Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:48 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Излет на Герман
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 12:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 18, 2011 9:46 pm
Мнения: 1
Здравейте Колеги!
Искам да споделя с вас впечатленията си от един излет на платения на Герман. В петък 18.11 около 14ч бях на водоема. Собственика ни запозна с новите(спрямо миналата година) условия за риболов както следва: такса на пръчка 3лв, пъстървата(сивен) по 9лв/кг, и е забранено използването на блесни воблери и тройки.Риба имаше много и за половин час хванах 3. След това сложих кука номер 15 на която изпилих контрата и я разтворих леко. При което рибите се закачаха и ако куката не е дълбоко в гърлото след известно водене при отпускане от моя страна се откачаха сами. Това не се хареса на собственика и той застана наблизо като ни гледаше лошо. Около 16ч той не издържа и се развика на висок глас:”Айде махайте се!Очевидно на вас риба не ви трябва. Е такива нахалници като вас не бях виждал.То българина(а аз си мислех че и той е такъв, но явно е от някоя ‘по-висша’ категория смозабравили се български арендатори-бизнесмени) като му подадеш пръст ти налапва ръката до лакътя!”.Доста неудобно се почувствах от това и многото други епитети които каза по наш адрес и ни развали цялото удоволствие от риболова. Очевидното в случая е че клиента в БГ винаги получава лошо отношение в добавка на високите цени, независимо че спазва условията измислени от такива продавачи на риба.Платихме си улова – „само” 50лв и си тръгнахме огорчени и разочаровани. От сега нататък на подобни водоеми като Герман, седмиците и някои други които няма да цитирам хвърлящи демонстративно риба от лодка НЯМА ДА СТЪПЯ дори уклея в яз.Искър да свърши. Не съм противник на платения риболов но на първо място собствениците да вземат да се придържат към измислените от тях самите правила а не да третират клиентите си като бракониери. За добър платен рибарник смятам например този на Богров. Ловиш колкото можеш и връщаш рибата. Собственика дори е закупил дюшек за рибата и съответните антибиотици. Така хем се грижи шараните му да бъдат върнати в добро състояние във водата хем не натоварва клиентите си да мъкнат един тон оборудване. Бил съм свидетел когато види рибари незнаещи как се лови, отива при тях дава им стръв ароматизатор казва им какъв монтаж да ползват и това само за да са доволни клиентите а не да си тръгнат разочаровани. За мен целта на риболова не е да си купя риба по-важно е удоволствието от самия риболов. На всички пожелавам много успешни излети и на слука!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 2:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Колега, не се ядосвай - капути колкото щеш из тая наша грешна Родина...

Проблемът е в това, че се отдават под аренда такива "водоеми", всъщност аквариуми, без да се изиска от ползвателя план за работата му, условията, които той ще постави за риболова, цените за това и зарибителните му намерения! Докато това не залегне поне в наредба и не започне да се одобрява от ИАРА ще е така, уви...

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 2:16 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Колега, всички виждаме във какво живеем, доста не искат да го признаят. Прекрасен пример за това, какви боклуци сме, е т.нар."спортен" или "платен" риболов...

Сигурно за стотен път ще кажа, че заплащането извън Калотина цели да запази някаква екологична рядкост и красота-взимането на риби априори е забранено!! Безумните /за нас/ цени на някои места по света служат да намалят човешката преса върху даденият природен кът.
У нас, истински спортни риболовци, оценяващи природата ,е имало по времето на К.Иречек!! И те не са били българи.. Публиката в момента не е просто далеч от риболова въобще- тя е много далече от понятието нормално човешко същество Основната публика на Герман-този концлагер за риболов идва с коли за по сто хиляди, лови с теУескопче за 5 лв., и се наплюсква с кебапчета като невидял, след което си плаща концлагеристката риба.
Още веднъж- България никога не е била във Европа. Никога. Ние нямаме хал хабер от европейските ценности, история ,порядки-от каквото още се сетите.
Спрете да се самооблъчвате относно положението у нас.Ако сте истински мухари, си купете книгата " 500 места по света, където да ловиш на муха, преди да умреш", и се постарайте един път годишно да посещавате по едно такова място.
Поздрави!!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 4:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Добре дошъл колега.ТЪжна картинка е било,но доколкото разбирам условията са били ясни пъвоначално.Има много такива места в страната.Целта им е да се печелят пари,не да остане доволен клиента.Ако няма клиенти,подобни търговци сами ще изчезнат.Там действат едни страшни икономически закони.....различни от нашите терзания.От друга страна съм убеден ,че човека с измислените си закони си има неговите си клиенти и се радва на добра слава в едни други среди....
На подобен водоем практикувам "скъсан живарник",ама последния път платих около 200 кинта,щото рибите им харесваше в живарника :)

Бате Данчо с розово ли подчертаваш?

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 5:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Цитат:
Бате Данчо с розово ли подчертаваш?

Така се нервирах, че не погледнах изобщо какво съм сложил за цвят.....
Иначе си прав-на същите хора, които унищожиха природата у нас със фирми, бензиностанции и хотели, много им харесва Герман!! Ужасяващо бетонно корито, оградено с тел!!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 6:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Местата за платен риболов са квинтесенция на нашенското разбиране за печалбарство.....Споменавал съм ви, че като жител на Ийст Енд-а се разхождам редовно с жената и Мекицата по Пънча, като редовно си взимам кифтьета от платеното....Удивлявал съм се как може да ти доставя удоволствие да практикуваш риболов във водоем с перманентно бозав цвят на водата, кръстосван от патици, гъски, пуйки и не знам си още каква перната живинка, обграден от крещящи дечища, пишман рибари, дето с всяко второ мятане ти прехвърлят линията и т.н. и т.н..... Единственото що годе "човешко" място, което съм виждал до сега е Говедарци, където "Бент" направиха тазгодишната си презентация. Герман не съм посещавал, но от чутото от колеги наистина приличало на концлагер...Та колега, единственият изход към настоящия момент е да хващаш "гората" и кракът ти да не стъпва по подобни места. Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 7:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Алтернативата е да си вземете двама трима души 50 риби от рибарник, 5 чувала, 50 кинта плюс малко бензинец. Пускате си рибките на предварително избрано подходящо място на някоя рекица, хапвате по сандвич, кафенце и след час почвате да подметкате :D Като ловите без контри и внимателно връщате рибките, те си остават там и за следващия път. Проверено.
Номера е, да си траете за местото и да няма пороища да отнесат рибките. И докато не е кучи студ се връзва положението \:D/
Та така.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 7:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Преживял съм го преди ..4-5 години да кажем.Има някаква тръпка,но като се има предвид,че тогава ме блазнел дънния риболов,то дърпането на гладни пъстърви за 10 лв.килото може би е бил някакъв екшън.За радост нещата се промениха и ако сте забелязали оня ден на състезанието даже не погледнах към гьола....не мъ кефи :)

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 7:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Опа с Доки пошем заедно.Идеята е супер ,стига развъдника да ти е по път...

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 8:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Други колеги същия ден пък са ги изгонили че били надрали рибите с блесни :D . Моя приятел Алекс пък скоре беше ходил за пъстърва н аплатен гьол където е забранен риболова на муха 8-[

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 9:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Явно отстрани погледнато Драго сме търмъкчии.Особено ако видят Росен как дърпа стримера за распер.....

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 9:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
И токаджии с тия кабели къде размахваме.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 9:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Драгомир написа:
наплатен гьол където е забранен риболова на муха 8-[

Ти си е*аваш :D

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 9:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Бе Алекс момчето ме питаше даже ако вържел нимфа на на плувката вместо глсит дали щел да хване - та му казах да ниже там глисти и да тъпче риби в торбата и да пражи после в брашънце. За жалост не се шегувам макар и на мен да ми е доста чудно.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 20, 2011 11:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Данчо Савов написа:
Ако сте истински мухари, си купете книгата " 500 места по света, където да ловиш на муха, преди да умреш", и се постарайте един път годишно да посещавате по едно такова място.
Поздрави!!

Аз не съм истински мухар ама все пак да питам къде я има тая книга ?

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов