Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Апр 15, 2013 9:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравейте, колеги,

И тази седмица на пропуснах да отида да помятам, все пак е последната преди забраната. Събота към 11:30ч. пристигнах от към стената, поразходих се малко там, хвърлих няколко пъти, след 30мин. без признаци на живот се отказах. Отидох откъм устието, а там с думи не можеш да го опишеш - най-адекватното обяснение може би е "гъз до гъз" (за жалост си забравих фотоапарата да направя снимки и да ви го покажа). Има няма без много много да ги броя към 20-30 ловящи и още поне толкова жени и деца наоколо. #-o Поогледах се 10-15мин. и освен един, който вадеше уклейчета, другите по скоро гледаха плувката с надежда.
Реших при това полужение да изчакам, с идеята че по-късно ще се поопразни. Отдръпнахме се от водоема, но на място от което да мога да следя ситуацията, запалихме барбекюто, пекнахме мръвки, картофки, гъбки и всичко както си му е реда. Хапнахме, а в това време няколко човека се отказаха, аз пък на свой ред видях игра на риба, където нямаше никой и тръгнах.
Това което вече трета седмица чакам, беше започнало да се случва - кленовете бяха излезли в най-плитката вода (30-60см. водата ). \:D/ Пробвах да ги обстрелвам от едната страна, без да газя (че съм само с ботуши), но зад мен тревички и храсти, а с моя кастинг редовно ги хващах. След като скъсах една муха реших да нагазя в плиткото, директно при рибата. Там вече имах директна видимост - кленчета по 10-15см. обикалят около 50-100 кв.м. вода, а от време на време се завъртаха малко по-едри (15-25см.). С какво ли не ги обстрелвах, почти всичко от кутията изпробвах, но ефекта почти нулев. На 3-4 сменени мухи имах по едно вземане, след което същата на същата муха нищо. :-s На всичкото отгоре, колкото пъти закача нещо, все не мога да го издърпам до мен - откачаха се. От време на време излизаше ветрец, а също и леко преваляваше. Взе да ми става студено на краката и след около час и половина опити резултатът - 10-15 вземания, 6-7 закачени и точно толкова откачени, нито една не можах да докарам до мен. :-k
Все пак си прекарахме добре, аз съм доволен като цяло, но ми се искаше поне една да дръпна при мен да я огледам от близо. Ами това е то, забраната е в сила от днес, за клен чак след месец и половина. Май дойде време за пъстърва? <occasion

Поздрави,

Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 15, 2013 10:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Еее Крис, отново си изкарал перфектно!!! :smt038
Не се кахъри че не сте се гледали с кляна очи в очи :D ...тепърва иде това свещено време, зареждай кутиите с муи че лятото сега ще дойде. :smt023

За пъстървовото време... доста умове се побъркаха по тази дяволска гадинка.. пък и тоя занаят не е за всеки.. улетиш ли веднъж обаче там, гарантирам че ще забравиш за свещения клян!!!! :smt030

Поздрави за хубавия разказ.. и щом ти се иска, пробвай и пъстръвките, ще чакаме нови рипорти по въпроса!!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 15, 2013 7:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 6:26 pm
Мнения: 45
Местоположение: Велико Търново
Важна е тренировката и разходката сред природата :smt023

_________________
„Човек не може да бъде вкаран в правия път, но може да му бъде показан”, Конфуций


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 16, 2013 7:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Крис, здрасти!! Щом тарапаната е там, то и рибите са там :D :D ....Бай дъ уей, свиквай с тия гледки - имам чувството, че София е с около два милиона живущи, от които рибари са два милиона и сто хиляди :roll: :roll: !! Нямам представа какво е нивото в момента, но единственото спасение от тълпите е да се нагази в калта на самото втичане - рекичката да ти остане отляво...Както и да е - Огняново тепърва ще става актуална дестинация. Поздрави за излета!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 16, 2013 2:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
В неделя съм обиколил целия язовир и нищо. ](*,) На устието фраш от плувкари и скубат само оклей, клена още го няма. :smt018
Поздрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 17, 2013 2:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравейте,

Сега видях, допълнението към забраната за обекти с надморска височина 500-1500м. Според нея можем да се пробваме на Огняново до 1ви май. Нивото се вдига и водата залива още площи, ще видим дали ще има полужителна промяна тази седмица. Аз лично ще се опитам да отида събота или неделя, да пробвам кленчетата, който ми избягаха миналата седмица. [-o<

Мартине не знам защо не си ги намерил кленовете, може да са се преместили, но в събота бяха там. Аз ги намерих точно където си видял плувкарите на устието, в най-плитката част, точно пред наводнените треви. Тези дни ще ти звънна да се разберем за лепенката <occasion

П.П. Ако някой има мерак за събота или неделя да казва! :smt079

Поздрави,

Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов