Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2009 5:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!! Днеска, изнервен на макс от простотийките във форума и слагането на первази на паркет :x :x :x :x , грабнах такъмките и почнах като Амлет - къде да ту би, ор къде да нот ту би :lol: :lol: :lol: !! В един момент като гръм от ясно небе ми дойде мисълта - къде, къде...ми как къде...на ТЕЦ-о!!!!!!!! Зарязах го аз туй култово място като прелъстена мома, а то ме е дарило с толкова незабравими моменти :oops: :oops: :oops: :wink: :wink: . Всякакви терзания мигом отлетяха в небитието и спокоен кат джентлемен пред дуель отплющях към каналите!!
Разбира се, пътьом пробвах и реката - същата тече в съмнителен белезникав цвят и е пълна с дребни педарки, които ви занимават доволно, но не те ми бяха целта....Не ми излизаха от главата тулупите на канала - има ли ги още, свършиха ли ги тотално, има ли ги въобще каналите......Всичките ми опасения отлетяха в мига, в който застанах на възвишението със стария фургон - каналите ги имаше и напомняха за едни от най-добрите си времена - пълни с вода :shock: :shock: :

Изображение

Изображение

Урнах се нанадоле кат бай ви Ганя в двореца :lol: :lol: :lol: и след малко бях на кота нула....А тя предлагаше направо вълшебни възможности:


Изображение

Изображение

Изображение

Зпачнах да подавам едно черно бръмбаре напред-назад ма ефект никакъв :( :( :( ....И тъй, докато стигнах до хубавия "залив" от първата снимка от горните три. Още с първото подаване "взех", както казват дунавските колеги :wink: , тоя хубостник:

Изображение

А след малко отнесох и тоя:

Изображение

Извадих още две по-дребни риби, които ми бяха напълно достатъчни, за да зарадват жадното за рибонки сърце!! Между другото, попаднах на развъдника на канала, люлката на живота, светия Граал или както щете го наречете...
Става въпрос за два закътани Г-образни канала с непрекъснат приток на свежа вода , с обща дължина около петдесетина метра, широчина около метър и половина в най-широките си места и най-голяма дълбочина не повече от 40 санта......А вътре.....а вътре друзя си плуват стотици риби....от 50 сантиметрови чудовища :shock: :shock: :shock: до рибета колкото пръст...само кленове и уклеи!!! Съзнателно не направих снимки, щото всякакви шпиони четат във форума.......Излишно е да ви казвам, че в момента на подаване на мухата същата бива разпердушинена от "пръстетата" и зверовете въобще не и обръщат внимание.....

Кой ще ми говори, че канала бил пустиня.....:

Изображение

Ето ви и две клипчета в заключение:

http://www.foto.bg/data/500/Picture_1438.avi

http://www.foto.bg/data/500/Picture_1439.avi

Ами...толкоз от чичо ви Райко / ах...Димоооо :lol: :lol: /!! Поздрави на всички!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2009 6:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Яну 20, 2008 3:35 pm
Мнения: 241
Местоположение: Хасково
Браво Бат Райко стахотен излет за разтоварване и зареждане с положителна енергия. Клипчетата и снимките са станали супер.


Поздрави от Хасково.

_________________
AC/DC - You Shook Me All Night Long
She was a fast machine
She kept her motor clean
She was the best damn woman I had ever seen
She had the sightless eyes
Telling me no lies
Knockin' me out with those American thighs....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2009 6:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Браво, Бате Райко. :wink: Готини снимки и клипчета, особено как ти бягаше кленчето. :P

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2009 8:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Интересно място,че и с риба.Само да питам дали може да се гази.Гледам е от брега филмчето,че и висок бряг.Предполагам ,че вътре е дълбока тиня или греша?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2009 9:12 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Супер Батка!!!!!!!Поздравления!!!!!!!!! \:D/ \:D/ \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 09, 2009 9:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Окт 15, 2008 4:08 pm
Мнения: 102
Местоположение: Самоков
Поздравления, Бате Райко. <bravo


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 10, 2009 6:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!!
Бранко, канала е "странна птица"....На практика се намираш в дъното на една огромна / над 20 метрова / дупка. София и полето са известни с плитките си подпочвени води. Та копаейки пясък, неминуемо се откриват нови и нови извори. В тоя смисъл колкото и парадоксално да звучи, канала има една от най-чистите води от водоемите в околността. Ходил съм в два последователни дни. В първия помпата се развали нещо / което ме изкефи на макс 8) / около обяд. На другия ден към 8.00 сутринта все още не бяха я оправили, а нивото на каналите се беше вдигнало с над 50 санта, което означава, че постъпва много свежа вода от изворите!! По принцип дъното е изключително чисто, почти няма водорасли, но и много коварно - най-правилното определение според мен е, че това са участъци със своеобразни плаващи пясъци, не е класическа кал, а пясъко-чакълеста почва, която изведнъж ти "оживява" под краката.....Усещането е много гадно, именно заради изненадата!! В интерес на истината, дори и да можеше да се гази, не бих го препоръчал на никого - мястото е малко, рибите са изключително плашливи и евентуално газене само ще развали работата. Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 10, 2009 6:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
То си е кариера за пясък дефакто.Аз се зачетох,защото останах с впечетлението ,за езеро с отпадни води от охлаждане на турбините на ТЕЦ-а,пък водата от снимките е кристална....:).


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 10, 2009 7:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Бре, жив е пущината!
А аз мислех, че като не пишете за него, се е свършил.
Поздрави Бате Райко ( или чичко, не знам) хубаво излетче, особено след простотиите у форума. Поне си изчистил харда.

Поздрави!!!

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 12, 2009 2:40 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
ами да ви кажа при водопадчето там това място е огромно просто нямам думи но риби видях но не големи, ястреба ги е изял просто огромна красива птица рееща се в небето просто красота да я гледаш там е рая бих казал


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов