Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Огняново.
МнениеПубликувано на: Нед Апр 01, 2012 2:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте мили деца!! Днес проведох един от най-шантавите си излети от както съм подхванал убавиня в ръце въобще...
Още от средата на седмицата ми се завъртя из главата, че на Огняново няма начин хайванчетата да не са се размърдали, особено след оживлението, което заварих на ТЕЦ-о!! В петък вече бях взел твърдото решение, че ще нападна язовира, пък каквото сабя покаже.....В съботата излязоха ангажименти, но не се ядосах - рекох си, че тамън гадния вятър ще се спихне и днес ще направя един спокоен излет.....Да, ама не - сабахлям гледам през прозореца липата ще се скине под напорите му, а небето....бахти оловото :-k !! Връщане назад обаче няма....към 9.30 акостирах на стената. А там ме очакваше единствения прозорец в небето, през който надничаше Слънчо!! Викам си - ей.....Мунчо пак мисли за назе, жив и здрав да е, да се множат убавините в гардероба Му \:D/ !!!:

Изображение

Изображение

Почвам да вадя такамлъците, а очото все към тихия плитък участък от водата, където асфалтовия път влиза във водата...По едно време стана един убав, мазен кръг, който ме разтрепери.....Бръже сглобих Редингтона, турих една муица от еленова козина и метнах в плитчината....На третото подаване, след леко придърпване на мухата, ясно се видя как рибата тръгна след нея и я взе...ДиЕфАр-а се сгъна приятно и след кратка съпротива първия огняновски клендур за тая година излезе за фотосесия:

Изображение

Изображение

След още два-три подавания сценката се повтори и втори бабанка, каде трийсетте ни уважи:

Изображение

Те тука и едно куипче сме направиле:

http://www.foto.bg/data/500/P4010029.MP4

Викам си - е сега стана страшно....И верно, само след десетина-петнадесет минути стана страшно....Бавно, но сигурно небето се захлупи, вятърът се ориентира от север и напъна със страшна сила. Едни колеги с лодка едвам допълзяха от към устието, натовариха багажлъка на колата и бързо се изнесоха. Докато се чудех дали да не пробвам от към вливането на реката закапаха едри капки дъжд, който се усили. Направо ми се прирева....цяла седмица "сънувам" и чакам деня, в който ще отида за риба и той да се развие по такъв гаден начин за няма и час време :( !! Разглобих такъма, качих се в колата и си тръгнах...На караулката дъджът премина в мокър сняг, който и в момента се сипе в София / поне в Младост /. Ами...толкоз от бат ви Райка молодци....Важното е, че и огняновските хайванчета са се разщъкали!! Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Нед Апр 01, 2012 2:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Уф....от яд почнах да забравям.....Ползвам случая да се пофаля, че направих сефтето на дабъл тейпъровата петичка на БеФеЦе-то, чудесно изнизване от водачите, меко лягане на водата, леко изтегляне от нея, плава отлично....за какво повече да си мечтае човек, освен да изкара два-три сезоня :D :D \:D/ \:D/ !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Нед Апр 01, 2012 4:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Не се къхари братко,все пак си успял да излъжеш макар и само за час, лошото време. :wink: А един час на водата след тая тежка зима си е направо кеф!!!
И при мен сценарият беше почти същия,но без рибки.Явно "тракийските" кефалюги все още не са се размърдали. :-s Иначе вече имаме няколко успешни излета по реките,които се вливат в Марица.
Наздоровье !
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Нед Апр 01, 2012 4:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Поздравления за излета.
Почна ги Батка и това си е.
Пожелавам ти още много приятни преживявания през новия сезон! :D

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2012 11:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Браво Бате Райко.. нал знаеш че кеф цена нема.. та у цената влиза и лошото време.. ама пък убавец си арестувал... тц, тц, тц!!!! :smt038
Поздрави от мен.. тепърва най убавото ни предстои!!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2012 8:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Батка - не се ядосвай!
Ако знаеш в събота ние на ТЕЦ-о какво кастинг училище "агейнст дъ уинд" спретнахме направо ще се радваш, че си бил на слънчево и тихо, макар и за кратко... :D Появиха се Венци и още двама юнаци, а за треньор си бях назначил брат'чеда... "Победих" Венци с "уловени" раница и кокер шпаниол срещу обяд и пакетче семки - е, важното е, че всеки хвана по все нещо... :smt119 :D
Сега съм решил да си лея куршум срещу уроки и чак тогава да ходя пак натам... ](*,)

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Пон Апр 02, 2012 8:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Наборе,недей се кехъри.Ако знаеш при нас какво е-вода много и все мътна.
Ти поне си се разходил,пък и рибка си хванал.
Поздрави и още малко остана!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2012 8:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Тези заливи изглеждат много яко.Спомням си ги,когато Радо и Ники организираха презентацията на въдици и макари.
Поздрави Бате за излета.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Нед Апр 08, 2012 9:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:12 pm
Мнения: 14
Бате Райко, искам да ти кажа, че твоят репортаж имаше лечебно въздействие
за мен. :D В понеделник бях в болнични и сърбайки си кротко фервекс-а случайно
попаднах на темата. Веднага ми стана ясно че утре ще се цопна на стената и сефтосам Редингтона. :-" Последваха ударни дози препарати и хапчета по системата 4х4х2, и на следващия ден шляпах бодро по същия асфалтов път. Мястото се оказа много приятно и спокойно и можех да си помахам необезпокояван няколко часа. Успях да направя и кратко филмче.

http://dox.abv.bg/files/fdw?eid=84237794

Поздрави на всички.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Нед Апр 08, 2012 11:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 8:12 pm
Мнения: 14
Много се извинявам, ето работещ линк [-o<
https://docs.google.com/open?id=0B9_qMv ... OUpTeXdBQQ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Пон Апр 09, 2012 6:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 6:01 pm
Мнения: 45
Местоположение: София
Страхотно клипче. И усмивката накрая е красноречива =D> =D> =D>

_________________
Вземете само спомени,оставете само стъпки.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Пон Апр 09, 2012 7:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре Румене, то тва си е направо игрален филм, да го ева \:D/ \:D/ !! Много пъти съм казвал, че Огняново е "дар божи" за софийските мухари - на "пет минути път" и предлагащ отлични условия за практикуване на хобито!! Малко да се стабилизира времето и нещата стават много интересни от към Голема Раковица, при самото втичане на реката в язовира. Преди една или две години, точно в последния ден преди влизане на пролетната забрана, направих чутовен излет на това място!! Поздрави за излета!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Пон Апр 09, 2012 8:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Много яко.Редингтон-а се представя добре. \:D/

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Пон Апр 09, 2012 11:57 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Bate Raiko написа:
Малко да се стабилизира времето и нещата стават много интересни от към Голема Раковица, при самото втичане на реката в язовира. Преди една или две години, точно в последния ден преди влизане на пролетната забрана, направих чутовен излет на това място!! Поздрави за излета!!


Привет, колеги,

Райко, бате, рибите вече са излезли във устието. От около три седмици кълват усилено сладки уклеи :smt064 . Вчера бях там следобяда да ги разцъкам на булдо.
Имаше едно момченце, беше застанал открая и като ме чу да говоря за кефали извади отнекъде мухарка. Млад беше още, учеше се да замята. Стана ми интересно и отидох да го видя. Такъма му баше малко не балансиран, та на бързо му показах няколко неща и му направих един кратък урок.
Докато му показвах, дръпнах набързо 4, 5 кленчета около 22-25 санта. Коремите им висат от хайвер. Влезли са по рекичката и в плитчините. На пасаж са и реагират положително на сухи мухи.
Който реши да ходи точно там, да внимава с тинята, че е лепкава и всепоглъщаща :smt117 .

Дерзайте, че малко дни останаха до забраната!

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Огняново.
МнениеПубликувано на: Пон Апр 09, 2012 12:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Радо каза:

"...дръпнах набързо 4, 5 кленчета около 22-25 санта."

Те такива бяха и тогазе, но за сметка на това мнооого....Държаха се в групи от по десетина-двадесет риби, които като на парад се завъртаха из залива. При всеки заход поне три-четири риби се подлъгваха по мухата, преди групата да си замине...След две минутки идваше следващата и те така.....Помня, че нервите се изопнаха от тия мощни мои реализации :D , па се туриха едни плавки и като се почна йедно замерване връз нещастните рибоци :-s ....докато рибите изпаднаха в потрес и повече не се върнаха :( ....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов