Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:43 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Пет Май 18, 2007 6:36 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Бате Райко, като падне забраната хич не ги губи времето на ТЕЦ-а, а иди на близопреминаващия Искър. Бедна ти е фантазията колко много и едри кленове има в момента в реката. Вчера ходих да се разхождам и съм впечатлен, разкарват се хубави парчета по 30 санта и нагоре.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 18, 2007 8:10 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Имам една идея значи, тъй като в тоя водоем има рекордни екзепляри кефал, значи да се съберем един ден примерно някоя събота или неделя и примерно искам да дойдат специалисти мухари като Бат Стан, Акулата, Владо, Док Мишо, Станислав Мънков, и др та искам да изпробват на този водоем риболов със стример или нимфа да видим дали ще излъжат някой кефал от порядъка на 50см щото по принцип на този водоем никога не съм виждал някой да лови на стример а само на коркова муха или джапанка така, че помислете си а за мене ще бъде много интересно това събитие, щото ще понауча нещо ново от колегите мухари и то баш майсторите които изброих :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Май 19, 2007 2:45 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
alexs написа:
Имам една идея значи, тъй като в тоя водоем има рекордни екзепляри кефал, значи да се съберем един ден примерно някоя събота или неделя и примерно искам да дойдат специалисти мухари като Бат Стан, Акулата, Владо, Док Мишо, Станислав Мънков... и то баш майсторите които изброих :lol:


Здрасти, Алекс,

Хех, къде ме слагаш и мене като специалист мухар, "по-добре недей, бате, по-добре недей. Хип-хоп Боонд, не съм и първия..." , ехехеее.
На мен ми дай шише с ракия, те тогава да видиш какъв специален номер ки ти покажа, как излиза духа от бутилката, хехее.
Чувал съм по-стари хора да казват, че голема риба се лови на голема примамка, ма като не съм хващал още, не знам, верно ли е, не е ли.

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 20, 2007 2:23 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
alexs написа:
да дойдат специалисти мухари като Бат Стан, Акулата, Владо, Док Мишо, Станислав Мънков, и др та искам да изпробват на този водоем риболов със стример или нимфа да видим дали ще излъжат някой кефал от порядъка на 50см щото по принцип на този водоем никога не съм виждал някой да лови на стример а само на коркова муха или джапанка така, че помислете си а за мене ще бъде много интересно това събитие, щото ще понауча нещо ново от колегите мухари и то баш майсторите които изброих :lol:


Хехеее, към специалист съм аз бе, Алекс...Според мен на тоя гьол първият гигантски кефал ще бъде уловен от бат Райко, тъй като зада се хване въпросният кефал, трябва да знаят ред неща, които се трупат само с опит на конкретното място. Аз личнто отсега мога да ти кажа какъв резултат ще имам там - капо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 21, 2007 7:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бат Стан каза:

"Бедна ти е фантазията колко много и едри кленове има в момента в реката."

Ех, бат Стане, мед ми капе на сърцето като чувам таквиз думи!!! Дай Боже, оная паплач смугла да не ги нагази....всъщност Дай Боже добичетата да се крият качествено :? :? !!! По отношение на канала го казах и по-нагоре, тук не важат никакви правила, никакви авторитети и т.н.!! Просто когато реши да взима става страшно / в добрия смисъл на думата :wink: /.
Тези дни се убедих колко шантаво нещо е мухаренето!! Става въпрос за подаването на мухата - в рамките на около час - час и половина при нормално подаване на корковата убавица имах хванати дребни - около 20 см. десетина рибки. По едно време изплющях мухата като паве и тутакси на нея се изстреля към 30 см. кефал. От там насетне, в рамките на половин час / до смрачаване /, на ВСЯКО подаване на мухата по този начин / със зверски удар във водата / на нея безкомпромисно се заковаваше възможно най-едрата риба в съответния участък!!!! Та, както казват - човек се учи докато е жив....макар че на ТЕЦ-а нещата седят по точно обратен начин - можете да излъжете риба само и единствено с мноооого прецизно подаване и то почти винаги с малка / 14 номер / муха!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 21, 2007 8:20 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
Ха, Бате, да не става въпрос за моите, рибнати с тел?.....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 21, 2007 3:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, здрасти!! Точно за една от твоите става въпрос, но малката - на 14 номер мисля, че е вързана и не е с тел!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 21, 2007 8:55 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
Мисля, по-малки от №12 нямаше.....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 21, 2007 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Здравейте колеги,
Защо не опитате езерото в Дружба? Има доста по-глеми кефали от тези на ТЕЦО. Е и по-трудни, вероятно. Но който желае мога да му кажа как да пробва. И бира има, и хем по-приятно хиляда пъти...
Теца го знам от поне 20-21 години и съм ловил по всички метотди, без мрежа и на кльонк :D :D :D . Но не е това което беше.
Но както и да.
Поздрави и наслука.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 22, 2007 6:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Д-р Заеков каза:

"Мисля, по-малки от №12 нямаше..."

Възможно е док, на това кълване кой ти гледа :lol: :lol: , но ссъс сигурност не от тези с телта!!

Иване, абсолютно си прав за езерото в Дружба, че държи страшни риби / не само кефал /, идеално е за мухарене - сравнително открити брегове, но бих препоръчал колегите да го посещават през седмицата, при лошо време или рано сутрин през почивните дни . Събота и неделя там е стълпотворение от хора / казвам го без грам неприязън /, а това не е подходяща атмосфера за мухарене!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Вто Май 22, 2007 9:23 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Не искам да изпадам във формализъм, но гьола в Дружба май че е забранен, не го виждам описан в разрешените. както и да е, забраната свършва в събота и може да се опита, макар че за мен лично упражнението е лишено от смисъл - рибите са много трудни и трябва да направиш десетина излета, за да почнеш да ловиш, осмен ако не те заведе някой като Иван Пигов, който познава мног одобре водоема и навиците на рибата.
В Искъра в момента е пълно с едри кефали, само че проблемът е в рязко нарастналото ниво на реката. Като се оттече и поизбистри, ще става и за муха, и за блесна. Според мен кефалът сутрин до 9 часа е по-активен на блесната, след това минава на мухите, а надвечер отново рибобловът с блесна като че ли е по-резултатен, поне такъв ми е личният опит. Успех и наслука на всички.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 22, 2007 4:21 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
значи искам да ви кажа че риболовът на каналите е изключително труден и ОПАСЕН опасен щото ако паднеш в каналите или затънеш в тинята просто няма излизане затова там е препоръчително да се ходи по няколко човека и някой от тях да си носят някакво въже просто там трябва много да се внимава просто направо тръпки ме побиват от това място въпреки че има МНОГО риба там а специално за мен значи трябва да ви кажа че примерно ако падна там там ще си остана :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов