Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:01 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Окт 09, 2011 9:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:59 am
Мнения: 61
Местоположение: Перник
Петък вечер. Аз както винаги мързелувам... телефона звъни.. Ванката /takezo/ каза ми ,че ще мине през нас да обсъдим съботния риболов и да ми даде панталон ,че било вече студено трябвало да съм с два панталона ,2 чифта чорапи.... Дойде човеко. Пробвах панталона,той пък бил точно като за мен....малко лаф моабет .Гледаме прогнозата за времето,Емо ни разправя ,че щело да вали дъжд....ветрове... :D ЧУДЕСНО!
И все пак се разделихме с уговорката утре 7:30 в нас да пием кафе!
Легнах си... цела нощ се въртим... то не беха риби,то не беше кълване....

7:15-звъни се на вратата и Ванката го тресла същата треска .Викам айде едно бързо кафе и тръгваме...
*Искам да забележите кой с какво е облечен /ще научите малко по-надолу защо.../
Изображение

Пристигнахме на гьоло ,а то едно слънце-КРАСОТА!
Почнахме с оборудването,Ванката вика ,че ми бил взел ботуши .

Изображение

Изображение

Да не забравяме и машината с която пристигнахме

Изображение

Предишната вечер ми казаха че кленовете били вече заспали и в такова време едва ли ще хванем нещо освен настинка,но ние и двамата заредени с оптимизъм започнахме великото търсене...

Изображение

Първите опити за кастинг беха е тези резултати.

Изображение

Местата бяха три, около трите образували се острова в следствие на ниската вода. След като поизчистих замятането, беше време да 'почнем да ловим, че дъжда идеше ... бех се зарекла без некой гоУем клУен да не се прибирам !!!

Запътихме се към второто островче.. Навсякъде около водата се случваше ето това!

Изображение

Твърда почва :-s

Изображение

Рибите "играеха" в най-плиткото ,а до там се стига само през коритото на пресъхнала вече рекичка,вливаща се в язовира. Решихме ,че някакси трябва да стигнем до там!!!
Няма да е кой знае колко трудно,та нали и двамата сме с ботуши ...

Окс, уроците с кастинга приключиха, / където искам да Вмъкна , че Ванката е добър учител и не взима скъпо / след смяната на няколко мухи отново имаше атаки само на "мравка" , мухата също беше избрана. Време беше да се лови... сменяме мястото,местим се към най-плиткото, сега е момента, леко огрява слънчице, рибите играят, бързаме, изпускаме момента...тъй...клатейки се като барбарони с тежки ботуши натопкани с тонове кал приближаваме заветната цел, бодрите крачки, стават все по-трудни и по-трудни, пропадането е все повече и повече . До този момент в който моите ботуши влетаха резко в 30 см. лепкава тиня като английски цЕмент и останах там дето съм си, Ване след секунда беше до мен но ...усилията и на двама ни да продължим или да се върнем стигнаха да там където направихме последните си стъпки....хихик , и ся к'во правим !?
Изображение

Оставихме мухохвъргачките на метър зад, нас че следващите десет минути никак нямаше да са ни необходими

Изображение

... и зе започна едно ...падане,ставане,подпиране ...тамън изкараш единия крак и
айдеееее другия утънал...! Криво лево излезнахме кал и тиня кой до къде се сети...

Изображение

Така, доволно изцапани леко обиколихме трасавището и бяхме в заветния плиткаж .
ОБАЧЕ!!!! Аз естествено съм цялата в кал.. при което ми хрумна да си събуя панталона и да остана по анцунг .Намерихме по джобовете на елечето торбичка и в нея и калявия панталон и ръкавицата...олекна ми! Викам "Готова съм!" Ване започна да мета ,аз си викам,че ше мръдна по напред от него та да не се оплетем. А Ване само ока по мене, : " ... по-тихо, не там дълбоко е,с малки крачки, не метай така - бързаш...." е следващия път когато пак се изока ; " нееее тааам" , беше вече късно , бях нагазила метър с широка крачка и отново 30 съм тиня. Дръпнах леко назад-не става, дръпнах по силно и вместо ботуша да подаде и да излезе от тинята , тялото залитна назад и ааааа, на гъз У водата ...АааАаААаААа, е нема такъв смех. Не знаех какво и кога стана, човеко на два метра от мен , но едно е на два метра в хола, друго е на два метра един от друг в тиня. Таа необходимото му време да дойде да ми подаде ръка беше 10тина секунди в които всичкото дрехи на мен от кръста надолу вече бяха .....гледай как ми се пълнят ботушките с вода - красота неземна е да знаете !
Сега к'во правим? Аз съм мокра,все още без никаква риба.... другия панталон е каляв....Нема да се прибирам! Видяхме некви скали и викам ,айде да идем там да пушим по една цигарка и да помислим.

Разпазарихме се

Изображение

Да,ама на мен единия крак вир вода ,и гЪз мокър и за капак излезе и вятър....
Ван ми разправя че и той бил с два панталона,единия да ми го бил дал да го обуя ...
Речено-сторено...Даде панталона,и сега стигаме до краката.....единия чорап ми мокър (аз съответно си спестих 2-ри чифт чорапи )....човеко и за това помислил... тръгнал с два чифта,но така си е кой патил си знае процедурата,а такива като мен.....аааййййде единия негов чифт на моите крачка.

Изображение

А ботуша,ботуша,викам?!
"Че го сушиме" :D от носна кърпичка и малко иглички се получава:

Изображение

Изображение

Колкото изсъхнал - толкова улетех в тях и тоя път никаква кал....

Изображение

Запръска дъжд,и викам "Дай да побързаме....никакво прибиране КАПО!"
Ох,за малко да забравя...нали мокри дрехите,няма да ги слагам сега при калявите панталони ,торбичка друга-няма (за другия път ще трябва да си записвам какво трябва да нося) ще ги простнем некъде да се сушат ... :D Е,кажете сега ,снимката не е ли трепач?!

Изображение

Гледам в далечината един облак ма черен,ма ви казвам черен!!! От там духаше и вятъра."Давай бърже да пометаме ,че като завали едно хубаво... "
Там на морето може да си се печете ,но ние тука дъжд чакаме.
Запътихме се към по "здравите" брегове.Харесах си едно местенце и си викам "Тук ще да е" Започнах едно мъчително замятане срещу вятъра.На 10 хвърляния ...едно се получаваше..... и точно то.... оххххх

Изображение

Нямаше такъв кеф.....

Изображение

Изображение

Ванката и той не остана по назад от мен ...... като ги захвана-една след друга,една след друга.. Ние толкоз риби на реката не бяхме дърпали ,колкото на язовира

Изображение

Изображение

/тук ще оставя място да качи и той някоя друга снимка на рибоците ...няма аз да върша цялата работа яяяяя , до колкото знам май имал някакъв проблем със сайта.../
Накрая дъжда ни настигна и ни изгони по бързата процедура

Изображение

След много мъки,приключения,че дори и риболов -Оцеляхме!Кой каза че клена спи,а!? :D Беше риболов ,който едва ли ще забравя някога. Дано успях поне малко да ви предам от изживяното ...

Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Окт 09, 2011 10:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 8:20 pm
Мнения: 124
Местоположение: София
Браво на вас бе....екстремни ситуации \:D/ Есен пукна ние НЕ

_________________
Поздрави chipsi


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 6:30 am 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Ах,Нелка,с такава позитивна енергия ме зареди преди работа.Благодаря за свежия репортаж.Голямо изживяване сте имали.Поздрави!!! :D \:D/ :smt049 Опаааааааааа!!! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 6:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ахаахаххааааа :D :D :D !! Всичко има в тоя рипорт - и екшън, и риби, и самоирония.....Радвам се, че редиците на майсторите-писачи се попълват...че то напоследък мнооо читатели :-s :wink: !! Нели, поздравления за теб и Ванката за страхотния излет и благодарности, че го споделихте във форума!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 9:41 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Прекрасен репортаж ,колежке! Невероятен дух и хъс за риболов..
Продължавайте така, само без чак такива екшъни.. \:D/ :D
Наносите са едно от най-опасните неща в нашето хоби-и в реки, и в затворени водоеми.Може да стане от играчка-плачка много бързо..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 9:44 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здрасти, Маринела,

Благодаря ти за споделените емоции. Ако не се лъжа това е първия репортаж във форума разказан от жена, за което имаш моите искрени адмирация.

neli4ka написа:
Предишната вечер ми казаха че кленовете били вече заспали и в такова време едва ли ще хванем нещо освен настинка,но ние и двамата заредени с оптимизъм започнахме великото търсене...


Любопитен съм да узная кое е мястото, гьолът, на който сте си направили тази кална баня?

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 10:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 02, 2006 9:50 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Диканите Колега :D Повече трябва да се ходи на муха , зарежи тия Октоподи :D

_________________
www.bfcflyfishing.com
www.bfctackle.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 11:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:59 am
Мнения: 61
Местоположение: Перник
яз .Диканя ,от 1 година насам забелязвам че клена добре се умножил :wink: язовира като цяло не е платен,не е на никой .Има от селото един дядка ,който лъже ,че е от "Събирачите" на такси и иска по 5лв. Той дядото е много мил ,аз съм му давала пари .....ех тая беднотия...
В язовира има клен,костур,щука - това е проверено!
Може и друго да има ,но аз лично не съм хващала. Не вярвам много много на приказки! :wink: Има си кръчме :wink: народни цени.

P.S. Лятото язовира не е добра дестинация,защото се използва за плажуване ,че дори и за каране на джетове!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 11:44 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
neli4ka написа:
яз .Диканя ,от 1 година насам забелязвам че клена добре се умножил :wink: язовира като цяло не е платен,не е на никой .Има от селото един дядка ,който лъже ,че е от "Събирачите" на такси и иска по 5лв. Той дядото е много мил ,аз съм му давала пари .....ех тая беднотия...
В язовира има клен,костур,щука - това е проверено!
Може и друго да има ,но аз лично не съм хващала. Не вярвам много много на приказки! :wink: Има си кръчме :wink: народни цени.

P.S. Лятото язовира не е добра дестинация,защото се използва за плажуване ,че дори и за каране на джетове!

Поздрави!


Благодаря ти за изчерпателния отговор!
Въпросният язовир съм го посещавал. Беше преди две годин, някъде пролетта. Кефали не успях да намеря, но пък за сметка на това се забавлявах с костурите в устието на рекичката. Същия ден имах следния куриозен случай - докато вадех един костур, изведнъж една щука го захапа напречно и сгъна пръта. Интересното беше, че не пусна костура докато не й показах главата от водата - междудругото един много успешен приом в лова на октоподи! :smt052

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 12:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Ах Нелка...така ме зареди с енергия...за цяла седмица бих казал!!!! \:D/
Добре че Ванката е бил с теб...опита на ветерана си казва думата.
Чудесен разказ...екстремен излет...и много емоции свързани с риби..това си е живата мухарска тръпка!!!! :smt038
Благодарности от мен за така предадения излет.
Поздрави и успех на теб и Ванката!!!! :smt038


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 12:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 23, 2011 7:20 pm
Мнения: 165
Местоположение: Пловдив
За да е пълно "оцеляването на предела" трябваше и един кефал да изядете, ама така, току що изваден от водата :D
Браво Нели!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 1:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Георги написа:
За да е пълно "оцеляването на предела" трябваше и един кефал да изядете, ама така, току що изваден от водата :D
Браво Нели!

Ехеее,Георги ти хептем Беър Грилс искаш :D :D :D .
Поздрави за излета

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 2:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Бравос Нелита!Когато една жена се запали по риболова става страшно!Знам го от собствен опит!И съм виждал неведнъж как очите ви светят и искат още и още.Въпреки,че се е стъмнило,завалял е дъжд,бурята е току до нас!?!
Поздрави!
Вескоистински
П.С.Ванката е един джентълмен.Предвидил е всичко по две... :smt052


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 7:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:59 am
Мнения: 61
Местоположение: Перник
vesko написа:
П.С.Ванката е един джентълмен.Предвидил е всичко по две... :smt052


За другия път и аз ще си знам ,това ми беше все пак един от първите уроци :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 7:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Супер сте! \:D/
Поздрави.

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов