Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 6:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте момци!! Както подсказва заглавието, днеска сърце юнашко не изтрая и към 10.30 си викам - то се е видяло, че няма да се проясни ами айде леви, леви - да тръгвам, че не се знае знае ли се :lol: :lol:
Хвърля ме сина с голфарата на моста на Абдовица и оставам сиротен като малко помиярче насред тая капитална м,гла....Е, викам си, мечка страх, мен не страх и бодро зашляпвам из калищата към великия канал!! Шльопкам си аз и си се чудя, ама колкото повече си шльопкам - толкова повече започвам да се чудя, та и да побеснявам :x :x - покрай игрището на Абдовицата с гръм и трясък вървят камиони - бегай баце у лево, ще строим завод и т.н., влачат пръст, уекинко омесена с купища строителни отпадъци, сипват я на огромни купчини а един багер бодро я подравнява.....Това е поредната свинщина, за която съм сигурен, че едва ли някой местен или столичен общинар знае, камо ли да е давал разрешение.....а на пролет с почуда ще установим, че за да слезнем до реката да ловим, ще трябва да се сурнем по десетметров сипей, от който стърчат ръждясали железа, найлони, бетони и т.н. и т.н.......
Подминавам тоя хаинбоазки устрем и потъвам в клаустрофобичната обстановка на канала, направо почвам да се чувствам като персонаж от "Баскервилското куче", даже почвам да се озъртам....ето и една снимка, за да разберете за какво става дума:
Изображение
Направо ми се доревава като виждам, че от тия гадове вече почти не е останала вода - на средващата снимка ще видите как помпата е качено на нещо като сал, за да може непрекъснато да дърпа...:

Изображение
Ето и мястото, което до преди два месеца беше пълно с вода:

Изображение

Изобщо - мъъъъка.....викам си, ай ся, нема са излагаш, давай бодро напред - в дъното винаги има вода и рибки.....Целият ми ентусиазъм се изпарява, когато потъвам в ей тая псиделична обстановка:
Изображение
Невъзможно да се ориентирам по каквото и да било!!! Започвам да ходя напосоки, стигам до някакви новопрокопани канали, заобикалям ги, а наляво, а надясно.....ейййй - най-накрая се вижда баира....Забързвам се през шльопавицата, за да разбера с ужас, че от канала няма и помен - останала е някаква вадичка с три пръста вода, която се оттича бързо като поток :cry: :cry: :cry: . Направо ми става лошо - толкова ми се лови риба, че съм готов и душата на дявола да си продам!!!!
Започвам да обхождам канала по цялата дължина надявайки се, че все някъде ще има по-сериозна дълбочина....Ходейки се натъквам на това, което държи канала жив - непрекъснатия приток на вода:

Изображение
Изображение
http://foto.bg/data/500/PICT0110.AVI

Малко по малко започвам да се отчайвам - викам си, е това е, днеска е ден за разходка...срамота, ще се прибера без да съм сглобил въдицата даже :? :? :? . И изведнъж като от нищото изниква едно място с дължина около тридесетина метра и с прилично количество вода!! О небеса, молитвите са ми чути!!!! Сглабям с треперещи ръце днешния такъм - Кабеласа / някои от вас пометкаха с тая тояжка на състезанието, днеска и направих сефтето в реален риболов /, комплактован с Тика Фишмастър и Мастъри ЕксПиЕс ВФ4Ф:

Изображение

Изображение

Изображение

Връзвам набързо една гъсеничка / муховръзците много ви моля имайте ме предвид за десетина коркови убавици 14 номер за новия сезон :oops: :oops: /, изваждам шнур, напред-назад, хвърляне, шнура поляга на водата.....ето това е.....направо ми омекват краката от кеф .......потънал си в млченобяла мъгла, неестествена тишина около теб, шнура лежи на водата.......какво повече може да иска мухарското сърце!!!!!!! Участъка е толкова къс, че въобще не бързам да се местя напред - просто си седя на едно място и си хвърлям....Затова направо щях да изпусна пръчката, когато като от нищото към гъсеничката се изстреля от дълбокото един мъник и с лятна стръв и арогантност я налапа зверски!!!!! Толково бях изненадан, че въобще не засякох - рибата си тръгна с шнура :lol: :lol: :lol: :

Изображение

След малко упражнението се повтаря:

Изображение

Изображение

И така още десетина пъти...В края на участъка мервам две-три сериозни сенки, които величествено се потапят в дълбочина...тая картина ми стопля сърцето - жив е пустия му канал и това си е, както и да го мъчат Живота е жилав, както обичам често да ви казвам!!
Толкова от Бат,ви Райко - стига ми, че пак пръчката се разтресе от рибки....дано и другата седмица поне така да се задържи, та да метнем още малко!!! Поздрави на всички!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Последна промяна Bate Raiko на Пон Ное 26, 2007 3:44 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 7:12 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Такава е родната действителност,всеки път се натъкваме на някакви абсурдни ситуации!И ние вчера имахме случай за който въобще не ми се говори!Един боклук се опита да ни обясни,че сме в частна собственост!!!!!!!!Това на брега на реката,тъкмо щяхме да разпъваме тоягите!
Определено,догодина трябва да пробвам корковите мухи!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 7:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Бат Райко, ти се радвай, че си оцелил водата, че в тая мъгла! :D
Браво и за рибетата! Ама толкоз, колкото да те задоволят за няколко дена! :(

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 7:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Бате Райко, хубаво си мислех да ти пиша да го посетим групово ТЕЦ-о ама пусто в един твой петъчен пост за м'глата помислих, че си отписал риболова за уикенда. А така ми се излизаще и на мен малко на разходка... Все пак браво за излета и хубавия репортаж.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 8:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Ех,бат`Райко,това твоето си е направо подвиг!!! Защо рискуваш живота си по тези места? :lol: Ами ако затънеш някъде в тези калища?
Друг път не ходи сам и обезателно с придружител и спасително въже.
А за хванатите рибки, поздравления!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 8:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Драгомир написа:
Бате Райко, хубаво си мислех да ти пиша да го посетим групово ТЕЦ-о

... добре, че само си мислил. Като гледам то няма толкоз вода.... сиреч за повече мухари :wink:

живи и здрави
Ачо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 9:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Можеше да застанем един срещу друг и да се целиме с мухи :) . И в калта да бях мятал щеше да ми е от полза и по-полезно от двата дена ядиннье, пиинье и спанье.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 9:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Имам чувството,че бате Райко има страстта да извлича възможното от невъзможното :D ...Ако беше друг,може би би се отказал още в началото...
Поздрави за ентусиазма и поредния увлекателен разказ ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 9:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Драго каза:

"И в калта да бях мятал щеше да ми е от полза и по-полезно от двата дена ядиннье, пиинье и спанье."

Тъй, тъй....и аз почнах вече да превъртам в къщи....затова ви написах, че след първото полагане на шнура се възцарява някакво вътрешно спокойствие и доволство - не те интересува нито мъглата, нито това, че няма риба....абе ясно ви е за какво става дума, това се изживява, не можеш с думи прости го описа...
Поздрави момчета!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 9:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Когато нямах кола редовно обикалях гьоловете около Враждебна, Богоров, Кривина, Казичане и всичко което се достига с градски транспорт. Включително съм откривал сезона след забраната с градския транспорт до Кокляне и после първия рейс за Самоков до "Щъркела". От там след абсолютно не кълване съм се смъквал обратно с рейса на Панчарево за да спася капото. 2000 г. катастрофирах тежко дни преди едноседмичен излет на язовир Тича и от тогава като се тръгна с едно не-ходене за риба. За 5 години едвам направих два излета. Така се завъртя живота, че смених работата, после записах на дърти години студент, в същото време се ожених и се роди и първата щерка и така до това лято докато се дипломирах. Ходих три пъти за риба от които два мухарски излета и се роди и втората щерка. Така, че колеги нормално е да ми се стяга душицата и да ми иде да застана с пръчка в ръка пред първата срещната локва.

Сори бат Райко за офтопика :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 9:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Няма нищо "офф", всички тия дребни нещица сглабят голямата картинка - живота, дето го търкаляме...Поздрави момчета....а по БТВ дават екранизация на една от най-култовите книги на Кинг - "Зелената миля"....и в нея има много истини за живота!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 10:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
На този филм ми се пълнят очите със сълзи като на малко дете винаги когато го гледам. Велик филм.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2007 10:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 08, 2006 8:56 pm
Мнения: 282
Местоположение: Плевен
Цитат:
че след първото полагане на шнура се възцарява някакво вътрешно спокойствие и доволство - не те интересува нито мъглата, нито това, че няма риба...



Абсолютно съм съгласен,така е и при мен.Когатао тръгвам за риба съм припрян,бързам,двуомя се къде да ида за да хвана повече и по-големи карам бързо за да имам повече време ме за риболов.Сглобявам въдицата с трепереши ръце направо тичам към реката :D ,хвърлям......и тогава настъпва именно този момент на вътрешното спокойстие и доволство и вече неме интересува ще хвана ли нещо.Самия контакт с реката и природата ме кара да се чувствам добре.Няма значение къде и колко ловиш важно е това да кара да се чувстваш добре.


Поздрави Bate Raiko!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2007 12:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 11, 2006 2:26 am
Мнения: 506
Местоположение: софия
Бате Райко,какви са ти впечатленията от пръчката?

_________________
спининг риболов и мухарство


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2007 7:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Повече от добри - малко е тежичка, но няма и как да е по-лека, при положене, че шпиготите са с дължина около 7-8 см.и са от плътен карбон, много грамотно изработена, приятна медиум-фаст акция.....ако трябва да го кажа с две думи - мечтата на бюджетния мухар за многоснадкова въдица!! Уточнявам, че това е по-стария вариант на Стоуауей на 7 части с шпигот втулки, но предполагам че и новата серия е толкова добре изработена!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов