Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2008 2:15 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
с мъка пиша тези редове просто снимките сами говорят за положението там
Изображение

Изображение

просто тези които копат там направо оставиха без воде каналите само един канал остана добър за ловене
Изображение
Изображение

видях 3 риби на кръст това е
с мъка мога да кажа бате Райко риболовът там приключи :cry:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 22, 2008 8:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Алекс каза:

"..с мъка мога да кажа бате Райко риболовът там приключи :( "

Аааа......хората са казали - голям залък хапни, голяма дума не казвай.. :lol: :lol: . Алекс, знаеш ли колко пъти съм си казвал като тебе - това беше, свърши.....и въпреки всичко живота в канала оцелява напук на всякаква логика!!!! Нека понапече слънцето още малки и ще видиш как "от нищото" ще се появат кленчоците :lol: :lol: !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 6:04 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
дано си прав батка ако стане така както казваш можем да се видиме там живот и здраве Поздрави :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 9:40 am 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Вай-вай, каква бела са направили...Според мен обаче бай Райко е прави - нема страшно, животът там оцелява.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Нямям думи.......
МнениеПубликувано на: Съб Фев 23, 2008 10:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 11, 2008 6:38 pm
Мнения: 80
Местоположение: София
Да,нямам думи!:oops:След като дълго не бях ходил,ето какво видях днес!!!
Прав е Бате Райко-тук животът ще пребъде,независимо от ДИВАЩИНАТА на българина.Искам да ви кажа приятели,че на този гьол съм хванал през далечната 1987 г. най-големия си клен.Бате Райко и компания знаят за какво иде реч!!!!!
Утре ще обиколя по-отблизо.
Поздрави. \\:D/
Съжалявам,но немога да кача снимките.Ще пробвам пак.

_________________
Този свят е наш.
Обичаш реката-боклука в торбата!
"Нищо не е толкова добро,че да неможе да стане по-добро"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 24, 2008 12:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Според мен все още има живот там! Само трябва де се потърси по-усилено! :wink:
Поздрави :)

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 24, 2008 5:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пичове, здрасти!! Не се кахърете - просто съдбата на това място е ясна.....това е златна кокошка, която няма да бъде оставена и за секунда на мира / поне с темповете на това строителство в града /. Аз поне не знам друга по-близка действаща кариера / говорим ако пуснете една права линия от мястото до центъра например / - ми тя просто си е в рамките на града.... "Собствениците" или концесионерите на кариерата нямат друг път, освен "надолу" - не могат да тръгнат настрани, защото ще нагазят в квартала / Д. Миленков /от едната страна, от другата са почти до царя, затова - надолу и само надолу....Единственият шанс е в тоя процес да вземат да отворят някоя мощна жила на подпочвена вода, макар че и тогава едва ли ще я оставят на мира - в Кривина / зад Богровските гьолове / има една такава кариера с "корабче" с маркуч, който смуче от дъното и изхвърля засмуканото на брега на едни купове....Има и още един вариант - да се изместят и за започнат да копаят в пространството между канала и бившия 40-так....
Митак, прав си за кефалите....аз лично знам това място от 1990-1991г., когато за него ми подхвърли един колега от школата. Тогава мястото изглеждаше мноого по-различно от сега - гьола си беше гьол, стигаше чак до ската от към царя / мале какви чудовища седяха под сенките на дърветата :shock: :shock: :shock: /...после цялото поле навътре към сегашния канал беше нашарено от малки каналчета, които вряха от живот.....Еххх......сладки спомени......
Между другото, попаднах на един сайт - Панорамио.ком, който предлага сателитни снимки....Та може би тая година маалко ще променим редовните посещения - видях от другата страна на пистата на летището няколко много апетитно изглеждащи езера / това всъщност са Враждебненските /, та смятам да ги попреслушам сериозно туй лято. Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 24, 2008 8:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бате, като се позатопли може да отидем до тези от към новата полоса на летището - там реката минава в канал под пистата и се влива в по-голямото езеро. Въпреки летните нашествия на циганите има много кефал и поне има облик на водоем за разлика от лунния пейзаж на кариерата при теца. Има удобни места за мухарене от южната страна на водоема.
Аракция е с лодката в средата на гьола да подаваш големи бомбъри...

Жив и здрав.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 24, 2008 8:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, здрасти!!! Точно за тези езера говоря - поне на сателитната снимка се виждат цели четири, като едно от които е с много интересен канал, свързващ го с реката......Нямам идея кога е правена тая снимка и дали така изглежда местността, но с Алекс и други колеги нападахме това езеро, което е пак под новия терминал, преди "моста" на пистата и на снимката си е едно към едно с настоящия му изглед. Поздрави......а от тоя сайт установявам, че около София е фрашкано с малки и големи водоеми, които чакат да бъдат обследвани :wink: :wink: !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2008 2:13 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
Док, здрасти!!! Точно за тези езера говоря - поне на сателитната снимка се виждат цели четири, като едно от които е с много интересен канал, свързващ го с реката......Нямам идея кога е правена тая снимка и дали така изглежда местността, но с Алекс и други колеги нападахме това езеро, което е пак под новия терминал, преди "моста" на пистата и на снимката си е едно към едно с настоящия му изглед. Поздрави......а от тоя сайт установявам, че около София е фрашкано с малки и големи водоеми, които чакат да бъдат обследвани :wink: :wink: !!


Добро утро, бате Райко...Ми питай бре човек, такива гьолове окоол София колкото искаш. И в повечето от тях има добри кефали. Аз защо мислиш, че все се чудех какво аджеба търсите в оня изкоп зад теца, ама викам айде да не им развалям рахатя на хората.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2008 5:04 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
значи трябва да ви кажа че с батето ходихме преди време на гьола на летището но поради некаква причина го затвориха и не можем да ловим вече там иначе хора какви кленове сме виждали там бедна ви е фантазията обаче гадовете са доста навътре и неможем да ги докачим с батето само човек който изважда целия шнур би могъл да разчита на успех иначе с удоволствие бих отишъл с вас някъде по гъоловете около София описани от Док и Бат Стан само кажете и отиваме Поздрави на всички :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2008 6:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Алекс, здрасти!! Този гьол го затвориха с пускането на новия терминал - просто влезе в охраняемата зона....Нооо....едни пиленца ми шушнат напоследък, че ако не си с кола, то можеш да отидеш да ловиш, ама не ми е сигурна информацията...Иначе действително има около и над килограмови риби в този водоем. Живот и здраве, още една такава топла седмица и тулупите ще се размърдат :lol: :lol: :lol: !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2008 7:27 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
надявам се бате да проверим тази информация рано или късно да отидем на летището какво ни пречи :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 26, 2008 1:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
Този гьол го затвориха с пускането на новия терминал - просто влезе в охраняемата зона....Нооо....едни пиленца ми шушнат напоследък, че ако не си с кола, то можеш да отидеш да ловиш, ама не ми е сигурна информацията...Иначе действително има около и над килограмови риби в този водоем. Живот и здраве, още една такава топла седмица и тулупите ще се размърдат :lol: :lol: :lol: !! Поздрави!!!


Бате, сори но пиленцето нещо пее фалшиво :wink: Няма как да влезеш защото малкия водоем остана в охраняемятя зона и според едни слухове ще се пресуши и ще се зида поредния билдинг. В него наистина има останали големи риби - виждат се издайническите кръгове от кафето на новия терминал.
--------------
Аз ти говорех за големия гьол, непосредствено до оградата на пистата в който се влива реката.

Жив и здрав.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 26, 2008 6:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пу, да им...... :( :( :( . Как не вземат некъде другаде да строят...Както и да е...поредното място, което отписваме :? :? .
Док, точно тоя, за който казваш, го гледах на снимките - от другата страна на "моста" / пистата /. Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов