Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Фев 07, 2013 5:07 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Привет на всички колеги!
Кормораните отново са нападнали рибите на язовир Лобош (Пчелина) и те от твоя страна търсят спасение около базите, където има хора и кормораните не припарват, но уви. Тройкаджиите са може би по многобройни от пернатите и по безкруполни. Накацали са по бреговете, понтоните, лодките и навсякъде където може да се застане и си "косят" необезпокоявани от никой. Количествата уловена риба е много над позволените в закона норми, а наранените от тройките които остават във водата предполагам че са много повече!
Предполагам, че "колегите" които се занимават с този "спорт" нама да прочетт тези редове, а и да ги прочетат най много да ми се изсмеят, но пиша тези редове защото ме боли като гледам как сами си унищожаваме и малкото което е останало да ни радва!
Наслука на всички!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2013 6:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
От гладен и тъп народ, какво друго може да очакваш.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2013 9:48 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Според мен са не толкова гладни. По скоро тъпи и немогат да проумеят, че колкото повече пазиме рибните си запаси, толкова повече риба ще ловиме. И това нещо ще е постояно, а не само в случаи като този, когато кормораните са ги накарали да се групират около хората за да търсят спасение. Но БАЙ ГАНЬО неможе да мисли толкова надалеч. За него е важно не какво ще стане утре, а днес като си тръгне от гьола да мине през кварталното кафе, да покаже каква сеч е направил и всички да му се възхищават и да обясняват колко велик "рибар" е!
Но въпреки всичко оставам с надеждата, че с наша помощ това може да се промени, макар и с много труд и търпение. Лично аз съм си записал телефоните на всички началници на териториалните звена на ИАРА и ми прави впечатление, че в последно време реакцията им е адекватна в повечето случаи в които съм сигнализирал. В конкретния случай несъм звънял по простата причина, че беше 16:45 и докато се организират да дойдат от Перник едва ли щеше да има някой.
Апелирам отново да сме по отговорни и активни и ние самите в борбата с бракониерите, а не да споделяме мнението на повечето колеги "Няма смисъл да звъня нищо няма да се случи" защото това е само оправдание. Ако не си помогнем сами и сме безотговорни неможем да се сърдим на никой.
Наслука на всички!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2013 10:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
KOKO_ZEMEN написа:
Лично аз съм си записал телефоните на всички началници на териториалните звена на ИАРА и ми прави впечатление, че в последно време реакцията им е адекватна в повечето случаи в които съм сигнализирал.

4 пъти вече звъниме последните 2 седмици за Искър в Самоков и все обещават, че ще пратят някой, но така и никой не идва .... нищо няма да се оправи когато институциите са безотговорни. Държавните служители са хора на хранилка, които дори и да не правят нищо пак си взимат заплати. Всеки е ходил в общината си и знае за каво иде реч. Тъпи, недоволни, намусени и дебели служители пият кафе по цял ден ...

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2013 12:00 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Точно около Смоков преди два дни станах неволен свидетел на следната ситуация: Не бях на риба, но минавах покрай реката (не риболовствам в този район и незнам името и) идват служителите от ИАРА и един от бръкониерите тръгва да се измъква. Служителя от ИАРА тръгва лсед него човека като видя че го следва реши да прегази през реката, но стигна до средата и видя, че става дълбоко и седи и се хили на проверяващия. Точно на вторат минута след учтивите подканвания и отказа на човека да излезе от водата проверяващия се озова до него и буквално го извади на брега, след което му беше написан акт. Проверяващия ми каза, че са дошли по сигнал. Адаш ми е казва се Ники фамилия неможах да запомня. Телефона му е 0887 21 29 10. С него беше и началника на сектор "Рибарство и контрол" София област Евгени Щерев - 0887 21 38 38.
И двамата бяха много дружелюбни и с желание за работа. Но обясниха, че не винаги могат да реайират мигновено, тъй като и в дадединя случай идват от София, а в много други при получаването на сигнали са на проверки по други водоеми и е необходимо повече време за реакция и придвижване. А както знаеме бракониерите са доста мобилни и ако след сигнала се преместят на друго място проверяващите няма как да знаят накъде са тръгнали без някой да ги упъти. Имено това имах в предвид като казах, че трябва и ние да им помагаме в такива случаи! В никакъв случай не ги защитавам, но трябва да имаме в предвид, че са малко хора които отговарят за голяма област и колкото и голямо желание да имат немогат да се разкъсат. Имено тук можем да сме полезни, като ги насочваме точно към местата където са бракониерите вместо те сами да обикалят безцелно.
Надявам се да съм разбран правилно, защото и мен ме боли като гледам безхаберието на повечето хора и институции. Но имено тук е нащо мсто на граждани, колкото повече скачаме и недоволстваме толкова по трудно ще им е да бездействат. А ако само седиме и се тръшкаме, че никой нищо не прави ще продължават да си взимат заплатите седейки си на топло!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Фев 08, 2013 12:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Аз миналото лято останах доволен от инспекторите около Бобошево, при едно обаждане ми казаха че не могат да дойдат защото сменят гуми на джипа в Кюстендил, след 3 часа ми звъннаха когато вече в бях в рейса да се прибирам и искаха да ги упътя все пак да проверят дали бракониера още не е там. При друго позвъняване дойдоха след 20мин, ама там грешката беше моя че позволих на парашутиста да ме види и да прибере такъмите :(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 11, 2013 12:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Някои от колегие звънят и на тел. 112! Аз лично когато сигнализирам за бракониери и звъня на съответния телефон на началник сектор за дадена област обяснявам, че телефона им ми го е дал зам. изпълнителния директор д-р Кирил Делев или главния секретар на агенцията Сергей Костадинов. Това определено ги прави доста по отговорни и се отнаст с повече "желание" към дадения сигнал. Имах и случай в който звънях наистина на зам. изпълнителния понеже телефон на сътветното териториално звено нямаше, защото началника бил уволнен и течал конкурс. Бяха изпратени инспектори и си свършиха перфектно работата. Оставам на мнение, че при подаден сигнал има вариант и да се отзове някой, докато при мълчание ставаме съучастници на бракониерите с бездействието си.
Наслука през новия сезон!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 08, 2013 1:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
"Мобилна група на ИАРА и инспектори от сектор “Рибарство и контрол” на ИАРА Перник са извършили съвместна проверка на язовир “Пчелина”. След извършено наблюдение на водоема е заловен бракониер, който изваждал незаконно заложени мрежи. На нарушителя е съставен акт за нерегламентиран стопански риболов. От него са иззети 4 броя хрилни мрежи с обща дължина 200 метра и една пластмасова лодка, като средство с което е извършено нарушението. Установеният улов от 43 кг. риба – уклей е върнат във водата. При продължилата проверка на язовира, контролните органи са забелязали още двама нарушители, пускащи мрежи във водата. При опит за залавянето им лицата са избягали, изоставяйки пластмасовата си лодка. От водоема са извадени 10 бр. бракониерски хрилни мрежи с обща дължина 900 метра. Уловената в тях 106 кг. риба уклей е върната във водата. Съставен е констативен протокол за изземане на средства и приспособления от неизвестен извършител."

Най после и в нашия район да има някакво раздвижване на ИАРА =D> . Години наред никой не обезпокояваше бракониерите в района. Дано това да не остане единичен случай, а малко по често да ги стряскат. <:saglsasie

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 08, 2013 2:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Ники,
Винаги съм го казвал....най-важното е да има опазване и контрол, тогава всичко ще е ок, а не само да се правят зарибявания, защото само това не стига.
Но знам, че такъв контрол е невъзможен.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 08, 2013 3:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
Почти през цялата забрана за риболов имаше мрежа при вливането на р.Светля в Лобош звънях в яра резултат никакъв.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 08, 2013 4:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Ако не е тайна на кой си звънял? Аз като им звъня казвам, че телефона са ми го дали или главния секретар или зам. изпълнителния директор, за да имат "повече желание за работа" и досега винаги е имало резултат.
За района на Перник звъна на - Началник сектор – Лъчезар Богоев – 0884 687 173.

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 08, 2013 5:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Юни 18, 2013 11:39 pm
Мнения: 118
На някакви горски,така мисля не съм мн сигурен.Благодаря за телефона колега.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 09, 2013 8:10 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Това са контактите на ИАРА в цялата страна:
http://iara.government.bg/?page_id=22
Нека не ставаме съучасници на бракониерите, като ги подминаваме без да сигнализираме!
Наслука!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 11, 2013 8:04 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
"Инспектори от сектор “Рибарство и контрол” на ИАРА Перник са извършили проверка на язовир “Пчелина”. При обхода на водоема, контролните органи забелязват лица, оставящи чували на брега. Те предприемат наблюдение на водоема, но тъй като лицата не се появяват повече, инспекторите конфискуват мрежите В чувалите са открити 5 бр. мрежи с око 30 мм; 55 мм. и 60 мм. и обща дължина 300 метра. Съставен е констативен протокол срещу неизвестен извършител."

Да не повярва човек :-k ! Какво им става на тези :-k ? Нещо много се активизираха, да не би да са решили и те най - после да си заработят заплатите? =D>

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 11, 2013 9:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Ами .... те знаят, че ние им ги заработваме, за друго е зора вервай ми? :D
Четох некъде из нета, че некви дискотечни ИАРА-джии натресли на една стара баба актове за 7000лв. След като човека до нея починал тя решила да иде да пробва какво ще направи на реката. До колкото разбрах била с две въдици с монтирани на тях парашути. Да, не е разрешен тоя метод, но ..... 7 бона минус??? А и женицата не била хванала и една рибка. Излагат се като кифладжии. КАТ са склонни на повече компромиси братче ... Отчетност и действия направо за отличен, заеби ....

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов