Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:45 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Кефали в жегата
МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2007 8:18 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
значи днес обиколих една две реки но без резултат и за това отидох на Тецо баш в жегата ето малко снимки http://foto.bg/data/500/medium/Picture_04917.jpg http://foto.bg/data/500/medium/Picture_04612.jpg http://foto.bg/data/500/medium/Picture_04212.jpg http://foto.bg/data/500/medium/Picture_04712.jpg http://foto.bg/data/500/medium/Picture_05111.jpg http://foto.bg/data/500/medium/Picture_05212.jpg значи трябва да ви кажа, че водата е намаляла до минимум, има риба но е много плашлива ,поради водета,и задължително трябва да си носите ботуши или да газите с нещо, защото риболовът там го изисква, значи за пръв път хващам кленове при адска жега, значи бях там към обяд и ловях до към 15часа, кълвеше рибата като обезумяла, незнам защо по рано кълвеще до обяд и не съм имал кълване след обяд явно нещо става ама незнам какво, ааа да ви кажа, че не ловях на коркова муха може би това е причината. Поздрави на всички и най вече на БАТ РАЙКО :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2007 8:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Алекс, ти поддържаш темата за ТЕЦ-о жива, за което ти благодаря!!! В интерес на истината съм готов да се обзаложа, че на великия ТЕЦ можете да видите такива зашеметяващи риби, където има на малко други много "по-именити" места / друг е въпроса дали ще успеете да ги хванете :lol: :lol: /. Поздрави на всички....вече ми е интересно колко по-топло може да стане :? :? :( :( :x :x !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2007 8:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Направо ти се чудя как можеш да стоиш на тази жега, че на всичкото от горе и риба да ловиш.
Поздравления, въпреки всичко успешен риболов си направил.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2007 8:41 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
ами Бат Райко какво да правя бе човек като няма риба у България на ТЕЦО ВИНАГИ ИМА И ЩЕ ИМА поради простата причина че там бракониери още не съм видял :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2007 8:42 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Ачо написа:
Направо ти се чудя как можеш да стоиш на тази жега, че на всичкото от горе и риба да ловиш.


Нееее, проблемът не е в жегата и риболова, а в това, че е избрал за място на излета ТЕЦААААААААААААА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Според мен там днес температурата е била някъде от порядъка на 47-48 градуса в тоя каменяк. Аз мислех, че съм от най-лудите риболовци, ама имало и по-шантави от мен. Поздрави на Алекс за успешния излет и най-вече за мотивацията да отиде точно в този тропически пек на Тецааааааааа.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2007 9:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Цитат:
Според мен там днес температурата е била някъде от порядъка на 47-48 градуса в тоя каменяк

Bat Стане, за Тецо незнам. Но в каменяка на Панега, беше 41.
Можеби, за това не ми се размекна лидера, но получих страшен тен. На елек. :D
П.С.
Цитат:
че на великия ТЕЦ можете да видите такива зашеметяващи риби, където има на малко други много "по-именити" места / друг е въпроса дали ще успеете да ги хванет

Бат Райко, салбо явно пиеш бирица. :D :D
На именитият Махленски има повече и по-големи. :D :D И се ходи пак с автобус. Ама тегуба.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Последна промяна Ivan VP на Нед Юли 22, 2007 9:19 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 22, 2007 9:18 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
Ачо написа:
Направо ти се чудя как можеш да стоиш на тази жега, че на всичкото от горе и риба да ловиш.


ами батка мерака си е мерак, а и трябва да ви кажа, че ме взеха от спирката на автобус 88 с кола да ме приберат ,бях мъртвец просто не си носех в себе си вода,поради факта, че минах там набързо а то стана една.....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 6:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пигенсон каза:

"Бат Райко, салбо явно пиеш бирица. :D :D
На именитият Махленски има повече и по-големи. :D :D И се ходи пак с автобус. Ама тегуба."

Иване бре, чувам нещо от наш,те охранители / дружбенци са /, че гьола нещо май е на път да се сдобива със "стопанин". Били го чистили и цял кон извадили...

Алекс каза:

"..,бях мъртвец просто не си носех в себе си вода,...."

Алекс, не си прави майтап в това време :!: :!: :!: :!: . По реки и язовири най-много до 12.00 в тоя ад!!!! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 23, 2007 11:49 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
пропуснах да ви кажа че ето това кленче го хванах на искъра при Дружба Изображение имаше някакви ловеха с ръце по реката ами бяха хванали добри парчета ама бракониерчета, просто нямам думи повече да кажа, аз с мухарка а те с ръце..............


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2007 9:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
alexs написа:
...имаше някакви ловеха с ръце по реката ами бяха хванали добри парчета ама бракониерчета, просто нямам думи повече да кажа, аз с мухарка а те с ръце..............


Еми на село и аз бех така! И аз хващах много по-малко от тях, а те ми се смееха! :x Ама после им показах кой на кого се смее! :D

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 29, 2007 8:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Bate Raiko написа:
Били го чистили и цял кон извадили...


Бат Райко, кон не съм чувал да е имало скоро. Освен един, ама преди доста години.
Това е риба от там.
Изображение
Хваната е на блесна, но за мухата ще си замълача. Че има зли очи, дет на чужд късмет фолк сапунки творят. :D :D
Че, е замърсено да. От PVC кофички и пликчета. Но кефали има бол. Никои освен бай Гошо и бай Цецо не ги тормози. На муха се ловят, но в определено време и пак с много късмет . Пак се чудя, защо не се посещава мястото редовно при наличие на толкоз кефал?
Има и кръчменца в близост. За редовните почитателите, като мен.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 29, 2007 10:12 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Ivan VP написа:
Bate Raiko написа:
Били го чистили и цял кон извадили...


Бат Райко, кон не съм чувал да е имало скоро. Освен един, ама преди доста години.
Това е риба от там.
Изображение
Хваната е на блесна, но за мухата ще си замълача. Че има зли очи, дет на чужд късмет фолк сапунки творят. :D :D
Че, е замърсено да. От PVC кофички и пликчета. Но кефали има бол. Никои освен бай Гошо и бай Цецо не ги тормози. На муха се ловят, но в определено време и пак с много късмет . Пак се чудя, защо не се посещава мястото редовно при наличие на толкоз кефал?
Има и кръчменца в близост. За редовните почитателите, като мен.


През седмицата минах покрай гьола и видях, че са започнали да правят ограда покрай него откъм кафето на Съюза на свободните демократи (Води ме в някоя партийнаааа кръчмааааа...) Нямах време да разпитвам, ама май ще отиде в ръцете на некой честен частник.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2007 7:10 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Цитат:
Нямах време да разпитвам, ама май ще отиде в ръцете на некой честен частник.

Въпросната "ограда" е 1.5 м. Вероятно е заради лодчиците дет ги пускат там редовно.
ОЧеквайте в най-скоро времИ:
Ода тецовска и спомени най-далечни-риболовен очерк в стил научно-лунатическа фантастика.
Един "анализ" на Тецовият риболов така , както го знам от 2-ри клас/ тогава известен на двама-трима/.
Ех, какви времена бяха..тц-цц....

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 03, 2007 9:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре, как се оживи темата за ТЕЦ-о и други дружбенски водоеми :lol: :lol: :lol: !! Бързо вмятам - имах работа в районното сутринта към 09.30 и към ту 10 си тръгнах. Викам си - я чекай язе да фърлим едно очо у водътъ....баа мааму как го фърлих така видох две-три мнооооого прилични риби...направо ме засърбеа кунките дека немах сопица со шнуре и муа...Поздрави и ако не мине котка път утре ще докладвам за дестинация Панчарево-стената, ряката и ТЕЦ-о / последнио - ако ми останат силици от прехода :lol: :lol: /.

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов