Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:41 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Бебреш
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 25, 2016 5:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте, комсомолци!! От доста време не съм списвал тъдява, но знам, че вие сте благи хора и ще ми простите тая леност....И така, вчера, след абсолютно фиаско на Искрецка в излет-закриване на пъстървовия сезон, трескаво се чудех къде да нападна за последния от четирите почивни дни....В един миг като гръм от ясно небе в главата ми изскочи язовир Бебреш!! Сетих се, че преди три или четири години с детето Гошо го бяхме нападнали и останах очарован от водоема, въпреки че не хванахме кой знае каква риба....
И така, безкрайно въодушевен, към девет и половина акостирах на водоема....А той бе паднал с поне десетина-петнадесет метра!! Никога не съм виждал водоем с толкова видима разлика на нивата, но тъй като Бебреш е много малък язовир и се ползва за водоснабдяване на Ботегвград явно това е нещо обичайно за него...С радост установих, че старите ми приятни спомени за чистия / във всякакъв смисъл / и красив водоем, само ще се опреснят...Ето малко фотки, за да ви убедя в това ми твърдение:

ИзображениеDSC04424 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04427 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04434 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04435 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04438 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04439 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04442 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04443 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04444 by Rayko Zagorov, on Flickr

Бях първия риболовец на водоема, което се оказа решаващо....Спрях колата малко по-далеч от водата / нещо ми подсказа да го направя точно така :wink: /, сглобих убавинята и подходих към водата....Веднага ги видях - десетина-петнадесет хубави риби, стоящи лениво в плитчината на втока на река Бебреш / в момента по-скоро малък поток /. Без да бързам ги огледах добре, разпънах без бързане шнура и подадох на най-голямата, или поне на най-голямата, която виждах...Вземането бе безапелационно!!! Нататък знаете "филма" - пет минути невероятен адреналин!! Със сигурност това ще бъде трофея ми за този сезон - тегло поне килограм и половина, дължина поне петдесет сантиметра!! Ще прощавате за изгледа на рибата, но просто в пояса кал нямаше как нито да я извадя, без да я оцапам, нито да я измия, преди да я снимам....Ето снимки на обстановката, мястото и самата риба:

ИзображениеDSC04425 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04432 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04429 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04430 by Rayko Zagorov, on Flickr

След тоя успех риболова значително се обезмисли....Извадих още десетина по-дребни риби при цялостната обиколка на водоема, но нищо не можеше да се сравни с борбата в началото....Поради което се отдадох на продуктово позициониране :D :D :

ИзображениеDSC04433 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04440 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC04441 by Rayko Zagorov, on Flickr

Ами момчета...толкова от мен...Дано и вие сте имали добра слука през почивните дни!!! Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бебреш
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 25, 2016 7:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Бебрешка ,,Годзила,,!!!!!! :smt039 :smt039 :smt038
Може би тази риба ще получи в края на годината приза за ,,Риба уловена в най трудни условия,,!
Жив и здрав приятелю <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бебреш
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 26, 2016 9:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Евала батка добре си го овалял - тва ако беше 50/50 брашънце и после до златисто грешка нямаше да има. Стегай се батка почват муховръзите ще мина да те видя, тренирам класическа борба и ушаците са ми като мекици :D

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Бебреш
МнениеПубликувано на: Пон Окт 10, 2016 1:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 05, 2016 9:24 am
Мнения: 2
Бебреш освен за водоснабдяване от миналата година вече си има и ВЕЦ. Познайте кой е собственика. Та и за напред все по-често ще го виждаме с такова ниво.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов