Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:29 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 7:09 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
Здравейте момци, този уикенд бях към Самоков на Говедарци но той не работи както писах в предишната тема та затова отидох на един друг водоем също платен с балканки и сивени, помятах доволно, пробвах си мухичките и много се изкефих че ловят дори от първото замятане на пук на всичките критици ;) та риби много, рибари малко, на блесни на стръв но с мухарката показах на всички как се хваща пастърва :) хванах няколко сивена и предимно балканки разбира се всичко се таксува но това е положението.
Толкова от мене, здраве на всички и момченца и момички :D

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 7:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
visible написа:
... затова отидох на един друг водоем също платен с балканки и сивени, помятах доволно, пробвах си мухичките и много се изкефих че ловят дори от първото замятане на пук на всичките критици ;) та риби много, рибари малко, на блесни на стръв но с мухарката показах на всички как се хваща пастърва :) хванах няколко сивена и предимно балканки разбира се всичко се таксува но това е положението.


Привет, visible, би ли споделил кой е този платен водоем, също и по колко лв./кг е балканката.

Благодаря предварително за отговора.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 9:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
D-r Misho написа:
visible написа:
... затова отидох на един друг водоем също платен с балканки и сивени, помятах доволно, пробвах си мухичките и много се изкефих че ловят дори от първото замятане на пук на всичките критици ;) та риби много, рибари малко, на блесни на стръв но с мухарката показах на всички как се хваща пастърва :) хванах няколко сивена и предимно балканки разбира се всичко се таксува но това е положението.


Привет, visible, би ли споделил кой е този платен водоем, също и по колко лв./кг е балканката.

Благодаря предварително за отговора.


Здравей D-r Misho

Бих споделил разбира се но там е работата че, не си спомням по колко ни таксуваха килограма но мисля че сивена беше по 8лв за килограм а балканката 9 или 10 лв за кг. Другото е че никъде не видях име на базата но е на много лесно място което съм описал по горе, но ако не е ясно ще го опиша пак :wink:

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 9:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
visible написа:
... този уикенд бях към Самоков на Говедарци но той не работи както писах в предишната тема та затова отидох на един друг водоем също платен с балканки и сивени...


За този "един друг водоем" е въпроса, къде, селище, път..??
И сигурен ли си,че е имало балканки.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 11:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
D-r Misho написа:
visible написа:
... този уикенд бях към Самоков на Говедарци но той не работи както писах в предишната тема та затова отидох на един друг водоем също платен с балканки и сивени...


За този "един друг водоем" е въпроса, къде, селище, път..??
И сигурен ли си,че е имало балканки.



Ами пътя е следния: Самоков посока Боровец и веднага след като излезеш от Самоков има табела (бяло-синя) спортен риболов, езда и пикник, там има един стар разрушен ресторант и отбивката за ресторанта е пътя.Веднага след отбивката имаш паркинг за ресторанта и отбивка в ляво (черен път) който води до въпросната база.Пак казвам веднага след излизане от Самоков посока Боровец в дясно ще видите табелата.

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 11:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
visible <occasion

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 9:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
visible написа:
..... но с мухарката показах на всички как се хваща пастърва :)


Преди около месец на Говедарци двама човека за 10 мин. извадихме 7-8 риби на муха. По същото време не си спомням друг на стръв или на блесна да хвана риба. Има условия , при които предимството на флай фишинга е огромно.
Благодаря за информацията колега <occasion Тази събота или неделя ще отскоча до този гьол благодарение на теб :smt023

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 10:46 am 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
Радвам се че, съм полезен момци, мястото е много приятно и ще ви хареса, успех на всички размахващи мухички :D :D :D

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 10:50 am 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
Ако някой тръгне на там и се омота това е номера ми 0877 83 83 84 да звънне и ще помагам :wink:

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 11:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
А условията какви са?Има ли опция catch and release или каквото хванеш трябва да го платиш?

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 16, 2013 12:40 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
каквото хванеш тряя да си го вземеш, но не съм се опитвал да водя преговори с собствениците.Ако им се обясни и се съгласят кой знае може да напълним езерцето още този уикенд с мухари :D :D :D

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 20, 2014 3:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Аз ходих там лятото. Рибарник си е по принцип за сивени. Гьолвете са 4 като само един е отреден за спортен риболов. Останалите са развъдници. Мястото е готино, но ме е мухарско като цяло. Балканки не хванах, но за това хванах доста сивени и американки. Балканки според мен (а и според собственика :wink: ) там няма. Къната хвана там на мухарката шаран. Голям кеф беше. Около 9-10 лв е на кило пъстървовите риби. Лових на куки без контри и давах доста голям шанс на рибите да се откачат защото не може да им смогна после на касата. Това е от мен. Това място според мен е за абсолютно краен случай. Ако Говедарци не работи и не ви се ходи на друго място.

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 15, 2014 10:07 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 20, 2014 11:07 am
Мнения: 13
Местоположение: Самоков, София
Аз ходих миналата седмица. Току- що бяха пуснали американки в басейна за риболов след почистване. Хареса ми обстановката, само дето пътя до басейна беше кален от преминали машини. Рибките не бяха много активни, водата беше мътна все още. Кълвяха ми само на стример, на нимфа- не. Ще ми се да заведа жената и малкия, като е хубаво времето и кълве на суха муха, за да видят каква красота е...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 16, 2014 3:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
Миналата седмица набързо хванахме една балканка и няколко американки, точно бяха приключили с ремонта и пълнеха големия водоем. Скоро ще отида пак щото ми се лови на големия а не на малките за развъждане локвички.

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов