Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2006 1:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте пичове муари!!! След трагичното откриване на р. Цибрица, сърцето ми едва изтрая края на седмицата!!! Скоквам в съботата към ту 5.30ч., отварям прозореца и замалко да падна по гръб от "лекия" повей, който ме посреща :cry: :cry: . Викам си - ясно, днес ще е ден на семейството. Вдигам ги бързо, бързо към 9.00 и ги извеждам целокупно на Панчарево. Вятърът си брули и няма никакво намерение да спира. На плажа яростно се въртят блесни от куцо и сакато, което ме учудва твърде много, но след като виждам един младеж да тича с едно щуче около 30 см., вероятно избягало от платеното, ми става ясен този див ентусиазъм!! Реката е страшно висока и почти до трибуните се усеща течението. Не искам да ви казвам, че събота срещу неделя съм се будил през час и съм се ослушвал като прасе в тикви за ши..ния вятър!! Скоквам в неделята и - О, боже!!! - посреща ме абсолютно безветрие!!! По-убаво от туй - здраве му кажи!!! Нарамвам чантето и след около час се излузвам от 604 на Гара Искър. Бре, бре, направо ще се просълзя като мяркам преди моста на Абдовица ряката!! Като наближавам моста още повече се просълзявам - явно и тая година в Искъра около Дружба няма да се меткат мухи - повече от очевидно е, че щита на Панчарево е вдигнат на максимум. Долу можете да видите за що иде реч:

Изображение
Изображение

Както и да е! Пристигам на великия канал!! Вече почти година ви описвам прелестите на туй дивно място :wink: , но най-накрая мога да ви го покажа в цялата му прелест:

http://foto.bg/data/500/1_008.avi

Изображение

Изключително ме натъжава обстоятелството, че помпата бачка с пълна сила, но надеждите умират последни!!! Бързо стягам такъма, който е следния - пръчка Скот, серия Алфа / САС /, 9 фута, 5 клас, макара Тика Ветеран, шнур Партридж Резервоар 5 ВФФ:

Изображение
Изображение

Пръчката е с т.нар. дръжка Уестърн грип - леко заоблена в началото, подобни се слагат от Даймъндбек на Класик Уестърн Троут пръчките им. Още с първите хвърляния съм буквално стреснат от такъма - корава пръчка, с която се опитах и направих нещо, което видях да прави д-р Косьо на Бистрица и което никога не съм опитвал - положен вече шнур в рамките на 10-тина метра във водата, да се извади и върне с едно движение. Туй чудо се описва от Скот като медиум фаст акция и в този смисъл си представям какви "ракети" ще са висшите им класове - Ес и Джи сериите!! Тиката се държи прилично, аванса се настройва добре, което само ми дава още едно основание да ви препоръчам тази макара. За шнура не ми се говори - абстрахирайте се от обстоятелството, че продавам два Партриджа, ако трябва ще ги сваля от обявите, но отново мога само суперлативи да кажа за него - след престой от около два - три месеца на макарата с първото си полагане във водата легна прав като конец!!! Дотук с добрите вести :wink: Почва се едно обикаляне на канала, меткане, меткане и пак меткане - нищо и нищо!! Най - накрая, след безброй хвърляния, на мястото, на което приключих сезон 2005, мухата цунка първото кленче за сезон 2006!!!!! Поради поет ангажимент да не заснемам повече рибки провесени като пране :wink: , снимката на сефтето не е много на фокус.

Изображение
Изображение

http://foto.bg/data/500/1_009.avi

Та това е приятели от мен!! Почна се вече и нищо не е в състояние да ни спре по пътя ни към постигане на все по-високи трудови и спортни успехи!!!!! Поздрави и лека вечер на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2006 3:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Браво Райко,
Изкефих се-и снимки и репортаж,екстра!Само ти се чудя защо чак сега откриваш сезона и то на клен?!Ние в Хасково закрихме на 31 декември и открихме на 1 януари... :lol: Виж пъстървата все още я бленуваме.Разбира се става дума за дива пъстърва,а не в развъдник.Но времето и наближава.
А за пръчката и екшъна-точно това имах в предвид когато ти писах за Орвиса.Не знам защо,но американските стандарти за екшън са доста по-различни от европейските/в посока на повече бързина/.
Пожелавам ти да ходиш повечко на рибка,щото така само човек от нашата порода може да се изкефи изцяло!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2006 4:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 12:57 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
А, така Бате Райко! Как си ги почнал, всека седмица по два-три такова репортажа да пускаш :lol:
С такова оборудване, да знаеш, че големи резултати очакваме от теб. Пък и една серия пъстървов риболов може да спретнеш некаде на по-убава природа...
Благодарим за филмчето.
П.С. Жена ми още не го е сефтосала твоето шнурче с некое рибе ама кат гледам как мятка и това скоро ще стане :wink:
Жив и здрав и с нови мухарски рекорди през годината!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2006 9:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Браво, Бат Райко - велик си!
Дето се казва: "не е важен резултата а участието". Евала за ентусиазма!


hrimar написа:
...
С такова оборудване, да знаеш, че големи резултати очакваме от теб. ...

Бе то между такъма и резултата много няма връзка, но... :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2006 9:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Поредния репорт от бате Райко - радост за мен.
С него си приличаме, като на олимпиада - не важен резултата а участието :D

Поздрави на всички.
П.С.
Ице, барнах я и тази пръчка и да знаеш не напразно Скот са нашумели толкоз сред разбирачите.Вервай ми.
На вид е съвсем семпла, но като я хванеш ....много лека ,но яка фермерска изработка,за яки риби.
А е само 5 клас.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2006 9:37 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Привет бате Райко!
Какво да очакваме от следващият репортаж- T.T., "Лами", Графит USA, "талонка", или някои серии на Rainshadow. Mай не останха, мейд ин USA. :D \:D/ :D \:D/
Rеспект и поздрави за уважението към такъма!

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 03, 2006 10:45 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
"Уважаеми колега, бат Райко",

ехехееее..., пълниш ми душата у човек!

Браво!

Пожелавам ти успешна година!

Поздрави и благодаря за споделените емоции!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов