Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Май 08, 2006 4:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте пичове муари!!!! Ей, това понеделника е страшна работа, много задачки, много нящо, но най-накрая сколасах и сядам да ви докладвам! След тежък Гергьовден - имам си ги двама - баща ми и сина ми, към ту 07.30 вдигам кратуна. Слава богу, ракията била произведена от качествен спирт и кратуняка не ме боли :lol: :lol: . Отчитам това като добра поличба, грабвам такъмите и се озовавам на до болка познатия канал / дано не ви е втръснал вече, ама нямам възможност към момента другаде :cry: /. Появявам се росен, росен и с радост установявам, че добрите знаци продължават - явно помпата нещо се е развалила, защото нивото е прилично високо, нещо невидяно от началото на сезона!! Бързо с треперещи ръчици сглабям такъма, който е следния - къстъм изпълнение с бланки Ес Це 5 на Сейнт Кроа, 9 фута, 4 части, 4 клас. Бързам да ви кажа, че това е най-шантавата пръчка, която съм държал в ръцете си. Не говоря, че билдъра си е оставил ръцете - за справка - другаря Пигов, който на живо барна пръчлето и който живот и здраве ще бъде ангажиран да оправи нещата :lol: . Говоря за обстоятелството, че на "поклащане" пръчката се усеща и държи твърде особено - до към средата - разбирай първите две снадки - корава като камик :lol: , горните две - не меки, а жилави, това според мен е най-точното определение за поведението на снадките. И Сейнт Кроа определя това като ултра фаст!!?? Отново можете да попитате Пигенсон, предполагам, че ще потвърди написаното дотук. Всичко казано обаче се изпари в момента, в който започна меткането - за бога братя, това е най-доброто нещо, с което съм боравил и го казвам не от куртоазия или от "преклонение" към марката!! Толкова стегнато и бързо, почти експресно натоварване на шнура не ми е предлагала никоя пръчка, дори и страховитата тояга Скот!! Направо съм удивен и не ми остава време да се ядосам, че Кортланда 444 Ес Ел троут пресижън тейпър си има памет :lol:

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Виждам, че с покаченото ниво на водата и рибата се е размърдала - просто канала ври от живот, направо да не повярва човек къде беше всичката тая риба миналата седмица, когато бяха две локви!!! Започвам подаване успоредно на брега с любимата коркова муа и буквално на второто мятане закачаме долния убавец. Интересното е, че рибата не беше "хайверна", както би ви подвела снимката - просто добре охранен кленчок около 25 см.

Изображение

И като се почна - буквално на всяко хвърляне следва безапелационно вземане на мухата, с една дума - глад, братя, глад!! Радвам се като малко дете - толкове хубаво кълване не съм имал от миналата година!! На брега се озовават три поредни хубавеца:

Изображение

Изображение

Изображение

По едно време, лекинко навътре, забелязвам една сериозна сянка на "баровец" около 40 см. \:D/ . Следва подаване около главицата, бързо придвижване от страна на рибата, в последния момент спиране пред мухата и паническо бягство, при което щеше да разплиска гьола :lol: :cry: !! Направо щях да получа инфаркт!! Инстинктивно ми се прииска да запаля една цигара, нищо че съм ги хвърлил вече три години!!! Но...както се казва, само убавини не може!! Отказа на рибата да вземе "обърна" нещата, а и просто стегнаш до плитчината, в която вече рибата не искаше да взема. Помятках още малко и се прехвърлих към другото дашно място:


Изображение

Още на първото хвърляне закачвам един бабанко:

Изображение

Същият си замина по живо, по здраво, както и всички останали:

Изображение

В заключение ви показвам на по-качествени снимки каналчето, за което ви разказвах преди време, че се обитава от 5-6 много сериозни риби / две от които твърдо имат килограм /, почти черни на цвят, и които, поне засега, е невъзможно да бъдат дори и накаране да "погледнат" мухата - за нимфа е невъзможно поради невероятното обрастване с водорасли:

Изображение

Изображение

Та, толкова засега от мен приятели!! Знам, че за някои от вас петте хванати риби биха прозвучали смешно, но толкова приятен и емоционален риболов не съм имал от началото на сезона!!! Дано и по-нататъшните ми мухарски приключения се развиват в подобна възходяща градация!! Лека вечер и успешна седмица на другарите - муари!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 08, 2006 5:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 05, 2006 10:57 am
Мнения: 123
Местоположение: Sofia
Бате Райко, това зад теца (Трайчо Костов) ли е? Щото и аз съм ги виждал трофеините екземпляри в канала, 0.22 ми отнесе един, на троха пробвах... все едно трактор я отнесе..... рязко и бързо...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 08, 2006 8:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 2:26 am
Мнения: 506
Местоположение: софия
Браво Бате Райко,много хубави снимки си направил,а излета явно е бил много емоционален.Пожелавам ти много такива,че и по-емоционални занапред :wink:

_________________
спининг риболов и мухарство


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 09, 2006 9:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 12:57 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
Все така Бате Райко!
Благодарско за хубавия репортаж. Много добре ми дойде със сутрешното кафе. Определено внасе много настроение в работния ден :wink:
Молбата ми е ако може по-често да отскачаш до там, та хем на теб да си правиш кефа, хем на нас, като четем материалите ти :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 09, 2006 9:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Страхотен репортаж, Бате Райко - както винаги :) !

А тия тупалки, дето не искат да ти лапат мухите що не им пуснеш някое стримерче, така финно, не отгоре им, а покрай тях?

Поздрави!

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Последна промяна Росен на Вто Май 09, 2006 9:30 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 09, 2006 9:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Дублаж :(

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов