Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:32 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Диканя.
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 23, 2011 7:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ку-ку, ку-ку....здравейте драги големи състезатели, по-малки състезатели и.... бездарници :D :D !! Днес най-сетне намирам време да ви разкажа за един чутовен излет, осъществен от скромната ми / и бездарна / персона вчера. Та в бачкането преди празниците един колега ме попита защо не пробвам на язовира при Долна Диканя - вече не бил арендован и бил удобен за мухарене. Речено - сторено....И таман в сряда вечерта разглеждам през Гуглето водоема и ЖеСеМе-то ми звънна...Излишно е да ви казвам, че звънна някак си тайнствено, мистично.....абе с три думи - някак си Джизъско....Вдигам азе и питам с треперещ глас - Ти ли си, Боже?, а отсреща чувам благия Му глас - Бат Райкоооо, привеееет!! Направо ми се разтрепериха коленцата, та се наложи да приседна отново на столя, щото нал разбирате, че се бях възправил в стойка мирно!!
Муня сподели, че смята да закрива пъстърмковия риболов, аз му рекох, че ще нападам Диканя, пожелахме си взаимна слука и...това беше....То разговорите с Божественото начало принципно са кратички, амче то целата Земля чака да говори с Него, не съм само язе я :D !!!
Ще ме прощавате за туй отклонение, но то има съществено значение в по-нататъшното развитие на излета! Та раншко сутринта стъпвам с автомобиля на гротескното творение, наречено от Гуглето Ърт страховито "Скоростна магистрала"! Толкоз е скоростна, че имате ограничение от 90 км...Но, това е друга тема....Пристигам на водоема и оставам приятно изненадан от изгледа му - сравнително малък, доста спаднал, но наистина много приятен за обхождане и метканье:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Стратегически преценявам, че отсрещния бряг е твърде стръмен за старите ми шарнири и джентлеменски го "отстъпвам" на сина - да оди и да връти джелезата до откат :D . Разделяме се и почвам да подметквам едно бръмбаре из водътъ....Минавам стотина-двеста метра, но няма никаква активност от страна на рибонаселението. Между другото, получих не особено обнадеждаваща информация за водоема от колегата Миро / jagger1 / от Манията, че не мога да очаквам чудеса. За туй не се кахърях, а продължавах по брега и си подметквах бръмбърето. Диканя е поредния малък регионален язовир, след Бебреш, който ми прави много приятно впечатление - чиста вода и още по-важно - чисти брегове!! По едно време сина звъни и вика - Баща ми, идвай тука на стената - играят риби като за световно, но не искат на блесната! Бре, викам си - ха да отидем, та да видим за какво става на въпрос / тоя лаф на Цв.Цв. ме довежда до оргазъм /. Бързо се връщам назад и тръгвам по стената. Същата е от натрошен камък средна големине и придвижването по нея е относително лесно с повечко внимание. Синът се оказва прав - множество играещи риби и нулев интерес спрямо мухата - подавате, тръгва риба, спира пред мухата и след секунда се преобръща като делфин и изчезва, без дори да бутне мухата, камо ли да я атакува!! Какво ли не сложих - малки, големи, светли, тъмни, бръмбари, пъстървови, е не и не и не!! Описаната преди малко ситуация се повтори може би тридесет - четиридесет пъти, а си личеше, че рибите са в порядъка 30 и кусур санта.....По едно време почнах да си мисля, че рибите не са кленове....Тая история продължи още двадесетина минути, след което излизе среден, стабилен насрещен вятър и рибите изчезнаха нейде.......Връщайки се обратно към равния бряг си мислех - Мунчо, удари едно рамо, да го ева....и аз съм шовек! По едно време ми се стори, че чух - Абе аз да помогна, ама земи фърли пак де, да го ева!!! Веднага хвърли бръмбарето и...О,чудо...първият клендурко увисна на мухата:

Изображение

Направи ми впечатление, че рибите са с доста тъмни перки. Муня със сигурност бе чул молитвите ми, щот ги почнайме рибонките:

Изображение

Изображение

Изображение

Бръмбарето с червените силиконови крачета се оказа много резултатно:

Изображение

Изображение

Изображение

Така лек-полек се приближих към устието на язовира:

Изображение

Тук бяха ей тия другарки, които се чудеха какво правя из техните владения:

Изображение

Аз обаче не се чудех - тук водата беше двайсе санта, замътена от вятъра, но беше пълно с риби....Дет се вика - изкуството иска жертви:

Изображение

Та от тоя вилает на лечебната кал извадих още десетина риби, като най-впечатляващата бе тази:

Изображение

Ето още малко пейзажни фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами, мили деца, това е от бат ви Райка!! А изводът от тази история е, че когато имате "директ конекшън" с Него, винаги Чудото ще се случва и ще имате слука :D !! Поздрави на всички!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Диканя.
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 24, 2011 12:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Здрасти Бате Райко,
Поздрави за хубавия излет и чудесните рибоци! \:D/

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Диканя.
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 24, 2011 5:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Здравей,Батка.Хубаво е,че водоема не е арендован,следователно клена няма да "пречи" на другите шаранови риби,както казват някои и да бъде гонен до дупка.
Браво на теб и на Мунчо,че ти е помогнал [-o< [-o< .
Прекрасен излет е било.
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Диканя.
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 24, 2011 6:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Aх, приятелю, много се радвам на вътрешната ти удовлетвореност, разцъфтяла в подобни външни проявления, като апотеоз на философската теза, че щастието е извън нас, а ние сме негови проекции! Виждам, че имаш нова левскарска пръчка - сигурно ще е фина, ако съдя по макарката. :D :D :D

п.с. Аз закривам от няколко дни и ще ви спусна откровение свише съвсем скоро...

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Диканя.
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 24, 2011 11:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
ГОСПОДИ !................ кажи си телефона [-o< , че тук при мен хич не върви .
Имам чувството ,че колкото по-задобрявам , по- некълве :-k
Ако е вярна рецептата на бат Райко , ще връткам по едно жиесемче до Габрово преди излета :wink:

Ице , радвам се ,че се запознахме в Рибарица .

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Диканя.
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 25, 2011 9:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Ах брате,брате!
Знаех си аз,че имаш връзки навън,които ти пращат всяка появила се в ибейката убавкиня право у офися,ама че Он ти помага ,не знаех [-o< . Верно е,че е много зает да говори с нас бедните земни душици,макар че когато и да Му звънна, винаги Му е драго.Но нека ти помогна и аз -обикновения средностатистически, несъстезател-мухарин O:) Както знаеш наближава месец октомври.Кефалюгите също знаят и макар,че слънцето пече някак августовски,сутрините са си хладнички.Затуй при следващите си набези не бързай,изпий си бавно кайвето,свърши някоя къщна работа колкото да зарадваш жената,но не прекалявай!Таман когато реши,че си се предал,скачай в папучките и " да изчезнеш за 60 секунди".Сега,ако се върнеш назад във времето, на водоема, сигур ще се сетиш,че рибоците се активираха по към обяд/тва пък е лаф на наш местен феодал/.И те горките обичат да си хапват и да си напичат гърбовете на слънцето. :D
Дано помогне съвета ми!
Апропо,какво стана с поредната "кандидатка" за място в редичката на шкафа в офися?
П.С. С безкористните си опити да помагам на братко Райко тайно се надявам Он да ме повиши поне в един обикновен ангел от свитата Му... [-o<


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Диканя.
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 25, 2011 10:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте мили деца и се не бойте - Он мисли за назе, макар че не парадира с това :D !! Видехте ли ся, като си на "ти" с шефчето отгоре, сичката ти работа е на шест \:D/!! Мунчакис, "левскарската пръчка" е едно чисто естетическо и импулсивно решение. Тя е Райт-МакГил, Ийгъл Кло Блу Даймънд от щатските времена на марката и има един от най-красивите сини карбони, които съм виждал...Инак е осемфутовка, 5 клас, с масивен връх, характерен за старите стъкла и карбони.
Брате, това е една от екстрите на есента....можеш да се повъргаляш йощ малце из леглото :D !! Инак убавинята иде....селъра се ослушва цела седмица, преди да я шипне, да го ева [-X , ама изрично е посочил, че праща до седмица от покупката. Между другото е регистриран като бизнес селър и вероятно прави някакви групажи веднъж седмично....Тайно се надявам утре да изокам, макар че е по-вероятно да е към срядата :( !! Поздрави на всички!!
П.С.: Стефчо, може да уредим нящо за Неговия телефон....
П.С.2: Вчера бях пак на Бебреш при Боженица, очаквайте рипорт!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Диканя.
МнениеПубликувано на: Нед Окт 02, 2011 10:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Батка, не видя ли там нейде Любо Крачунов? Той почт се е преселил там, иначе ми е съкварталец, де...
Браво за излета и за идеята да се метнем и до Диканите някой ден "тия дни"... :D

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов