Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:46 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: яз.Копринка 05.10.14
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 8:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравейте, колеги,

В деня на вота няма нищо по хубаво от риболова. Миналата година имах един неуспешен опит целенасочено да гоня щука с мухарката и реших да повторя, а баща ми щеше да я търси на блесна. В момента язовира е с високо ниво и ниските места бяха заляти, точно там се бяхме и насочили.

Още преди урните да са отворени и слънцето да е изгряло вече бяхме на язовира. Аз нагазих до където мога и започнах да облавям всички перспективни места. Имаше достатъчно дървета, храсти и треви, къде до някъдде, къде изцяло под вода. Около половин час нямах никакъв успех и точно изгряваше слънцето, когато около мен започнаха да скачат малки рибки. Усетих се веднага, че костура ги гони и смених примамката. Първите няколко хвърляния бяха проучвателни, докато разбера по какъв начин да придърпвам, но бързо хванах ритъма. Не мина много време и дойде първото костурче което хващам на мухарката. Бях много щастлив и продължих да ги обстрелвям. За около 20-30мин. почти всяко второ замятане изкарваше по едно костурче. Не бяха много големи, но за сметка на това бяха много лакоми и гълдаха много на вътре. Следователно губих много време да ги откачам и докато се усетя имах хванати 5-6 и активността спря. Помъчих ги още малко и като разбрах, че са изчезнали се върнах на основната цел - щуката.

Баща ми беше обиколил наоколо и ме извика да отида при него, видял много хубави места където ще мога да замятам спокойно. Той не беше хванал нищо и се надяваше с мухарката да има повече успех. Обикаляхме ли обикаляхме, облавяхме навсякъде, сменяхме мухи и блесни, начина на водене, но нищо... Колегите покрай които минавахме имаха същия успех - нулев. Само едно момче беше хванало няколко прилични костура на рибка и 2-3 писалки, много близо до минималния размер.

Времето вървеше и малко по-малко язовира се напълни с лодки. По едно време ми се струваше, че има повече лодки във водата от колкото хора по брега. Настана време да си ходим и около 13ч. събрахме багажа и се насочихме към урните.

Сега осъзнавам, че в началото съм правил снимки, но с времето явно съм се отнесъл в търсенето на щуката и съм забравил за фотоапарата в джоба. Все пак ето какви кадри са останали запечатани:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави,
Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 11:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Много красиви фотки. :smt038
Все пак си дръпнал някой и друг бодливко :D ... зъбатките обаче винаги си имат собствено мнение.. и при мен се е случвало да ги докарам почти до брега след стримера... и спокойно си обръщат гръбчетата обратно.
Поздравления за споделеното, и ти пожелавам в най-скоро време да имаш среща очи в очи със зъбатките!!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 11:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Браво страхотни снимки =D>

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 1:47 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет,

Изгревът, "светещите" перки, мъглата - страхотна красота!

Крис, благодаря за споделеното!

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 1:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Евала Крис - бодливците арни, а фотките - три пъти по-арни \:D/ \:D/ \:D/ !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 6:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Браво , няма лош излет !
Щуката по принцип е изключително трудна риба, защото не кълве . Трудно се уцелва ,да е активна, тогава не е проблем, да я хване човек, на всичко .
Стримерите са по принцип, много удачни примамки, за нея.
Основният ни проблем, както си забелязал мъдро, е че сме повече риболовци, отколкото официално преброени човечета, на "територията"... Пресата е просто невероятна !!
Поздрави, и успех .

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 7:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Браво, Крис. Някои от снимките са просто уникални! Благодаря, че сподели!

Поздрави \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 7:56 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Много е пълен наистина,по това време други години е 100-200 м по-надолу язовира.Дано на пролет да не създаде проблеми.Имало и активност на щука щом са хванати писалки но не е била покрай теб за съжаление.Браво за костурите :smt023 <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 09, 2014 7:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Браво, Крис! Страхотно изглежда язовирът през твоя обектив, малките хищници също.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Окт 10, 2014 7:50 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Страхотен излет. Всъшност щом си сред природата и на вода всичко е страхотно и снимките го доказват. Гледал съм всичките ти постове и репортажите са невероятни.
Продължавай да се кефиш, както и да кефиш нас, щот ни чака дълга зима.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 24, 2014 9:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравейте,

В събота сутринта (22.11) отново бях на язовира. Пострещна ме с много високо ниво, аз лично не го бях виждал толкова пълен. Голяма част от местата на които бях замислил да ходя се оказаха под вода. Много от пътищата и пътечките също бяха заличени и се наложи доста да се провирам през храсталаците за да успея да заметна някъде. Така вдигнатото ниво обаче беше идеално, ако разполагаш с лодка.
Доста километри навъртях, на малко места успях да подметна стримерите, но за сметка на това от многото закачки успях да прецакам три стримера :D За цял ден ходене успях да видя само една атака на щука и тя се оказа неуспешна. Нямаше много риболовци, а малкото които срещнах имаха сходен "успех".
Заобикалящата природа и времето бяха страхотни, успях да направя доста снимки, но ще ги споделя с вас на по-късен етап. От обектива успяха да избягат двойка лебеди и едно зайче с което взаимно се среснахме.
Най-много ми хареса цвета и нивото на двете пъстървови реки (Лешница и Габровница), покрай чиито устия минах. Дъждовете от предните дни и топящите се снегове по върховете бяха направили тези, иначе бих казал маловодни реки, да изглеждат страхотно - оргомни, носещи цялата мощ на водата в себе си и в същото време безкрайно красиви.

Поздрави,
Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 24, 2014 8:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Браво,все пак е имало атака,а това си е далеч по добре от нищо <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов