Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2011 9:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Поздравления Нелка. Страхотен тандем сте с Ванката. :smt023

Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 9:46 am 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 8:13 pm
Мнения: 24
Соте, ей мъ на и тука бре !

Бат' Райко и ти нема къде да ми избегаш да знаеш, още не съм си 'зел шнур и ща мъча и разпитвам 'ного.

Копирам директно от другия форум ,че имам и други неща да върша.

==============================================

По-лудо нещо не можеше да се получи. Последните прилични слънчеви дни, или по-точно часове които чакахме цяла седмица, Великата събота сутрин. Нелинда не спала цела нощ, некви риби и мухи...цела нощ, мухи. Луда полудела сутринта не пихма и кафе май, не помня...строй се преброй се на плацо. Трескаво препипване на джобовете нещо да не сме забравили, мухохвъргачките, макарите, поводите кутиите. Всичко е налице ! АААА "тапите" в ушите са за дължителни, кат звъни некой, а ти си нагазил до черешките, не е готино да се разгащваш, некак не е прилично.

Изображение

Трескава подготовка, на такъми, йойота, немаркови въдици и немаркови макари, недишащи ботуши, колани, жартиери и целата романтика на мухаренето. Част от неговото очарование накарало ни за малко време за оставим спинингите да прашлясват.

Изображение

Изображение

Изображение

Всичко беше добре до оня момент в които Нелинда реши да "седне" във водата да види ко стаа малко преди да започем офицално да ловим. Времето беше достатъчно студено, че точно тази случка трябваше да прекрати излета ни. Но ... но ... винаги има план "Б" , беше толкова нахъсана да залови некое рибе, че нищо не можеше да я спре. Окс, лека "настройка" на това с което разполагахме и отново атака, страното беше, че на нея и биеше на мравка, а на парашут не искаше на мен точно обратното...ЛУДИ РИБИ. Сменихме няколко вида мОУшета, ама ти си иска нейната си на която кълве и друга неще и да види. Сега , кълве, кълве до толкова до колкото се вижда някакво движение около мухата която обаче си стои горе и не изчезва. Може и уклеи да бяха...Тааа моя парашут при поредното разсейване и изчезна накъде из водораслите достатъчно добре уплетен, за да откъсне типета... Свирено ! Писна ми да потъва, смазка нЕма - криза е ! Нели си млати на мравка от тия специалските на Соте и хич не и пука, че аз съм се хвърлил в размисли и страсти коя да бъде от моята кутишка !?

Хубаво но към този момент на мухарсия ни излет имаме колкото искаш пъстървови мухи към които няма интерес никакъв. Корковите мухи мълчаха ... мъка ! Помислих за нещо което четох в "мухата днес" , "безотказната" на Д-р Косьо...тя лови тогава когато никоя друга не иска. Ха ! Ииии чисто от "спортна злоба" предишния ден врътнах две имитации на прословутата биячка, е не толквоа добра като неговата, че без менгеме е меко казано приключение да направиш каквото и да било. Получи некъв хибрид между биячките на Соте и "безотказната" на Д-р Косьо коята изгледшаже ето така на кука 12 ...

Изображение

Нели реши да я кръстим "flirtadjiikata", имахме нужда леко да повдигнем духовете и да пренебрегнем някакси внезапните пориви на вятъра които, ту се усилваше ту спираше, всеки опит за кастинг беше ...

Изображение

Тааа, тази нова моха ми се видеше йедра, ама ... тва има с това ша се лови, време беше да изпитаме нейната "безотказност" . Както великата фраза във филма " 300 " - " ... време беше да изпитаме тяхната безсмъртност ..." Така некак малко скептично я извадих от кутишката и ...
Десетото метане и беше достатъчно мокра, че да и висне дупето, да обаче главогръда и беше горе ! Ъ ? Не е ли "гениално" ?

Иии се 'почна, едни, два, три, четири ... много ...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рибите от педарки, през маломерни до бебета като това :

Изображение


Уффф , мързи ме повече да качвам и пиша и ...

Специални поздрави и благодарности на Соте, Бате Райко, Д-р Косьо, jagger1 ( пак се разминахме ...) , stankom, баш майстора, Чичо Док, crystal, radoslav1951, Радо Акулата ... някой ще пропусна и всички познати и приятели на всички мухари които ми/ни казаха и показаха какво, кога и как .

Благодарим банда !

Поздрави !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 11:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Радвам се да те видя и тук!!! :smt038
Ей..ама доста бързо напредна Ванка...даже и рибите сте ги съсипали ...само така пич...голям ентусиазъм имаш...похвално...тепърва ще обменяме опит приятелче!!!! <occasion
Поздрави за споделените мигове!!!! :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 11:55 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Колега, това което си написал, е много хубаво- и прекрасно доказва, че:
-1. Това, което майката природа е сътворила, е почти невъзможно да се имитира точно!
-2.Само си мислим, че правим реалистични мухи :-k [-(
- 3.Колкото е по-раздърпана една муха,толкова повече кълве на нея/проверено/
- 4.Положението във водата е по-важно от това, как изглежда мухата, колко крака има, какъв цвят е дори.
-5.Важен е размера , и пропорцията.
-6.При сухи мухи с хакъл /венче/ от петел, един оборот в повече или по-малко разделя пълният успех от капото-вж. точка 4 !!!
- 7. Когато няма люпене на големи мухи, намаляването на размера спасява от капо-не увеличаването!
-8. Винаги обръщайте внимание, дали типета е под повърхността/филма/.Това е основна причина за успех-по-важно от точната муха дори! 0,14 върху водата за рибата изглежда като греда! Обратно, на 0,20 ,но вкарано под филма ще ви кълве даже повече, защото дебелото влакно винаги пада право, и еднакво във всеки каст!
Поздрави,поздравление за запалването и ентусиазма!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 12:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 8:13 pm
Мнения: 24
Здрасти, Данчо, Соте ...

Данчо, благодаря ти за съветите. Ще се опитам да изчиста грешките. Бързам да споделя, че не късмета на начинаещия ме преследва, не мога и да се сложа в графата мухари. Както споменх по горе оставихме спинингите да пряшлясваш, тааа за около четири години имам представа кога къде и какво да търся. Специално на клен, на спининг ... няма да продължавам,че форума е мухарски.

Искам да споделя това

http://media.snimka.bg/6133/018520462.jpg?r=0,

Някои може и да са я виждали. Мисля, че ми е личен рекорд.


Поздрави !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 1:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Колега,просто ,дет се вика"размишлявам на глас" :D колко сме се облъчили от филмчета, и колко малко мислим, защо наистина кълве, и колко са големи малките , прости решения...
Поздрав за прекрасния кефал!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 1:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Иване,ако спазиш съвета на Данчо и се пробваш с някое малко муше 16-ка или 18-ка има голяма вероятност бърже да счупиш рекорда си,особено в предстоящия сезон.Пожелавам ти го! :D Колкото до спинингите,ами ...в шкафа ми прашясват над 30 класни воблера и ен блесни,които бях събирал с мъки и лишения в ония славни времена.Имаше един преломен момент в годините 92-ра ,93-та когато "ужилен" от заразата реших,че ще мухаря и блесня,но само с единични куки!?! Що зор беше докато си докарам блесни на Рапала/само тях знаех,че са с единична кука/,щото у нас имаше само номер 2 .Да не те плаша,но...кутиите си останаха пълни с лъскави "железа".Завещах ги на младежта,която упорито не ще да налапа мухата. Лошото е,че около Хасково не останаха едри щуки и бели риби.Само сомовете по Марица все още се държат ,но това е друга болест/пази Боже!!! 8-[ /
Извинявай за отклонението от темата!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 3:41 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 8:13 pm
Мнения: 24
Данчо, чеки че сега се сетих. Ловихме с флуорокарбон 0.165 които си е пръчка малко седи така-така. Предишните ми ходения с 0.14 моно, мухата падаше некак ... знаеш как. Имам някакъв спомен, че и леко потъва и е под филма, така че това беше едно от онези малки и дребни неща за които имат прости решения. Под филма знаеш как работи - няма го и така ... някой го отхвърлят но това е моя начин, които може и да не е по правилата.

Веско, нЕмам още кой знае що като материали и опита също липсва, но имам парашути на кука 16 без да имам менгеме...едно по едно. Аз също си падам по по-нежния такъм, точно в този ден над повърхността се летяха едни такива мушета дребни, комари, летящи мравки или нещо с този размер.Неличка вероятно не видя това, но на милиметри от водната повърхност рибите браздяха и чакаха. Е нямахме такива мушета, все още асортимента в кутийките е слаб но това ще е временно. Опита който ни липсва се усеща, за да определим кой да са фаворитите. Спинарките...сега е времето на силикона, гледай какво ще ги правим с Нели ама в друг форум, че тука ще ни пляскат. Не е редно да ги смесваме, а и не за спининга съм тук . Май си имам нова страст, но някак не мога да пренебрегна и другата. Няма кое да се сравни кленския удара в дланта след като секунди преди това си усещал само леката вибрация на примамката ... няма такъв адреналин ...

<occasion

Поздрави Иван

ps.: Неличке бре, малко поизцапахме ама ще ти се реванширам - знаеш ... :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 3:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Конничиуа, Такезо Сенсей :D :D :D !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 6:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:59 am
Мнения: 61
Местоположение: Перник
:-s като ви чета постовете имам чувството че ми говорите на китайски :-s ....
бе,какво да кажа с муха си е кеф и чиста работа ,няма ги жива стръв и цапания от захранки.... :smt039 ще навляза в нещата ,но всичко с времето....то не става само с акЪл ,трябва си и практика! :wink:

Уча се бързо,само трябва някой да ме подбутне :D хи-хи


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 11, 2011 10:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Здравей,Ванка още веднъж или пък е по-добре да ти кажа...здравей съседе :D
Радвам се,че те виждам тук.
Поздрави за екстремният излет :D .Когато си идваш ако имаш свободно време дрънни 1 телефон да се видим и вържем по некое и друго муше.А иначе арно ти казват Данчо и Веско за малките мухи.Спомням си на 1 от муховръзите,че Ангел-Ачо върза една много малка черна муха,на която каза,че е хванал голяма пъстърва =D>
Ще се радвам да се видим някой път.
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2011 4:12 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 10, 2011 8:13 pm
Мнения: 24
Хай, Илиянски !

Телефон щи дрънна га ми го дадеш и га изработя цялата работа по вноса и износа идния месец, че мен си ме чакат.

Излета...мани бегай !

Сега ми е смешно, но когато бяхме двамата приятно затънали никак не ми беше.
Ма и аз малко глупаво...Нели влете аз на метри зад нея вместо да остана там и да я изтегля, търчи, търчи при нея па после олеле к'о стана ...

Поздрави !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2011 9:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Долу в оффтопика почнахме една тема за безопасност.Допиши там правило за калта,че ти е най-прясно ](*,) ](*,)

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2011 9:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 6:18 pm
Мнения: 159
Местоположение: Стара Загора
Георги написа:
За да е пълно "оцеляването на предела" трябваше и един кефал да изядете, ама така, току що изваден от водата :D
Браво Нели!

Ами аз се чудя какво точно прави на тази снимка:
Изображение
А репортажът е хубав и увлекателно разказан, с доста хумор и самоирония.
Браво!

_________________
Ако дадеш някому една риба - ще се нахрани веднъж; научиш ли го да лови риба - ще се нахрани за цял живот.
Умри, но муха подай!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 13, 2011 11:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:59 am
Мнения: 61
Местоположение: Перник
На снимката си оправям шапката че косата ми ровеше по очите....нали съм женско и с брЕтон и с очила и с шапка.....насред реката и Ванката ме щтрапна и тъй се получи :wink:

:smt039


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 37 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов