Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:53 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Май 24, 2007 11:49 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
Здравейте пичове мухари!
Като обичам трудния мухарски риболов, вероятно трябваше днес да отида на р. Искър, но сантимент, кво да се прави, предпочетох каналите на баластриерата на ТЕЦ-о. Бат Райко имаше домашни грижи /Док, здрасти!!! Синът ми е абитуриент в неделята и нали се сещаш каква какафония е в къщи ...../ та не можа да доде, д-р Мишо не рачи заради лошия вид на мястото, така че аз се явих солово към 11 часа. Време облачно с прозиращо слънчице, което напече към 12ч и се скри към 16ч, когато зароси лек дъждец. Вятър лек до умерен от север, ниво на водата 60-70 см над това, снимано в "Жив е той....." Започнах от багера копал канала и тръгнах по левия му бряг в посока запад. Срещнах само един голям клен, който взе, но не се закачи, не разбрах защо. В края на канала видях следното: високото ниво бе заляло ниските части от баластриерата /там където съм сниман от далече/ така щото рибата се беше пръснала .... Влязох от вътрешната страна на кариерата. Седейки на нивото от което се гребе баластрата /два метра над водата/,"пострелях" няколко единични риби, като три залових. "Трофейни" нямаше! По югоизточната част на канала успях да хвана още две риби. Едната пуснах в плитко каналче пред краката ми, после едва я намерих да я върна в дълбокото. Тука е мястото да поразсъждавам и аз, вижда ли клена..... Вижда, неговата мама, при това много добре! От петнадесет метра, на нивото на водата, клекнал под сянката на висок бряг, бивах разкрит за няколко минути.... спокойно разхождащите се под подърхноста риби чезнеха още при разпъването на шнура. Атаки имаше при първите едно-две подавания, после не! Към 14ч бях на изходно положение, врътнал една обиколка на кариерата /по вътрешния диаметър/. Реших да опитам да я обиколя и по външната страна, която се явява стария отводнителен канал. Поради усилилия се вятър по югозападната дъга не успях да хвана риба. Какво намерих обаче от север: в стария отводнителен канал: 2-3 метра над сегашнното ниво има участък от 300-400м с вода до колене, където е пълно с риба. Общо взето е дребосък, тук там има по някое големичко. Обаче са дзверски гладни-атакуват безкомпромисно, каквото им подадеш. На голяма оса /осмица/ се закачиха четири-пет рибки по 30-35сантима, които преселих в ниското да надебелеят. Странно, почти не видях големи риби по канала в югозападната част на кариерата. Вече си бях тръгнал, когато от страната на ската видях голямо ято разнокалибрени риби в югоизточния край на уширението където, са потопени тръбите на помпите. Понеже нямаше как да сляза без да ги прогоня, опитах да подавам от високото. Такова нещо до сега не ми се беше случвало-седейки на двадесетина метра над водата да подавам муха на рибите долу. Закачиха се две бързи /странно, въпреки че ме виждаха, не се усещаха застрашени от тази дистанция/, като изваждането им беше грозна гледка-пързаляне по баластрата на ската, пускането им - още по-грозна-двадесетина метра свободно падане..... Разбира се, след втората риба, ятото се омете.....
Та добре си прекарах днес, там на ТЕЦ-о!
Поздрави и на сигурно на откриването!!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 25, 2007 8:44 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Добре си ги надърпал хубаво е че са кълвали рибите надявам се да се видим с теб и бат Райко там Поздрави :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 25, 2007 9:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, поздрави за излета!! Усещам как ТЕЦ-а ще ти влезе в кръвната група :lol: :lol: :lol: :lol: !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 25, 2007 10:27 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
Не, няма да го заобичам.... Обаче ще ходя от време на време там, за да се възхищавам от безкрайната приспособимост на живота....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 25, 2007 2:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Предлагам следващия мухарски събор да го направим на ТЕЦ-о :D
Поздрави и на жилавото и още по безкрайно приспособимо мухарско съсловие!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов