Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:52 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 04, 2013 8:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте мили деца!! Както ви бях казал, проведох едно неочаквано бързо посещение на язовира. Разбира се, като един обръгнал на житейските неволи человек оставих дисагите с големите надежди в къщи. Резултатът, естествено беше нулев и след около час обхождане и меткане на мининки стримерчета взех правилното решение да се прибера и да наблегна на дегустацията на спритните дестилати с тъст ми :D !! Инак красотата на тия места е направо извънземна - имате ли възможност не я пропускайте в никакъв случай, дори и без убавиня в ръка!! Все пак имаше радост за душата, защото изпробвах на вода последната си придобивка - една от най-непретенциозните и стари американски "щракалки" - моделът Лоурънс 150Р на Сънбийм. Придобиването на макарето беше класически "изстрел в тъмното" - от снимките се виждаше, че има шнур, наподобяващ на коприна, но нямаше как да бъда сигурен, а и самият продавач нямаше никаква представа за материала, от който е направен шнура ....Сега да ви обясня и тънкия момент - в "зората" на найлона производителите на шнурове го плетат по абсолютно същия начин, както и копринените шнурове, поради което изгледът на преплетените влакна съвсем не ви дава сигурност, че тове, което гледате всъщност е коприна!! Нещо повече - притежателите на тези шнурове са ги третирали по сходен начин с копринените шнурове - с флоатанти, поради което дори и класна макро снимка на подобен шнур би могла да ви обърка!! Единственият сигурен начин е "теста със запалката" - пали се крайчето на шнура и ако стане на прах, то това е натурална коприна, ако стане на топче - плетен найлон...Та радостта бе тази, че шнура се оказа отлично запазена и третирана 22 метрова паралелна коприна с тегло на деветте метра 5.63 грама - точно на границата между двойката и тройката, какъвто и шнур всъщност ми трябваше, за да "покрия" ниските класове убавини!! Но...стига приказки ето и малко фотки от родопската красота:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами, толкоз от Бат ви Райка, молодци!! Времето упорито е на наша страна, така че....дерзайте \:D/ \:D/ \:D/ !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 04, 2013 8:40 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Браво батка! Не винаги прекрасния излет е свързан с улавянето на риба. Ако всеки път хващахме нямаше да има такава тръпка и страх от капо, който да ни държи в кондиция и напрежение. И не на последно място в милата ни Родина имаме места на които ако отидеш рибата е последното нещо, за което се сещаме, при положение, че сме онемели от природните красоти.
Наслука!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 04, 2013 9:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Бате Райко като ти гледам снимките и оставам с впечатление, че просто не си избрал правилното място за мятане. Ако снимките са от там където си ловил това е веднага след спускането от Цигов чарк и от страната на Батак. Аз имам 3-4 риболова на този язовир на фидер от преди години. Там от където са ти снимките имам 2 риболова и все си казвах "а ето тук няма никой, значи тук мястото ми". Да, ама не! На третия ми риболов мръднах към стената и се оказа, че язовира е пълен с риболовци, ловеше се на каквото се сетиш. Като най-често се ловяха едри костури (на рибе) и то с доста прилични разбери като най-малките бяха по педя. Подобни костури съм виждал само на яз. Пясъчник. Та, следващия път продължаваш по пътя към язовира и си харесваш някое заливче към бунгалата:)
Поздрави :wink:

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 04, 2013 10:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Бил съм на това място преди 2 години и останах много впечатлен от красотата му.За Батак съм чувал,че имало някакви митични пъстърви :D

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 04, 2013 1:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Красиви места Бате Райко. :smt023
Остави рибите, те са само повод да излизаме сред природата и да се наслаждаваме на подобни гледки... какво повече му трябва на човек. :wink:
Благодарности за споделените фотки, бъди жив и здрав. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 05, 2013 7:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Жоре, мястото, което описваш, май му викат Дъното и там редовно ловяли промишлени количества костурец през тоя период....Илиански, със сигурност са ги пресяли тия пъстърви отдавна...Коко, Соте, арно думате...Така ти идва в повече тая природа, че в един момент мерака "изпада" нейде по трасето :D :D !! Радвам се, че фотките са ви харесали!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов