Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Апр 25, 2024 3:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 8:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Тая събота със сина нападнахме язовир Бебреш. Преди време Радо беше пуснал една тема и водоемът много ми хареса, още повече, че е на "един хвърлей" място от София. Пристигайки ми направи впечатление, че язовирът е малък, но за сметка на това учудващо чист - във всички смисли - кристално чиста вода / толкова чиста вода съм виждал само на Искъра и Големия Беглик / и чисти брегове...Това последното ме учуди повече от чистотата на водата \:D/ \:D/ !! Ето малко фотки...

Изображение

Изображение

Изображение

Прословутият виадукт, от който скачат с бънджи. Ако не се лъжа е най-високия на Балканите - към 120 метра. Не знам дали е толкова, но наистина представлява внушителна гледка - особено като минавате под него - колоните му са Яката работа \:D/!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Язовирът бе доста паднал, което осигуряваше по-лесен достъп - аз обходих почти целия ляв бряг, като едва около двеста метра преди стената ме спря наистина отвесен скат, който нямаше как да бъде преодолян по сушата....Както ви казах и в началото на репортажа - рядко съм виждал по-кокетен водоем или поне не очаквах, че по "околософийските географски ширини" е възможно да има толкова красив обект. Убедете се сами:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На последната фотка виждате една плитчина малко преди ската, който ме спря да направя пълен тегел по левия бряг. Та в тая плитчина имах близка "среща от третия вид" с четири яки говеда \:D/. Бяха поне килограмови риби и ми съдраха нервите три-четири минути!! Имах чувството, че гледам филм по "Нешънъл Джиографик" за бели акули - както си плуваха пасивно, така в следващия момент с уникална засилка яросто "удряха" мухата!! Смених поне пет модела мухи, като картинката се повтаряше, докато накрая играта им омръзна и се оттеглиха в дълбочината.....Направо ми се разтрепераха краката от гледката на тия торпили, но явно не беше писано да се запозная с някоя от тях персонално... Инак дребосък даваше, макар и скромно:

Изображение

Другото интересно нещо бяха уникалните костурски атаки...Отново имах чувството, че гледам филмчетата на Дискавъри, които показват координираните атаки на делфините спрямо пасажите риба, като ги изхвърлят на брега..По същия начин костурягите в стройна редица гонеха дребосъка, който в паника се изхвърляше дори и на брега! Синът начеса крастата с дребни костури на блесната.
Проведох и една спасителна мисия:

Изображение

С елегантен кастинг, от първия път, засякох тая жива композиция, състояща се от водна змия и захапан от нея йедър щипок. Мухата беше "засякла" щипока точно зад хрилното капаче с шипчето. Извадих дуото на брега, анакондата виде, че нема лабаво, пусна щипока и си би камшика. Точно тоя момент запечата и апарата! След внимателно откачане от бръмбарето и щипока си замина по живо по здраво във водите на язовира.
След туй добро дело със сина решихме, че е време да проверим и водното население в едноименната река, но надолу по течението и, в района на село Боженица. Реката е страхотна - чиста, с хладка вода и пълна с живот!!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Местността също е много красива:

Изображение

Изображение

Изображение

Имаше и такива находки:

Изображение

Изображение

И така, шматкайки се напред-назад, стигнах до ей тоя мазен вир, дълъг около стотина метра и с дълбочини над метър - метър и петдесет:

Изображение

Първите подавания веднага докараха "обичайните заподозрени" с размер на педя....Последното подаване обаче най-накрая даде търсения от дълго време ефект - убавинята да се огъва, а мухата ви да "стои на едно място" :)) Рибата беше около килограм, относително слаба за дължината си:

Изображение

Изображение

Ето и печелившия бръмбарок:

Изображение

След този успех реших да приключа с риболова....бях си взел "моето" от този излет....
И в заключение - ползваната убавиня - уникално елегантния модел Елнор на Кен Крафт:

Изображение

Изображение

Изображение

Ами момци...толкоз от бат ви Райка.....Бебреш ще бъде задължително посетен отново през есента - имам да си казвам нещо с едни клянове там в плитчината......Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 9:28 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 12:13 pm
Мнения: 144
Местоположение: Ловеч
Браво бе баце.
Най-после и на теб да ти хареса на река.
Повече такива излети.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 12:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Представа си нямаш баце... какви спомени ми докара до главата!!!! \:D/
Браво Бате Райко...невероятен излет...страхотна е природата там.. а пък рибето от последните фотки, направо кърти!!!! :smt038
Не бях виждал толкоз малко вода в язовира.
Поздрави за страхотният излет...и ти пожелавам все таквиз срещи от третия вид!!!!
Бъди жив и здрав!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 5:00 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Поздравления за излета, Бате Райко! Радвам се, че си начесал крастата и си се насладил на гледките в този красив край.
Само че като гледам шарките по гърба и триъгълната глава на "анакондата" ми се струва, че спасителната ти акция е била доста по-рискована, отколкото я описваш. :-k


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 6:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 15, 2008 12:13 pm
Мнения: 144
Местоположение: Ловеч
Не мисля.
Според това, което виждам-най-обикновена водна змия.
А и Батето пише, че е захапала риба. Нещо, което съм виждал много пъти. Пепелянките са по-къси и по-дебели, а и зигзагообразната ивица е много по-изразена. Имат и рогче на носа.
Но само Батето може да каже каква е била.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 6:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Басиму....вие ме фърлийте у тъчо ся :-s :-s :-k :-k !! То я съм световноизвестен херпетологист, ма въобще не ми мина през акъла, че хайванчетоо може да е опасно.....Добичето си плуваше във водата, като всъщност щипока пореше вълните с глава във въздуха и за това мухата закачи именно него. Поради това автоматично я "класифицирах" като водна змия.....
П.С.: Сега се сещам, че Владо Златев в един пост беше споменал, че около водоема се срещат доста пепелянки :-s .....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 8:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 6:01 pm
Мнения: 45
Местоположение: София
Много е хубав яз.Бебреш. Страхотни снимки.
А змията според мен е водна. И аз съм хващал такава същата.
Изображение

Но от тази не взимай нищо
Изображение

Изображение

_________________
Вземете само спомени,оставете само стъпки.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 8:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Здравей Бате Райко,
Страхотен излет сте спретнали. Поздрави за споделените преживявания и красоти. \:D/

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 22, 2011 9:22 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравления Батка!!!Както винаги на ниво!! \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 12:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, екстра! Благодарско че ме разходи , макар и виртуално, по този стар водоем. O:)
По реката там, но малко по нагоре излизат отвреме на време и шаренки, привечер. Не са от големите, но са си адреналинки.

Гледам си заприходил и приказно мариатче, честито.

Жив и здрав!!!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 9:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 8:20 pm
Мнения: 124
Местоположение: София
Браво , екстра.......и пак мерси за хубаввия репортаж. :)

_________________
Поздрави chipsi


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 3:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Бате Райко, ти направо ни изненада в гръб.
Поздрави за хубавия излет който сте спретнали със синът ти и за фотките и за всичко кото ни даваш от твоите излети.
Поздрави още веднъж!!! :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 3:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Яну 18, 2010 11:04 am
Мнения: 154
Местоположение: София
Докато си бил там, на ТЕЦо е станал водовъртеж от мъка: )))


Поздрави Бат` Райко! : )


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 3:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Кольо, баце, направо си усетил най-съкровените ми мисли...таман обмислях офертата на Владо Чипев за съботата....Глибоко чувство на вина ме е обзело заради ТЕЦ-о o-( o-( ....Единствената ми утеха е, че Той има нови верни фенове и ще ми прости тия гнусни изневери :D :D!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 23, 2011 9:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ако с две кефалчета и две гъби се ставаше герой да ида и аз да се нащракам с малко беляк и некоя пърхутка. Ако пусна репортаж ще ме закарфичат ли като топ тема?
=D>

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов