стримера?


Посипвам си главата с пепел ... как не прочетох какво съм писал ... то вярно, че съм новобранец ... ама да объркам нимфа със стример .... уж три пъти си проверявах правописа ... ;-)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 26, 2011 4:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Въх, Пешо, направо ми се разтапя сърцето, като видя фотки на такива водоеми - не особено големи, с леко мътна вода, на фона на която тюфлеците се виждат :D :D :D !! Поздрави за хубавия излет!!
П.С.: Водоемът поразително ми заприлича на Терминала.....амин за последния :( :( :( ...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 26, 2011 4:35 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 8:34 pm
Мнения: 14
Местоположение: Варна
Бат Райко,

с риск да ме обвинят в реклама :-) Този водоем за мен е мечта. Ако някога го обявят за продажба, ще си заложа всичките такъми барабар с двата бъбрека за да го купя !

Достъпът до него е по поддържан черен път (по-скоро макадан) и няма никакви проблем в дъжд. Има една голяма порта - лесно се контролира и охранява. Не е много голям, но не е и малък. Има прилични дълбочини, както и плиткаж. Не е много обрасъл, но си има растителност. От едната страна са глинести склонове от другата в плиткажа се влива малка рекичка и има растителност и тиня. Това са природните дадености :-)

Разрешено е да се лови само в почивните дни. Изключение се прави за хората, които си наемат бунгала. Самите бунгала са много приятни и са обособени в малък комплекс с външно барбекю, разни катерушки и т.н. Просто перфектно да отидеш семейно :-) До колкото знам не го ползват за промишлен риболов (и всякакви мрежи). Не е позволено и влизането с лодка. Има клен, уклей, каракуда, шаран, толстоб (и ми се струва че видях слънчаци )

В момента там активно се хвърля хайвер :-) Рибата се е набила в плиткажа и не е активна. В повечето случай само следват примамката и я бутат с глава (говоря за спининг, защото там знам какво правя :-) ). Предполагам причината е по-късното затопляне, дълбочината му и факта че е 'в планината'.

Тази година мисля да го посещавам по-честичко за да бода дебелите кленове.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 26, 2011 4:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пешо, хаирсъзино, САКЪН.....НЕ ЗАЛАГАЙ УБАВИНИТЕ....бъбреците може :D :D \:D/ \:D/ !! Явно водоемът е повече от рибен / видях в Мания-та какви сте ги вършили с булката :wink: :wink: / , а още по-важно - случил е на мислещи стопани!!
Пусто да остане, само дето доста ми е далечко, но знае ли човек накъде ще го завърти съдбата :D :D :D !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 26, 2011 6:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Поздрави и от мен!!! \:D/
След първата уловена риба, нататък става все по заразно :lol: ...все се питам какъв ли ще е краят на тази болест???? :wink:
Благодарности за споделената радост...пожелавам ти доста подобни и по големи радости и слуки да споделяш с нас!!!! 8)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов