Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 4:39 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2011 7:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!!! Както се казва - не пей ми се, не смей ми се :-s :-s :-s . Прекарах 8 дни на тоя прекрасен язовир / в село Шилковци / и си починах тотално от градската лудница, но в цифрово изражение резултатите са повече от трагични - десетките часове маане на чнурове и въртене на блесни / от сина, не от мен / доведоха до пет кефала със скромни размери и петнадесетина костура с още по-скромни размери......
"Изтърбуших" водоема от почти всички възможни подстъпи - Средни Колиби, Шилковци, заливите на Вълчовци, Яковци и още куп знайни и незнайни дерета.....Мориха ме страхотни жеги, имаше и поройни дъждове, станах в краката като римски пехотинец. Същите подгизнаха като т.нар. "ръце на перачка", защото тая година язовирът е с високо ниво, цялата брегова е обрасла с водорасли и задължително трябва да газиш, за да подадеш в чиста вода....
Тия дни ще пусна и малко фотки от туй красиво място на страната ни. Независимо от трагичния риболовен резултат го препоръчвам горещо на всеки градски човек, който иска да го заболят ушите от тишина \:D/ \:D/ !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 7:28 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Страхотно Бате Райко...поне си напълнил душата си с емоции...верно си е че у Софето се не издържа!!!
Очаквам фотките с нетърпение!!!! :smt039
Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 8:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ето и малко фотки от тоя прекрасен водоем:

Базата:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Завеждащият секция "Спининг":

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Залез над Средни колиби:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В очакване на дъжда:

Изображение

Ех....закъде без "децата" \:D/ \:D/ :

Изображение

Накрая и спинингистите станаха муари.....ма всуе:

Изображение

Молодци, толкоз от язовира. Така и нямам обяснение къде беше изчезнал клена, но е факт, че смених десетки видове мухи, в пристъпи на отчаяние даже мятах и малки стримери, но резултатът бе като че ли хвърлям в градския фонтан :-s :-s ....Водоемът се охранява добре, от разговори с местните риболовци разбрах, че покрай Гео Дундаров мрежите са останали в миналото, да не ви казвам целодневно какви тулупи се обръщат навътре.....Единият ден, към 7.30 вечерта, бях свидетел на страхотна гледка. На около десетина метра от мен, без да ме усети, се завъртя огромна риба. Преди да си замине направи няколко "кръгчета" с вирната гръбна перка като акула от филм по Дискавъри - със сигурност не беше шаран...Ами...толкоз засега!!
Другите фотки ще ги пусна в "Красивата България..". Поздрави на всички.

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 1:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Красота Бате...чак дъхът ми спира докато гледам фотките!!!! =D>
Още веднъж поздрави!!!! O:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 6:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Изненадваш ме!На Яковци съм избивал рибата.Кефали,костури и бели риби..явно не си уцелил време.Може пък да си пренебрегнал стримерите.Там това е муата...

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 8:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Батка, дори присъствието ти там е повод за благородна завист!!!! Прекрасен язовир !!! Жалко за променливото време, но нищо - пак ще идеш и ще ги разбиеш!!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 8:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Батка,прекрасен репорт.Разгледах и снимките,направо са прекрасни.Ехх хубави места имаме и е задължително да се видят,че 1 път се живее.
Нооооооооооооо нищо не каза за вудчиките....за онези тричките.
Поздрави и бъди жив и здрав!

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2011 10:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре молодци!!! За съжаление / и мой ужас / се сбъднаха най-лошите ми страхове, които споделих в поредица от л.с.-та със Стоян Груев по повод шантавия сезон :-s :-s :-s .
Бранко, от както съм хванал мухарката не съм сменял толкоз мухи......на практика изредих почти всичко, което имам в кутията - включително огромните творения на Д-р Заеков и една черна силиконова дуда от Бай Ради...
В последния ден имаше осезаема активност на костури във Вълчовския залив на около десетина метра от брега. Сложих малък сребрист / в последствие и оранжев / стример и подавах незабавно при всяко разбягване на дребосъка, следвано от "мазната вълна" на движещия се след тях хищник.....Дори и в тези ситуации резултатът беше нулев......
Друг интересен факт бе обстоятелството, че за часовете газене и взиране из топлите води на практика не видях нито една риба в обозримите плитчини, изключая ордите пет сантиметрови рибки и стада дребен уклей....
А най-големия майтап беше, че вчера "овършах" Искъра от моста на Цариградско до Гара Искър. Резултатът беше над двайсетина риби, като най-впечатляващата бе около 40-те санта, което за този участък от реката си е направо рекорд....
Дет се вика - рибите са ми под носа, пък аз ходя на триста километра да ги диря 8-[ 8-[...Поздрави на всички!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Сря Юли 27, 2011 2:56 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:05 am
Мнения: 200
Местоположение: Велико Търново
Здравейте. В момента риболова на Йовковци е труден поради това че рибата все още не си е хвърлила хайвера. Водата на 1.50-2 метра под повърхността е ледено студена, а с периодичните валежи се вливат бързи и студени поточета които подържат ниската температура на водата. Факт е, на места в Еленско още цъфти липата, което е знак че сезоните закъсняха с 25-30 дни. Това е наблюдение е от опитът ми като пчелар. Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Сря Юли 27, 2011 7:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Само не видях снимка на отговарящият за сектор-мухар =P~ .Бате ,важно е,че си напълнил душата си,покрай теб и аз.Благодарско!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Сря Юли 27, 2011 7:21 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:05 am
Мнения: 200
Местоположение: Велико Търново
красимир написа:
Здравейте. В момента риболова на Йовковци е труден поради това че рибата все още не си е хвърлила хайвера. Водата на 1.50-2 метра под повърхността е ледено студена, а с периодичните валежи се вливат бързи и студени поточета които подържат ниската температура на водата. Факт е, на места в Еленско още цъфти липата, което е знак че сезоните закъсняха с 25-30 дни. Това наблюдение е от опитът ми като пчелар. Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Сря Юли 27, 2011 9:14 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравления Батка!!!Не е така,ти не търсиш рибите,а търсиш кътчета,които всяко едно за себе си е различно и красиво!! \:D/ Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Вто Авг 30, 2011 9:54 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 29, 2011 7:40 pm
Мнения: 1
Можете ли да дадете координати на базата в която сте били отседнали и малко инфо за нея


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 04, 2011 4:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 12:31 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Специални ПОЗДРАВИ за прекраснияш репортаж бате Райко. Блогодарско за споделеното. Не крия че ми е любима дестинация Йовковци от години. Всяка година гопосещавам. Ако не се лъжа преди две години мои приятели бяха отседнали във къщичките от първата снимка. Идеално е ! Освен любимата ми щука и кефалите ги бива. Снимките ми навявят много спомени. Поздрави за хубавата почивка . =D> Понеже не пиша напоследък но ако успея да го вкюча в годишния репортаж ще е хубаво. ПОЗДРАВИ!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Йовковци 2011
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 04, 2011 4:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 12:31 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
yulian написа:
Специални ПОЗДРАВИ за прекраснияш репортаж бате Райко. Блогодарско за споделеното. Не крия че ми е любима дестинация Йовковци от години. Всяка година го посещавам. Ако не се лъжа преди две години мои приятели бяха отседнали във къщичките от първата снимка. Идеално е ! Освен любимата ми щука и кефалите ги бива. Снимките ми навявят много спомени. Поздрави за хубавата почивка . =D> Понеже не пиша напоследък но ако успея да го вкюча в годишния репортаж ще е хубаво. ПОЗДРАВИ!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов