Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 6:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 2:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте момци!! Много се чудих как да кръстя тоя излет / ще разберете защо от това, което ви разкажа / , и накрая перифразирах заглавието на един от хубавите ни филми от недалечното минало.
Та скоквам днеска, правя кратък разбор на наличните пръти с оглед на последните тенденции във форума :wink: :wink: - тая не може да метка, и тая не може да метка,....ами то май нито една от тия дето имам не могат да меткат 8) 8) , затова натъжен приготвям Орвис Суперфайн-а и отпрашвам към любимия канал. Един от последните постове на "Мимино" осведомяваше, че водата е качила, а от опит знам, че когато водата там се качва, се случват хубави неща :lol: :lol: .
Та изръсвам се към 9 - 9 и нещо и бодро затропвам с китайските бАтушки по пътя на камионите...А те нямат спиране...вървят и вървят и това си е....Пътьом правя няколко снимки на т.нар. "Четиридесетак", който вече не само, че не е четиридесетак, ами скоро просто няма да го има въобще:

Изображение

Изображение

А няма да го има ето заради тая гадост дето се изтича от промивката на изкопаното - практически това е фин нанос, който постепенно затлачва всичко по пътя си...:

Изображение

Минавам и покрай малкото езерце, което държеше доста каракуда и постоянно привличаше колеги-плувкаджии...:

Изображение

Изображение

Както се вижда, езерцето вече го няма.....Настроението ми прогресивно се разваля, но очакването да видя след завоя белезникавите води на култовото място и открояващите се на този фон тъмни снаги на убавците ме изпълва отново с вълнение....Същото обаче изчезва в момента, в който заставам на ската....На практика почти всичката вода от огромното пространство е изпомпана и има някакво нищожно количество около самата помпа един плитък ъгъл със страни около десет на десет метра... :

Изображение

Водата в този участък е бистра и се вижда как рибите плуват неспокойно напред-назад....Виждайки тая гледка разбирам защо преди време Алекс така категорично написа - канала свърши....за съжаление почти съм готов тоя път да се съглася с него. Както и да е - сглабям настрани такъма и леко се спускам на мястото, на което е направена горната снимка. Сядам на един камък, за да дам време на рибите да се успокоят от появяването ми. След пет минути започвам да подавам, но още с падането на мухата / корковата убавица /, рибите бягат панически...След едно от поредните хвърляния не бързам да извадя мухата и я оставям да плува, носена от лекия ветрец.... Тя отива почти до брега, когато към нея се приближава една добра риба и я засмуква уверено....Следва лека засечка и най-накрая, сефте за тая година, усещам това "тръскане на такъма", за което всички копнеем :lol: :lol: :lol: :

Изображение

Изображение
Изображение

Както виждате, рибата имаше някаква тежка инфектирана рана на гърба...Докато я вадех виждам горе на ската да се появява колега. Слиза той и установявам, че това е Митко / Мимино /. Следват снимки за увековечаване на приятната среща:

Изображение

Изображение

Похортувахме си петнадесетина минути, след което аз тръгнах към вътрешността на канала - хванах си "моята" риба, имах "готов" мат,риЯл за форума, редно беше и Митака да пробва късмета си!!
За съжаление почти никъде нямаше вода, малко над помпата дръпнах още три дребосъка като долния:

Изображение

Миналата седмица сина ходи по реката с блесна и ми каза, че видял в едни разливи няколко сериозни риби / около 40 см., които му заприличали на щуки :roll: /, та реших да слезна по течението и да видя за какво иде реч. Минах покрай Митко, викнах му да не ходи навътре, че няма вода, пожелах му късмет и отпраших със светлинна скорост към въпросните разливи...След известно лутане и няколко консултации по телефона със сина открих въпросния разлив, но не видях никаква риба, с изключение на дребни колкото пръста ми кленчета. Сега идва интересното.....Недалеч от разлива гледам спряла една баничарка и младежа ме гледа с интерес как подавам шнура....Прибирам аз такъмите и си тръгвам. Стигам до баничарката и момчето ме пита - Колега, дава ли нещо...Отговарям му - не, има дребни кленчета, дето не могат да лапнат мухата...А той отвръща - ама не видя ли голямата щука, аз и миналата седмица бях тука и я стрелях с пушката и сега пак дойдох да я уловя, след което извади от баничарката една въздушна пушка и окрилен пое към разлива.....Направо щях да падна от коня...пожелах му малко иронично късмет в "улавянето" и и си тръгнах......
Докато си вървях към спирката ме налетяха едни такива особени мисли, дето не ме напускат и сега, когато пиша тоя репортаж....Затова ви казах в началото, че дълго време се чудех какво заглавие да сложа...Имам чувството, че живея в някаква нереална действителност, че това, което става, всъщност не се случва......Но за съжаление нещата се случват и то тук, и то сега - гледам в Манията един клип, в който една батка гордо влачи по земята един амур, срещам едно момче, което грабва ПУШКАТА, за да "улови" една риба / и то за втора поредна седмица /....накрая гледам по телевизията за дърти хора, които ей така като едното нищо застреляли човешко същество, пък било то и малолетна проституираща ромка, захвърлена от скотовете, дето са я създали.....
Не ме разбирайте криво - никога не съм бил против прибирането на риба, но винаги съм бил за уважаването на Живота, независимо че в нашия случай принадлежи на едно безмълвно същество. Затова старите хора казват, че оня отгоре гледа и тая приказка за мен винаги е била народния начин за изразяване на необходимостта от мяра в човешкото поведение, а не израз на набожност.........Затова хората са измислили и продават т.нар. "прийст" / priest /, който едва ли е наименован така от дебелашко чувство за хумор......
Ей такива мисли взеха та ме налегнаха след тоя излет....В крайна сметка най-хубавото от него бе срещата ми с Митко!!
Поздрави на всички и помнете.......оня отгоре ни гледа!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 5:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 12, 2007 6:46 pm
Мнения: 474
Местоположение: Първомай
В кочина живеем наборе, в кочина!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 5:23 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
едни с пушки,други с бомби...,а там в Европа,Пачо лови и шарани на муха :!:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 7:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Много емоционален репортаж Бате! :D
За съжаление качеството ни на живот от към природа вместо да расте пада все повече надолу. Прав си като казваш, че оня от горе гледа ама внуците ни ще плащат за това което днес всички ние допускаме да се случва.

А за каналите при теца мисля ,че както от човек са създадени така и от човек ще бъдат променени ... не се кахъри, има много кленаджийски места на близо до града само не знам как върви "освинването" им след зимата.

Жив и здрав.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ..
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 7:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 4:30 pm
Мнения: 237
Местоположение: Varna
Здравей Райко,
Искам да те попитам дали случаино тубоса които носи твоя приятел не е на една златистожълта пръчка модел Иелоустон,..!!??

_________________
наслука на другарите Мухари..!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
батка сори щяхме да се засечем ако не бях отишъл на Панега поздрави за рибката но за свинщината там не ми се говори все пак поне видя толупите около помпата нали хехе


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 8:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 11, 2008 6:38 pm
Мнения: 80
Местоположение: София
След изключително трудна седмица,се събуждам с едни "лоши" помисли.Ставам,бързо кафе и хуквам да ги реализирам,като то се знае къде-тец-а.
Приближавам ската при помпата,оглеждам за живот и хоп-изненада!Гледам колега в синьо яке опитва да вдигне от водата добра риба.Заобикалям отдалеч,и ето ти го Бате Райко.Настроението ми се повиши многократно.Слизам при него,поздрави похвали и петнадесетина минути емоционален и разтоварващ разговор.Ама човека си има програма-Хайде,аз отивам да обиколя,а ти ги почвай!И Бате Райко пое.
А моя милост ги "почна".Неще и неще!Зарезах прътлето,качих се на високото започнах да оглеждам за налични насекоми.Пчелички,пеперудки,дом.мухи и гущерчета бол.Обаче във въздуха се носят едни такива микроскопични черни мушета с бели крилца.И си мисля-бибио.Поглеждам в кутията,вътре се мъдрят два изрода,вързани от мен и гордо наречени "бибио".Добре,слизам,вързвам едното подобие и хайде във водата.Този път рибите не се разбягаха.Започнах леко да придърпвам и хоп-удар.Един от дебеланковците беше решил да провери какво е това ново лакомство.Настана един апокалипсис,при който аз останах с половин риба и без бибио.Е половин,ама риба.
И това беше всичко за днес.Прибрах такъма и си тръгнах-достатъчна ми беше срещата с Бате Райко и намерената уловиста муха.Всичко друго са размисли и емоции.
Отговора за Борислав е ДА.
Поздрави!!!

_________________
Този свят е наш.
Обичаш реката-боклука в торбата!
"Нищо не е толкова добро,че да неможе да стане по-добро"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 8:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Здрасти Бат Райко!Сори за кофти излета.Имам едно предложение към теб,ако искаш вдигни се със някой от колегите които идват на Панега и ела да те заведа на една река да си напълниш душата,заеби го тоя лунен пейзаж.Не ме разбирай погрешно,просто ми стана гадно като гледам каде се мъчите.Поздрави! :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 17, 2008 1:18 am 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
Не се бойте за рибите в каналите, пичове. Да, от към помпата вода няма и едрите риби, вероятно ще се поизловят. Обаче в канала след помпата, успоредно под пътя е пълно с дребни кленчета. Сега ще се хвърля хайвер. За две години, ако има храна, днешните дребосъци ще станат педяри, а педярите сега-риби по кило. Но трябва да се яви необходимост от това, каналите да се удълбочат, което ще се случи, като изгребат баластрата до нивото на водата. Докато има баластриера ще има и клен по каналите.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 17, 2008 11:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Не виждам какво се очудвате! :roll:
Ние живеем в едно страна, в която хората са лоши и трудно бихме се оправили! И все пак аз лично се надявам че ще се оправим, все някога! :roll:

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов