Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:31 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Полужив на ТЕЦО
МнениеПубликувано на: Пет Юни 08, 2007 4:10 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Времето приятно хубаво си викам на акъла абе я дай да отида па кво ще да става и така и стана прибирайки се от нощна смяна аз взех та отидох на великия Тец бях уморен много обаче не и не ще ходя добре взимам маршрутката от Надежда и слизам на Дружба 2 и от там на Тецооооо и си викам сега ги здрах така и стана нямаше много ветрец рибите кълвяха кото обезумели хванах 5 -3-от които бяха добри останалите 2 бяха малки но всички ги пуснах обратно и по едно време що да видя животното на Тецо имам снимка в мойта галерия просто незнам каква риба е това огромна е сигурно има 3-4кила според мене е шаран имам и малък видео клип заснет животното как стои неподвижно подавах му мухата пред него обаче не пипа гадината просто много яка риба е това и сигурно утре може би ще отида пак да мухарствам там просто там е рай само да няма ветрец направо ги скъсах шайбите на рибите днес много добре си изкарах надявам се да видя някой от форума там да ги стопиме кленовете между другото рибите ги хванах при помпата там се виждаха ясно докато при другия канал е мътилка където са големите кленове за жалост та това е от мен Поздрави на всички ловящи с мухички


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 08, 2007 5:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Алекс, браво за резултатния излет!! От това, което виждам на снимката ти, сто процента съм убеден, че това е шаран, което направо ме удивлява....Знам за каракуда, клен и кротушка, но шаран там....направо съм удивен!!! Както и да е!! ТЕЦ-о поднася поредната си изненада!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 08, 2007 7:12 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Благодаря ти чичо Райко за добрите думи та нали съм твой ученик уча бързо то там не е толкова трудно да се лови по принцип стига кленът да не те види и му подаваш корковата убавица и оп айде на брего та така :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Тецо
МнениеПубликувано на: Пет Юни 08, 2007 8:34 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
малко снимки http://foto.bg/showphoto.php/photo/9978 ... puser/3112


Последна промяна alexs на Пет Юни 08, 2007 9:09 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 09, 2007 8:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Някой ще ми обясни ли къде точно е тва? :oops: Ако може на някоя карта, че съм зле с водоемите тука! :cry:

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 09, 2007 5:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пешинка, здрасти!! Принципно можеш да стигнеш до каналите, като слезеш на последната спирка на автобус 604, от там продължиш към квартал Димитър Миленков, минаваш през моста на река Искър и тръгваш през поляната успоредно на реката. След около петстотин метра стигаш втори мост по който минават камионите на кариерата. От тук най-точното обяснение е - изчакай един камион, който ще ти дойде отдясно, и тръгни след него...той ще те отведе точно на каналите!! Иначе на карта - гледай показаните водни площи около квартал Димитър Миленков!
Между другото и аз днес бях на канала, три средни риби, същия се е разлял доста и е много мътен. Късно вчера вечерта се сетих, че имам "сметки за разчистване" :lol: с Казичане, даже се рових по форума да видя кога миналата година го нападах безуспешно. Установих, че е било в началото на април и си викам, няма начин, кефала вече трябва да се е размърдал!!! Та сутринта първо минах през този гьол - мамка му и прасе, дори и не спрях да сглобя мухарката!!! Вървейки по брега не успя да видя дори едно кленче във водата, което да ме мотивира да почна да хвърлям - не говоря за мерен, говоря въобще за кефал!! Абсолютно мъртвило, с изключение на няколко каракуди, въртящи се покрай водораслите. Имайте предвид, че вървейки от страната на влаковата линия брегът е висок и имате поглед най-малко до към средата на въпросния водоем!! Аз не мога да си обясня такъв парадокс - каналите и Казичене по права линия отстоят на не повече от километър. Как е възможно на пустите канали, при целия пресинг, който с осъществява върху тях, да държат риби, а в този голям и спокоен гьол да не можеш да видиш и една-едничка риба :!: :!: :?: :?: . Съжалявам, че не носех този път апарата със себе си, та да ви онагледя колко неестествено изглежда въпросното езеро!! Та такива ми ви работи!! Само да вметна, че за втори път ловя с пръчката Винтидж на МакФарланд - 8.3 фута, 3 клас, 3 части, направена от едноименните бланки на ЦиТиЕс. Сефтосвах я на село Златия, но тогава бракониерствах и не ви разказах за риболова :oops: ! Нямам думи да опиша качествата на туй пръчле - абе не може да има такава пръчка просто :lol: . Така бях като ударен с парцал, когато за пръв път метнах с Файв Ривърс на Дан Крафт... хвърляш и се кефиш....място за мислене и високопарни заключения просто няма!! Та така и с тази пръчка - уникална мекица, която обаче изхвърля шнура на десетина-дванадесет метра / в случая Кортланд 444 ЕсЕл ВФ2Ф / без грам притеснение или затормозяване!! Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 09, 2007 6:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Мерси за опътването, бате Райко! Треа да говоря с дедо ми! Няма начин той да не ги знае! :D :D :D

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 15, 2007 10:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 21, 2005 12:57 pm
Мнения: 82
Местоположение: София
Верно, че тези канали са златна мина за кленове-вишисти, но клен има и в големия гьол до реката и каналчетата около него. Там и в следващия по-малък, по пътя за каналите риболова е доста разнообразен - клен, уклей, слънчак (едър) :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов