Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:36 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Юли 01, 2009 8:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 12:31 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Здравейте !Не мислех да пиша по тази тема но ме ме подтикна нещо от вътре да драсна два-три реда.Вчера със мой приятел се разходих ме от 3.00часа до привечер до Шабла.Да си призная днес е паднала забраната за там ама ние не издържах ме.Та става въпрос за следното.При всяко ходене нахлуват във мен лоши предчувстия.А имменно че човешките действия влияят на активноста на рибата там.Шабла е РЕЗЕРВАТ!Принципно има контрол.Но какво ли не виждам и чувам.Дори че с ток я морят чак.Но иначе риба има и разнообразна.Дребната плевелна риба играе та се къса.Защотото икой не и обръща внимание.Стигинахме със колегата от всичките факти до извода че яко е сплашена рибата там.Нищо ново във нашета Държавица.То и хала ни е такъв.Най вече ходя за Щука там.имало е моменти когато не и е много времето си има улов.А вече като чели не е така.А ето и някоя снимчица. Изображение Изображение Изображение Изображение А водата си е чудна :!: Изображение Е не бях ме асолютно капо но тово не е най-важното.Когато отида душата ми се пълни.Зад гърба ни на 500 метра морето. Изображение Изображение На връщане спрях ме да се разхладим и три красиви пауна ни разведелиха душите,че дори около кледката се намериха някои перца за муховръза.Знаеш ли тая кралска птица може да е кадем за некоя муица \:D/ Е това е де-за езерото и неговото съществуване.Поздрави :!: Изображение


Последна промяна yulian на Сря Юли 01, 2009 8:51 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 01, 2009 8:20 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравявам ви за хубавия излет.Хубаво място,хубави снимки,особенно тази,не знам дали си ти с гръб.Сигорно е правена на смръчаване,или е било облачно,но е супер!!
Поздрави!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 01, 2009 9:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 12:31 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
bat_oc написа:
Поздравявам ви за хубавия излет.Хубаво място,хубави снимки,особенно тази,не знам дали си ти с гръб.Сигорно е правена на смръчаване,или е било облачно,но е супер!!
Поздрави!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/
Радвам се че са ти харесали.Благодаря.На въпросната снимка е колегата а аз съм на другата.Снимката е привечер но и беше облачно.НО И ВРЕМЕТО бе чудно.Без вятър-силен.Нетипично за там.Преваля ,пекна малко слънце и залезе.Като се замисля рядко уцелвам таково време.А между другото ,духа ли вятър рибата трудно се храни там.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 01, 2009 11:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Първите две места от снимките ми се струват същите, на които бях преди няколко години. На първото място, като нагазих една пиявица ми се залепи на крака. От втората снимка, наляво, наляво - и почваш да мяташ на главите на щуките(само, че е бая дълбочко и посоката е към първото място, нали).
yulian написа:
Дребната плевелна риба играе та се къса.Защотото икой не и обръща внимание.

Имаше бабушки по-голями от длан, не бяха само дребни. Хващаха се на муха потъваща осичка, 14-ка със глава синьо мънисто(която беше сменена след като стана ясно, че няма клен и че корковата муха им е прекалено голяма).


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 03, 2009 11:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Яну 23, 2007 12:31 am
Мнения: 175
Местоположение: Варна
Tazz написа:
Първите две места от снимките ми се струват същите, на които бях преди няколко години. На първото място, като нагазих една пиявица ми се залепи на крака. От втората снимка, наляво, наляво - и почваш да мяташ на главите на щуките(само, че е бая дълбочко и посоката е към първото място, нали).
yulian написа:
Дребната плевелна риба играе та се къса.Защотото икой не и обръща внимание.

Имаше бабушки по-голями от длан, не бяха само дребни. Хващаха се на муха потъваща осичка, 14-ка със глава синьо мънисто(която беше сменена след като стана ясно, че няма клен и че корковата муха им е прекалено голяма).
ЗДРАСТИ !За местата е така,почти всички са сходни на вид.Като влизам не вземам фотоапарата поради неравното дъно.Че имам случаи на потъване.А иначе там си става дълбоко.Разликата във местата е вида на дъното.Отази страна,към морето е пясъчливо.От другата е по каменисто.ПИЯВИЦИТЕ :!:-НАПАСТ ГОЛЯМА.Без гащеризон влизам :!: Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 17, 2011 5:58 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 18, 2011 10:44 pm
Мнения: 31
Екстра излет :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов