Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Ное 18, 2006 9:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте на всички!!! Ей, накрая и софиянци доживяхме почивни дни с хубаво време..Да не ви описвам колко съм се кръстил :lol: :lol: . Като ви разправях за Лайт презентейшъна на Томас ви споделих, че от митницата взехме още една пръчка. Същата толкова грабна душата ми, че изобщо не се поколебах с коя от двете да бъда днес / без лоши мисли за Томаса де :lol: /. Става въпрос за къстъм изпълнение с любимите на щатските билдъри бланки "Тигрово око" на фирмата Севиер Манифактуринг, 7.6 фута, 4 части, 3/4 клас, макародържач тип " кап енд ринг" на Стръбъл от тиково дърво, дръжка тип цигар, два стрипера - рамки TiCh, ринг Gold Zirconium, еднокраки TiCh, вързани с хубав тъмновишнев конец и нещо ново за нас - т.нар. "федър инлай" - на мястото, където обикновено е надписа се подреждат пера и се заливат със съответните смоли. Но, ето няколко снимки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И така, пристигам и първото, което ми прави впечатление е големият брой водоплаващи птици - с пристигането ми се вдигнаха три патици, а във водата щъкаха водни кокошки и поне още два вида птици, които не познавам. Най-големия майтап беше, че имаше две-три малки, които непрекъснато се потапяха и изплуваха като тапи с невъобразими плясъци :lol: :lol: :

Изображение

Изображение

Сглабям бързо пръчката, слагам вярната коркова муха и започвам да си меткам. Първото впечатление от пръчлето - много приятна медиум фаст акция, поне според мен ще работи по-добре с шнур 4 клас / бях със Сейдж ВФ3Ф и пръчката се натоварваше добре чак след като извадех 7-8 м. от шнура /. Междувременно слънчо се вдигна и взе приятно да напича, а с това се забелязаха и първите плажуващи другари около водораслите :lol: :lol: . Бързо предложих на един апетитна муха, току що паднала от небето, последва уставно вземане, приятно огъване на пръчлети и още по-неприятно изправяне - откачи се :cry: :cry: . Не е на хубаво да се откачи сефтето, ама.... След малко обаче процедурата протича гладко и за фотосесия излиза кленчок около двайсетте:


Изображение

Продължавам с хвърлянията но нямама повече успех... Решавам да вдигам гълъбите и да посетя култовия канал - не съм го посещавал от над два месеца и ме обзема носталгия по него :lol: :lol: . Пътьом спирам на едни разливи по реката и отчитам сериозна риба / около 35см., която се оказа и най-сериозния улов / :

Изображение

Рибата взе точно пред тези тръстики, с нищо не издаде присъстието си, а там са 30-тина см. дълбочина. Просто подадох абсолютно напосоки мухата и само гледах как белезникавата вода потъмнява и добива очертанията на риба!!!:

Изображение

А ето я и самата нея:

Изображение

Стигнах до великия канал и направо останах като гръмнат - ако има някакъв конкурс за най-бързо променящо се място, тоя канал може успешно да участва в него!! Нищо общо с положението преди два и кусур месеца - напълно нови изкопи, старите корита пресушени, абе пълна трагедия...Спира един весел чичок с пикапче / от кариерата / и ми вика, абе ти знаеш ли каква риба имаше тука!! Знам, знам, отвръщам му. А той - ей, отядохме се на риба като правихме новите канали - каракуди и кленове!!! След тези светли слова просто се обърнах и си тръгнах. Та така приключи този хубав есенен ден - с две рибки, приятни болки в краката и малко носталгия по поредното "рибно" място, затрито от проклетията ни!!! Поздрави на всички, ловящи с мушички!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Последна промяна Bate Raiko на Съб Ное 18, 2006 11:23 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Ное 18, 2006 10:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
:) Ами само така де, малко и от Софийските местенца :) Ексатра рибоци :)
Поздрави :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 19, 2006 12:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
С този фин такъм,бате Райко,да извадиш 35 см. риба е удоволствие,което е напълно достатъчно за "бедните" ни мухарски души.Лично на мен това би ми било не само за самия ден,а за цяла седмица достатъчно удовлетворение.Нали все пак удовлетворението и приятното изживяване от излета е по-важно,отколкото броя(количеството) на рибоците...
От тук до пролетта,поне според мен, ще е така.Малко уловени риби,но за сметка на това,по-голямо удоволствие от поредния "откраднат" хубав ден за риболов.

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 19, 2006 9:04 am 
Offline

Регистриран на: Вто Авг 23, 2005 8:52 pm
Мнения: 141
Местоположение: Стара Загора
А ЧЕСТИТО, много риби с новото прътле :D
Много добре си се справил със снимките, представящи мухарката 8)

Поздрав!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 19, 2006 7:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 10, 2006 7:56 am
Мнения: 105
Местоположение: haskovo
Бат Райко много се радвам че днес си успял най-накрая да идеш на риба,честито за пръчлето.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 19, 2006 7:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 11, 2005 6:45 pm
Мнения: 379
Бате Райко,влезе ти в Европейския съюз преди всички с тия придобивки :lol: Сега остава гьоловете и реките ни да станат европейски, а ТЕЦ-о да го зарибят с липан /сигурно затова са изловили клена :lol: / и пей сърце.Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 19, 2006 8:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Бат`Райко, с това тигрово око пак утрепа лъва!Със здраве да го ползваш и все големи кефалоци да дърпаш!
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Пон Ное 20, 2006 11:49 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Бат Райко, поздравления за успешния излет. Само нещо да те питам - тези яки такъми защо не ги пробваш и на някое друго място, а ходиш все зад теца. Тва все едно да имаш за гадже Клаудия Шифър и да я водиш на едно и също долнопробно заведение в Студентски град. Ти си достатъчно добър риболовец, и след като зад теца успяваш да хващаш риби, на друго място също би имал не по-малък успех. Наслука!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 20, 2006 1:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Бат Стан направо ми взе думите от устата. Такива такъми :lol: а какъв водоем :cry:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ЛУД ЛУД
МнениеПубликувано на: Пон Яну 07, 2008 4:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 7:49 pm
Мнения: 20
Местоположение: София
Много добри такъмчета и рибка си си хванал абе страхотно.
\:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов