Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:49 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Май 13, 2007 6:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте момци!!!! Късно снощи ми звъни телефона и отсреща се оказва многоуважавания доктор Заеков, който предлага да проверим дето се вика по научному като как се развива клянската популация в туй дивно, чудно място наречено ТЕЦ-о!! Речено-сторено - с точността на атомни часовници се чакаме в 7.30 на Окръжна болница и се мяткам на отлично поддържаната Астра на доктора. Както обикновено, каналът ни посреща със спираща дъха гледка / за малко да снимам и самодивите, ама те се скриха в гъстата гора 8) 8) /:

Изображение

Тази гледка не може да ни смути обаче!! Ето го доктора как подготвя оръжието си за масово поразяване:

Изображение

След като се сдобих най-накрая с шнур 2 клас / Кортланд 444 ЕсЕл ВФ2Ф, отлично навит на малкия Редингтон, та даже с петнайсетина метра бекинг /, дойде времето да сефтосам една отдавна пристигнала убавиня - Пауъл Стилуотър, 8 фута, 2 клас. С две думи - поредната бавна пръчка, която ме кара да се чувствам безкрайно щастлив, че криво-ляво съм научил тая магия мухаренето!!!!:

Изображение

Изображение

Междувременно доктора ми е направил скъп подарък - кутийка с преобладаващо любимите ми коркови мухи, една от които немедленно бива вързана и подадена да прелъстява мръсниците ниедни.....Да обаче мръсниците ниедни въобще не се интересуват от мухите ни :-s :-s :-s . На едно място виждаме пет-шест отлични риби и се започва едно неистово подаване не с нулев, ами с отрицателен резултат.....според мен рибите хвърлят хайвер и целия им акъл е в оная им работа :lol: :lol:

Изображение

Тези наши мъки продължават до момента, в който се озоваваме в самия край на канала, където багерите вече са слезнали толкова ниско, че са се образували големи разливи, пълни със средни по размер риби:

Изображение

Бат,ви Райко намира едно ниско стратегическо место, даващо му възможност да "пресреща" всяка класна риба и да и подава мухата, без да бъде забелязан. Ефектът е поразителен - в рамките на половин час вадя шест-седем отлични риби:

Изображение

Изображение

http://foto.bg/showphoto.php/photo/95898/cat/500


Изображение

Изображение

По едно време и доктора се провиква и виждам, че принципно здравата му пръчка / Серт Шетланд 6/7 клас / се е огънала повече от добре :lol: :lol: . Постепенно той изморява рибата която се оказва и най-сериозният екземпляр за излета - над 35 сантиметров охранен кефал!! Предполагам, че той ще се включи по темата и ще разкаже на каква муха точно му взе. Ето една далечна снимка:

Изображение

Изваждаме още няколко по-дребни кефала, след което слънцето здраво започва да прежуря и решаваме да приключим този излет. Изводите се съдържат в заглавието на темата - живота със зъби и нокти се е вкопчил в пустия му канал и по всичко личи, че ни очакват още радостни дни на това забравено от бога място!!! Поздрави на всички юнаци!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 13, 2007 6:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Браво бе, бате Райко, ти си №1! :wink:

<winers

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 13, 2007 6:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Бат Райко, велик си!

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 13, 2007 11:40 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
Не е прав Р. Кискинов, дето погуби великата подрубрика "ТЕЦ-о" във форума. Точно тя беше причина да се организираме с Батето. Нейсе!
Няма да коментирам как се появих точно в уречното време - на бат Райко портрета, дето чука и спи сладко после - не се появи...
Времето беше добро, излета беше приятен. Бих казал, че мястото е едно от най-трудните за риболов, което в последно време съм посещавал: всъщност става дума за отводнителните канали на баластриерата в Г. Искър, които от тази година са свалени на ново, по-ниско ниво. Пейзажа е пустинен, дъното на кариерата е прорязано с ровове, водата е в тесни и дълбоки канали, които вероятно с експлоатацията на кариерата ще се разширят. Риба има! Влачат се кленове по кило-две, които обаче са изклюичтелно капризни. Единствените укрития, които ползват са високите брегове на канала и всеки силует на двадесетина метра ги плаши. Поради това е нужно да се крие човек като диверсант, кешки излъже някое рибе. Бат ви Райко я умее тази работа. Аз, като по-корполентен, при това в гащеризон, се разставих на равното, където багерите бяха отнели поредното ниво и баластрата бе на нивото на водата. Там от двадесетина метра подавах предимно оса на кука №8, като за да има атака осата трябваше да падне на педя от ръба, след който започваше дълбоката част на канала /от моята страна/. Атакуваха само рибите, които се вижеха непосредствено до този ръб, другите бяха абсолютен пас. Вервайте ми, тупалките, дето се возаха по средата или под другия бряг се плашеха и практически не вземаха. Имаше едно изключение, когато една наистина голяма риба взе, обаче мухата беше на кука №12 и не се закачи. Поради усиленото триене на линията по каманака изхарчих за този риболов повече от тридесет мухи, като имам и три късания на риби от 300 до 500гр поради износения повод.
В потвърждение на това, че водоема е много труден, навеждам още един аргумент: днес след обяд, имах уговорка с Д-р Мишо да преслушаме гьола на Враждебна. Като отидохме към 18ч само нас двамата ни нямаше там. В резултат на което, бръм през Кривина и Казичане, пак на ТЕЦ-о! За близо два часа - нямам уловена риба!
Както се будя рано сутрин в последните години, вероятно ще наобикалям и аз, като Батето тази пустош.....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 14, 2007 11:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 5:09 pm
Мнения: 180
Местоположение: София
.... мн е хував репортажа колеги....

само не знам.... тоз лунен пейзаж ....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 14, 2007 11:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Усещането за местото е като във филм на Хичхок ...
----------------
Докъде стига маниакалния синдром наречен мухарство :D :D

П.С. Кефалите там са наистина с по две висши образования , както казва бат'ви Райко.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Пон Май 14, 2007 5:13 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Бат Райко да си каже честно - не му ли е грях да ходи с такива такъми да лови, ТОЧНО НА ТОВА МЯСТОООО!!!! И друг път съм го казвал, че това ми изглежда все едно да заведеш Клаудия Шифър на романтична вечеря на свещи в пивницата на гара Мездра...
Иначе подкрепям, че трябваше да си има отделен раздел за това толкова популярно михарско място - този Малък рибарски театър зад четирсетака.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 14, 2007 7:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Бат Райко, живот и здраве те каня на поне пет риболова.
Много те моля да присъстваш.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 14, 2007 10:19 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
Значи пичове, ТЕЦ-о си има своя чар-напомня на всяка крачка за неизтребимостта на живота /с механични средства/. Башка другите предизвикателства! Предлагам лекинко да модифицираме подтемата, примерно "ТЕЦ-о и други подобни.....". Може и без модификации-трудните места да се описват там. Аз съм вече готов с едно такова-с
д-р Мишо го посещаваме от време на време-има риба и там...... :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 15, 2007 3:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Иван каза:

"Бат Райко, живот и здраве те каня на поне пет риболова.
Много те моля да присъстваш."

Само живот и здраве да е, обещавам, че ще се възползвам от поканата!!
Идеята на доктора е интересна, ако Радо запази този подфорум / няма да ви лъжа, че определено егото ми бе погъделичкано, но и не искам да бъда привилегирован по никакъв начин спрямо останалите колеги и в този смисъл приемам всяко решение / същия да се превърне в място за коментари, анализи и споделяне на тегави, трудни водоеми!! Между другото винаги, когато някъде прочета за глупавия клен и умната пъстърва, първото, което ми идва на ум е да поканя изнасящия такава информация да си надърпа "глупави кленове" от ТЕЦ-о!! Дори и след миналогодишните погроми от страна на кариераджийте има риби-идиоти над килограм, които чакат да бъдат уловени :lol: .
Поне за мен парадоксалното е друго. В общи линии от регистрирането си във форума пускам основно излети за ТЕЦ-о и летището / за съжаление след откриването на новия терминал този водоем е влязъл в охраняемата зона и риболова на него е вече невъзможен :? :? /. В преобладаващата част от темите съм показвал и разказвал за добри риби. Въпреки това цифром и словом съм виждал трима мухари на въпросния ТЕЦ / дошли самостоятелно на него, не на излет с мен / - Бороо и Джогата и едно момче, което беше доста некомуникативно и така и не разбрах как се казва / но в интерес на истината беше много в час с особеностите на каналите и имаше извадени добри риби /.
Съгласен съм, че пейзажа на това място предполага суисидални настроения, но в крайна сметка това е единственото / или второто / лесно и бързо достъпно място в рамките на града и държащо мерни риби, за надлъгването на които си струва да преглътнеш безумната му грозота.....
Както и да е!! Поздрави на всички и очаквам идеята на д-р Заеков да се развие!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 16, 2007 2:20 pm 
големи сте уеййййй бат Райко днес бях на Тецо имаше скачане по мухата но не успях да хвана нито един клен а на първата снимка където си показал какво животно видях направо се изплаших горе долу имаше 80см клен даже му подадох мухата пред него обаче животното не помръдна абе къде съм тръгнал аз с повод 016мм ако ми беше ударил щеше да ми скъса мухата като нищо направо онемях брато там наистина има много клен ама много обаче не пипа гадината явно требе да се ходи много рано там :lol:


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 16, 2007 2:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравей приятелю!!!! Радвам се, че най-накрая някой "повлече крак" и видя за какво става дума!!! Вярвай ми, от вече почти тригодишния ми опит на ТЕЦ-о мога смело да заявя, че няма никаква, ама никаква закономерност в поведението на рибата там - просто понякога взема, понякога - не, и това си е положението!!! Не се кахъри, винаги съм казвал, че особено по-големите / над 35 см. кленове / там са с по няколко висши образования. Да ти казвам ли как до миналата година подаваш мухата и гледаш само как талпата застава под нея, критично я оглежда десетина секунди и след това си заминава по живо, по здраво....А през тия десет секунди сърцето блъска като парен локомотив :wink: :wink: :wink: .... но и в това е чара на мухарлъка, и в такива моменти забравяш и отвратителния пейзаж, и жегата и..... всичко на света!!! Не се притеснявмай и за 0.16мм. - рекорда ми по принцип е от ТЕЦ-о - 1.450кг. и си е изваден на повод 0.14мм., така че няма страшно!!! Поздрави и се надявам да се срещнем по великото бойно поле, наречено ТЕЦ-о!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 16, 2007 9:57 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
Имате, мисля идея, че със втори клас тояга, късането на 0.16 повод си е "хамалска" работа. Както вече писах със 6-7ми клас 0.16
/надрапано/, се късаше само с леко повдигане на върха..... :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: стръв
МнениеПубликувано на: Чет Май 17, 2007 11:03 am 
Offline

Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:05 am
Мнения: 200
Местоположение: Велико Търново
Другари,пробвайте нещо нестандартно. Стример,мокра муха,в краен случай на гола кука бих сложил малка пиявица,и ще замятам с мухарката само и само да ги хвана тези големи рибоци. Налучкайте верният път до рибата. Рапорт даден.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ТЕЦ-о
МнениеПубликувано на: Чет Май 17, 2007 9:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Май 11, 2006 5:41 pm
Мнения: 784
Местоположение: с. Правда
:D :D :D

Абе, що за диалект имате??? Не можете ли да кажете на български-ТЕЦ-а? Все пак това е Интернет-не е шоплука!! Нали сме уж в Европа!!!

:lol: :lol: :lol:

:wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 27 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов