Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:43 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Дек 01, 2005 5:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте пичове!!! Най-накрая колегата ми се взе в ръце след градивната ми критика, че ако не ми помогне и днес, няма смисъл от репортажа, качи снимките, и ето - веднага ви докладвам каква я свърших.
Лекинко се вдигам към ту 8.00 и внимателно подхвърлям на супругата, че в този хубав ден дългът ни зове!! Нали се сещате каква програма последва :( . Но...за да има мир в къщи, с бясна скорост отивам до "Бриколаж", купувам ъгли, дръжки за шкафа на щерката, дето се счупили :evil:, латекс за петното в кухнята :twisted: , връщам се със скоростта на светлината, вдигам сина да ми помогне, че немам вече нерви :wink: и към ту 11.00 му се вижда края. В този момент една сънена пчела се опитва да влезе през прозореца в стаята, което прелива чашата, давам бързи инструкции за приключване на ремонта, грабвам такъмите, приватизирам телефона с камерката и към 12.30 съм на любимия ТЕЦ. За тези, които не са се сблъсквали с "невероятната красота" на това създадено от бога място :oops: е първата ни снимка:



Изображение

Както се казва, коментарът е излишен. Но изкуството иска жертви - щом има перести кленчета, кой ти гледа красота!! С радост установявам, че нивото на водата е прилично, но пък не се вижда кьорава рибка. Дълбачката е поработила и към помпата значително е разширила канала, което е видно от следващите две снимки:


Изображение



Изображение

Започва бат ви Райко да маха със шнурчето лекинко, по-силнинко, по-навътре, по-близко до брега, бе неще и неще пущината! Нищо обаче не е в състояние да сломи бойния ни дух и на една плитчинка, запечатана на долната снимка, най - накрая един "гигант" около 7-8 см. с мощен плясък :lol: целуна мухата. За повече не му достигнаха силиците :wink:

Изображение

Независимо от това, самия факт на вдигналата се рибка сгря бедното ми сърце и ми даде допълнителни сили да махам с шнура. След като обиколих целия канал, най-накрая един хубавец около 20-тина см. с мерак се вдигна от дълбокото / колкото и относително да звучи дълбочина от 60-тина см./ и смукна мухичката с мерак. С грях на сърцето си признавам, че толкова ми липсваше тръпката на трептящата тояжка, че вадих хайванчето 2-3 минути :oops:. На долните снимки се вижда дзвера и точното място, където се вдигна:

Изображение


Изображение


Изображение

Това си остана и единствената рибка, но в този сезон вече всяко пипане си е повод за радост. Както казват хората - едничка, но добричка :wink: .
Сега, за да стане репортажа съвсем интересен, вижте последната снимка:
Изображение
Тъй като няма сравнителен материал, по който да се ориентирате, става въпрос за един канал с дължина около 50-тина метра, широчина най-много 3-4 метра и дълбочина не повече от 1.00 - 1.30 метра /без тинята/. Въпросното каналче е много старо, аз знам местността от 1991г. и тогава си го имаше, водата е изключително бистра, зашаварено е почти на 100% и 99% от рибарите го подминават, или в най-добрия случай хвърлят за по 15-тина минути и се местят по-нататък. Обаче, приятели, просто е необходимо да застанете мирно и тихо 3-4 минути, и като че ли от нищото се появяват 3-4 "лакътника" - вервайте ми, не послъгвам, и поне още 5-6 по 30-тина см. Цяло лято ги пробвах, но най- доброто, което успях да постигна е едно вдигане на една от по-дребните риби и кратко заглеждане в мухата, нищо повече - между другото точно заснетото място - гледайте в горния десен ъгъл на снимката - това е една върбичка, около която е единственото възможно място лятно време да се хвърли муха и тя да бъде видима. Между другото рибите са невероятни - почти черни, което ми напомня далечната 1983г., когато с жена ми бяхме още гаджета, и когато в езерцата на Южния парк съм гледал / и не само гледал :wink: / почти черни линове и дано не ви звучи, че ви будалкам, почти черна слънчевка. Може би пък е за добро недостъпността на въпросното каналче, нека са си живи и здрави хайванчетата!! Е, приятели, толкова от мен засега. Пожелавам ви много успехи и яки рибоци на муарките!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 01, 2005 5:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 02, 2005 9:02 pm
Мнения: 359
Местоположение: СОФИЯ
Прекрасен излет и репортаж си направил Бате Райко и не си бил капо което е още по-важно.

Аз така и неможах да го намеря този канал :(

Поздрави Иван

_________________
Не е срамно да не знаеш, а да не питаш, когато не знаеш!!!
Не всеки който те вади от лайната ти е приятел , а и не всеки който сере отгоре ти , ти мисли лошо...!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 01, 2005 5:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Bate Raiko написа:
Цяло лято ги пробвах...


Догодина ще ги хванеш, няма къде да ти избягат :D

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 01, 2005 8:00 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здрасти, Бат Райко,

сладко, сладко си го написал, бравос.

Поздрави и благодаря, че сподели!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 4:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 7:49 pm
Мнения: 20
Местоположение: София
Пак както винаги сте си изкарали добре! :P


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов