Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:40 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Апр 14, 2007 5:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте момци!!! От десетина дни направо не съм на себе си, след като ми казаха, че бащата е неизлечимо болен. Направо се чувствам като в някакъв лош сън - опитвам се да въведа някакъв ред в нещата, проблемът обаче е, че нищо не зависи от мен..... Малко по малко започнах да свиквам с мисълта, че положението е такова, каквото е...
Вчера късно-късно получавам съобщение от Алекс да нападнем на ТЕЦ-о и толкова ми е зажадняла душата за меткане, че се колебах точно две минути, преди да му отговоря утвърдително!! Чакаме се, разбира се, на Окръжна болница и отиваме до магазинчето да си вземе коркови мухи. Гледам аз един левент отпред с тубос в ръката, когато съвсем наближавам - охооо....на тубоса красивия надпис Даймъндбек!!!! Оказва се, че това е уважавания съфорумец Чепето, който чака друг съфорумец / Видаликс /, за да отпрашат към праговете!! Пожелаваме си взаимно успех и ние с Алекс се меткаме на 604.
Към 11.00 пристигаме като Радецки с гръм на ТЕЦ-овия бряг, който разбира се отново ни посреща с "райски" гледки:

Изображение

Изображение

Изображение

Все пак отправям благодарност към Всевишния, че въобще има вода...Ето го и Алекс, как ентусиазирано слиза към заветния бряг:

Изображение

В случая сефтосвам два такъма - Томас и Томас Лайт Пресентейшън 9 фута, 4 клас и шнур СА Мастъри ХПС ВФ4Ф :

Изображение

Изображение

Момчета, направо ми е беден речника, за да опиша възхищението си от такъмите - пръчката е с прекрасна медиум акция, а шнура заслужава всяка стотинка от близо стоте си лева - абсолютно безпаметен, натоварва отлично пръта както на близка, така и на далечна дистанция....с една дума - мечтата на мухаря!!!
Още на първите замятания бат,ви Райко се отчита с едно двайсетина сантиметрово кленче, което направо ме просълзява, защото ми е сефтето за 2007 година:

Изображение

Ето и мястото, от където беше дръпнато:

Изображение

След малко и Алекс дърпа един дребен пич:

Изображение

Оттук насетне работата се закучи - повече не можахме да излъжем нито една риба, въпреки, че имаше такива. Просто започваме да се движим по сипеи, от които рибата ни вижда от далеч и изчезва панически!! Въпреки всичко не съжалявам за излета, предполагам, че и Алекс е останал доволен - важното е, че се откъснахме поне за малко от ежедневните си проблеми!!
Засега толкова от бат,ви Райко, надявам се всеки от вас да намокри шнура през почивните дни!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 14, 2007 9:07 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
нямам думи за днешният ни излет просто много слаб но какво да се прави има и такива моменти, въпреки това се поразходихме с тебе бат Райко :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 15, 2007 6:51 am 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 7:10 am
Мнения: 129
великолепен е Томас'а бат Райко,още не мога да избера между него и онзи Winston Bllt,като отида в магазина ми се ще и двете да взема,но тези дни ще решавам окончателно.
Снимките няма да ги коментирам,поне сте се разходили а нас тук ни хвана най-дългата и сурова зима която помня,вчера се събудихме с 12 см сняг и от началото на годината температурите са рекордно ниски.
Дават го другата седмица да се позатопли и дано имам късмет и аз да открия сезона.
Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 15, 2007 8:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здрасти Боби!! Вярно, че повечко се разходихме, отколкото риболовствахме, ама така е по тия куци места!! Разбрах от новините, че зимата се върнала в Щатите. А Томаса е много, много грамотна въдица! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 16, 2007 8:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:47 pm
Мнения: 81
Местоположение: Sofia
Bate Raiko написа:
Здравейте момци!!! От десетина дни направо не съм на себе си, след като ми казаха, че бащата е неизлечимо болен. Направо се чувствам като в някакъв лош сън - опитвам се да въведа някакъв ред в нещата, проблемът обаче е, че нищо не зависи от мен..... Малко по малко започнах да свиквам с мисълта, че положението е такова, каквото е...

Аз пък не успях да похвърлям, че бях по чужбина 4 дни...
Приятелю, дано лекарите са сгрешили с "неизлечимата" си диагноза, дано не е толкова страшно, колкото изглежда! Желая на теб и на цялото ти семейство ЗДРАВЕ и ДЪЛГОЛЕТИЕ!
А тръпката ти от първото кленче за годината, уловено с такъв такъм, наричам УСЕЩАНЕ ЗА ЖИВОТ!
:D
Поздрави!

_________________
И най- умнио си е малко прос!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 16, 2007 11:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 7:08 pm
Мнения: 16
Хехе Бате Райко то при нас не беше по-различно... Разходки с приятели на чист въздух - има ли нещо по-хубаво?
Е, има де - разходки с приятели на чист въздух и малко рибки за пред обектива:)
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2007 11:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Май 05, 2006 10:57 am
Мнения: 123
Местоположение: Sofia
Bate Raiko написа:
Здравейте момци!!! От десетина дни направо не съм на себе си, след като ми казаха, че бащата е неизлечимо болен. Направо се чувствам като в някакъв лош сън - опитвам се да въведа някакъв ред в нещата, проблемът обаче е, че нищо не зависи от мен.....

Уфф.... Някъде бях чел, за поставени "неизлечими" диагнози, че хората си живяли до дълбоки старини.... Искрено ти съчувствам и желая този случай да е един от тях!!!

Честито сефте!!!

Малко ще се отклоня, но с ТЕЦ-о ми е свъзана голяма част от детството...
С мъка си спомням през далечните 1989 - 1990, как се къпехме в чистата водица (на голямия гьол), как само с ПВЦ тръба, с вързана на върха корда ловяхме пръскачи и каракуди..... тогава се запалих по риболова..... какви рибоци имаше, какви гърбини се виждаха...
А сега.... плаче майка.... всичко затлачено... Ех, никой немож спре еволюцията.....
Все пак е успех, че сте успели и да се разпишете.
Ама друго си е да "намокриш" шнура.....много отпускащо е....особено като си натоварен.

Поздрави и Успехи!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2007 2:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ник, здрасти!! И аз познавам мястото от 1990-1991г. и помня какви хубави каракуди излизаха, оклея винаги е бил дребен, а за кленовете направо не ми се говори - такива зверове имаше в големия гьол!! Него въобще не го снимах, но ако го видиш и ще се ужасиш - останал е наполовината и от тази половина половината е кална вода :( :( :( !! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2007 2:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бат Райко, кой не те заведе на далеч от тия грозни места след забраната - ТЕ НА!
"Тецо" вече ще е само история ... култово място за риболов от недалечно минало... сега като гледам направо се чудя въобще какво удоволствие може да има човек там...
По-добре иди в горната част на пънчака и си меткай шнурето
:D

Поздрави.

П.С. След забраната ти предлагам кефали позабравени от бога (има и големи, кой ги може) на 30-40 км от тук.Като се позатопли е го къде е Искъра след Червен бряг, Вит... кефаляги бол.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2007 3:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
D-r Misho написа:
е го къде е Искъра след Червен бряг, Вит...


още само няяяяколко километърчета ... и ще ви кажа какво ще направим ...

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2007 6:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 8:56 pm
Мнения: 282
Местоположение: Плевен
????????????


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2007 9:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 1:05 pm
Мнения: 1158
Местоположение: Русе
Добре, де, ще дойдем на Вит ... :lol: :lol: :lol:

_________________
Rosen's Fly Fishing Blog


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов