Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: В калта
МнениеПубликувано на: Съб Дек 01, 2007 10:54 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Здравейте!

Тъй като мухарските чаркове в главата ми от известно време силно скърцаха и виеха, днес реших че е време да им налея
малко масло под формата на един кратък излет, пък ако ще да е и пълно капо. Още повече че и времето бе слънчево
и привидно топло.
Някак неусетно се роди решението да се насоча към ТЕЦ-о - всъщност алтернативата беше р. Искър под стената на Панчарево,
обаче като си спомних гледката от миналата седмица когато се насочих натам (от язовира изпускат вода в огромни количества,
и реката е мечта за всеки любител на екстремния рафтинг), отхвърлих този вариант. И с право, както се оказа когато стигнах
до реката - нивото си бе все така високо, с много бързо течение.
Преминах на другия бряг по високия мост, направен за камионите от бетоновия център (по-ниския мост е под нивото на водата)
и тръгнах по пътя, който води в сърцето на кариерата. Веднага съжалих, че не съм взел гумени ботуши - пътя е покрит
с отвратителна рядка кал (това всъщност е оня фин прах, който си е там и в сухо време, приведен от стопения сняг в особено,
полутечно, агрегатно състояние).
Реших обаче, че така или иначе вече съм стигнал дотук, по-добре да продължа и смело нагазих в калта. За щастие камионите
бяха направили следи, в които дълбочината бе само около 3-4 см и десет минути по-късно когато стигнах до канала, една част
от обувките ми все още беше с оригиналния си цвят.
Насочих се към проученото от предния ми излет там място - в близост до помпата. За целта изпълних усвоеното вече сапьорско
упражнение - 50 метра придвижване по този склон:

Изображение

Оказа се че има нов фактор - напоената от стопения сняг пръст беше много ронлива и периодично малки (и по-големи) количества
камъни се търкулваха надолу. Въпреки това, след няколко
минути вече бях на позицията:


Изображение

Изображение

Изображение

Въпреки че нямаше явни признаци за кефалско присъствие, сглобих мухарката и замятах. Първите хвърляния - нищо, пълно мъртвило.
Тъкмо си мислех "Е, нищо, поне ще потренирам кастинга", когато на
мястото на което се бе приводнила мухата, се появи мързеливо
кръгче. Засякох, и о, рибка:

Изображение

Откачих внимателно дребния любопитко и го отпратих обратно. Няколко подавания по-късно - пак:

Изображение

Общо взето, дребни кефалчета, и въпреки че кълвяха вяло, все пак бяха мехлем за мухарската душа по това време.

Изображение

Изображение

Изображение

След около час студа започна да сковава пръстите ми, пък и сякаш беше зачестил шума от свличане на камъни от склона зад мен:
Изображение

Реших да не рискувам повече, прибрах мухарката и леко и внимателно се изсулих обратно към ъгъла където склона
е малко по-полегат и позволява на всяка средно сръчна маймуна да изпълзи надолу или нагоре по него.
Преди да си тръгна, разгледах внимателно и установих, че релефа на сипея се е променил от предишното ми идване - една част се бе
сринала, като постоянното движение на пръстта надолу го правеше
по-стръмен, а не по-полегат.
По моя преценка в такова състояние - пръст подгизнала от вода и постоянно движеща се, канала не е безопасно място;
затова си обещах да изчакам сухо време за следващото си посещение там. С това решение в главата нагазих в калта и поех по пътя
обратно към цивилизацията.
Така приключи първия ми декемврийски излет, който въпреки негативните обстоятелства имаше желания ефект -
откъм главата ми вече не се чува жално скрибуцане, а тихо, нежно жужене (питам се - докога ли :D).

Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 02, 2007 8:11 am 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Браво за първия и успешен декемврийски излет!Този ваш ТЕЦ е не само риболовен обект,а цяло екстремно приключение!След малко и аз тръгвам за първия си декемврийски риболов на муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Дек 02, 2007 2:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Венци, здрасти!! ТЕЦ-о си е направо авантюра, подобна на откриването на Амазонка и изворите и....Нещо съм засипан с домашни задачи, а времето не беше никак лошо :cry: :cry: !! Поздрави за кефалчетата - радвам се, че канала привлече нов почитател...живот и здраве, ако другата седмица е подобно времето съм замислил да направим една сбирка " На канала" / желаещи има / !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 07, 2007 5:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Цитат:
ако другата седмица е подобно времето съм замислил да направим една сбирка " На канала" / желаещи има / !!


Бате Райко, утре времето го дават "преобладаващо", т.е. подходящо, дали все още има желаещи обаче?...
Аз съм на линия за утре, в неделя, пътувам в провинцията... :(

Поздрави
Голям Желаещ :D :D :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 07, 2007 5:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Весо, здрасти!! За съжаление за утре съм набарал едни братя роми да изнасят тежките неща от апартамента на баща ми...Нападай канала, защото не се знае....току виж в неделята ни удави някой порой, я нафраска полметър сняг....Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Дек 07, 2007 7:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Жалко без тебе няма да е същото :( :( :( :D

Някой друг път, но както гледам може да е догодина.. :D

Поздрави
Весо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 08, 2007 3:44 am 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
Аз вероятно ще намина към канала по някое време следобяд, ако времето позволява (не много силен вятър и не много силен дъжд/сняг).
Сутринта имам да крача по задачи :)

Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов