Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Дек 06, 2005 6:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте пичове муари!!! По случай най-рибарския празник, да ви разкажа с картинки каква я свърших в съботата. Няма да уточнявам, че отново иде реч за култовия канал :wink: . Скоквам към ту 8.00 - навън една красота :cry: не е за разправяне - имаш чувството, че след малко ще изскочи от м,глата Баскервилското куче :lol: . Но факта, че трябва да се сефтосват новите придобивки от прИмоциите, окрилява заспало ми сърце!! Приватизирам едни маратонки на сина, че да не ви казвам миналата събота на какво ми приличаше ходовата част с любимите ми гуменки :cry: и към ту 11.30 се появявам в целия си блясък на канала :oops: . М,глата няма никакво намерение да се вдига, напук на прогнозите от предишния ден за слънчево време с временни заоблачавания :!: :?: . Връзвам любимата си мушица - коркова красавица на кука 14-ка, която може да видите на следващите две снимки:


Изображение



Изображение

Оглеждам се и се започва махането напред - назад :wink: Бре, бре, да не ви разправям, то не е шутинг, то не е дистанс, ами по много и от двете!! Направо ми се разтапя сърцето от поведението на шнура. Но това не променя факта, че няма пипване. След около един час "шутингово дистансиране" :lol: :lol: , най-накрая една рибка цунква муата на долната позиция:
Изображение
Мърляв до ушите, заставам на долната стратегическа позиция. Пред мен се е ширнало "зелена ливада, леко наквасена" :oops: . В омърлушеното ми съзнание прещраква, че в далечината, която отстои на около 500-600 метра в подножието на ската би трябвало да е продължението на канала, което обаче не съм посещавал от около 2-3 месеца и не е ясно има ли въобще вода. Седя около 5 минути, след което все пак решавам да доджапам дотам, за да видя каква е хавата.

Изображение
След невероятни и хаотични движения, предназначени да избягна най-голямата шльопавица се озовавам пред една локва с дълбочина педя и половина, дължина около 30- тина метра, бистра вода и обрасла до безумие с лигавите водорасли:

Изображение


Изображение

Спирам обезсърчен, тегля една по-здрава на гадовете дето източиха канала до шушка и се обръщам да си ходя. В последния момент, периферното ми зрение долавя вълна от бягаща риба. Опа, я чекай малко :wink: !! Прегъвам се на две и започвам лекинко да хвърлям в най-плитката част от отстрещната страна - откъм ската. На второто или третото подаване "вярната ми слугиня" се сгъва :oops: / плагиатствам, признавам си без бой/. След секунди в треперящите ми от вълнение ръчици кротва долния хубавец около 25 - 30 см.:
Изображение


Изображение

Прави ми впечатление, че рибите вземат при придърпване на мухата, и се заформя някакъв направо пародиен риболов, тип "дърпай мухичката бързо и рязко и гледай как рибата пори водата като щука след блесна". Направо ви казвам - върха на сладоледа. И като се почна:
Изображение
И тази:

Изображение
И тази:

Изображение
И тази:

Изображение
И те тая:

Изображение
И те тая:

Изображение
Накрая паметта на телефона се задръсти, а не исках да трия някоя от безмислиците на сина ми, че щеше да ореве орталъка след това. Общо 11 / единадесет / цифром и словом кефлета глътнаха за момент въздух и си се върнаха по живо, по здраво. Накрая се усетиха и спряха да вземат. С изключение на първия по-едър, всички други бяха от калибър "педарки". Независимо от това, бях невероятно щастлив, и качих на физиономията една усмивка, дето слезе чак в 604, да не ме гледат подозрително гражданите :wink: . И както се полага, след риболов следва да се направи сериозен разбор на занятието:
1. Останах очарован от Партриджа. Дотолкова, че вчера - понеделник, дублирах покупката от миналата седмица - един Драй и един Шутинг :wink: . Исках да взема и още един Оракъл, ама свършили :cry: :cry: .
2. Пичове, никога, ама никога не пропускайте да проверите "какво има зад следващия ъгъл". Ако ме беше домързяло да изшльопам тия 500-600 м., в най-добрия случай щях да напиша два-три реда в "Мухарско оборудване" за шнура.
3. Няколко пъти съм ви споменавал, че миналата 2004г. последната ми риба на муха беше на 04.12.. Ще се опитам да "отхвърля" с още една седмица напред това постижение, макар, че от вчера синьоптичките разправят по телевизията лоши работи за събота :? .
4. На четвърто, но не на последно място - маратонките на сина излязоха калоустойчиви :wink: . Благодаря ти незнайни китаецо, че поне този чифт го слепи както трябва!!

Толкова от мен приятели!!. Дано и вие сте имали подобни трепети през почивните дни!! Поздрави на всички!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 06, 2005 6:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Браво Райко за тематичния риболов.
Хубави кефали си прилъгал :D
-----------------
Шнура казваш лети като гладен корморан.

Поздрави.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 06, 2005 8:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Щом гони на придърпване пробвай с мокри мухи :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 06, 2005 9:30 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Бят Райко написа:
На второто или третото подаване "вярната ми слугиня" се сгъва / плагиатствам, признавам си без бой/. След секунди в треперящите ми от вълнение ръчици кротва долния хубавец


S.Mankov написа:
Щом гони на придърпване пробвай с мокри мухи :wink:


А така, а така. Ех, малееее, сладури такива.

Бат Райко, в тънката вода, там дек е най-топличко за хайванетата, съм забележил, че най-много дава тоя сезон, стига да не замръзне де.

Поздрави и благодаря, че сподели!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов