Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Мар 20, 2010 7:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци!!! Както казах и в темата на Радо за Огняново, от началото на тая седмица ми се въртеше из главата търсенето на клендурите, а след неговия репортаж всякакво двоумене отпадна!!!
И тъй, днеска към ту 10.30 акостирах на великия ТЕЦ......
Странно нещо е човека...все нещо го върти вътре в душата и рано или късно го връща пак към старите места...Те завинаги си остават Нашите места.....места, пълни със спомени, с преживявания, с уловени и изпуснати риби, с красота, която другите не могат да видят....Дори когато изглеждат противни и грозни:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Вървейки към каналите си мислех - има ли ги, няма ли ги, успели ли са хайваните за пореден път да докажат, че живота е жилав, като са оцелели след тая страховита зима........Настроението ми се повиши след долната гледка....жилав е живота, и то много даже :wink: :wink: :

Изображение

Винаги, когато отивам на ТЕЦ-о, най-важната гледка е тръбата, която изхвърля изпомпваната вода от каналите. Когато тя не хвърля вода, макар и това да се случва изключително рядко в последние две-три години, е повече от добър признак - обикновено водата веднага покачва нивото си и излетите са успешни....:

Изображение

Излишно е да ви казвам колко драго ми стана на сърцето от тая гледка 8) 8) 8) 8) . Викам си - сигурно се е развалила, дано се строши и вдън земя да пропадне.....мамицата и гадна - и на нея и на лакомите говеда от кариерата <mad <mad <mad !!! Така проклинайки тия лапачи изскочих на височината зад завоя......Гледката, която се откри пред очите ми, ме остави базмълвен поне пет минути.....Вижте я и вие:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Направо не можех да повярвам на очите си :shock: :shock: :shock: - каналите се бяха превърнали в сериозно езеро, от помпите нямаше и следа, всичко подсказваше, че се е сбъднала приказката, която преди две години ми каза колега-въдичар - кариерата е на доизживяване, скоро тия ще се махнат!!!! Докато се въртях из огромното пространство не се появи нито един камион или друг промишлен транспорт....Искрено се надявам повече тия гадове никога да не се появят......Излишно е да ви казвам, че не успях да вдигна нито една рибка, даже и не видях такава, но знам, че са там......знам, че сега шокирани изследват новия си ОГРОМЕН дом!! Вярвайте ми - може да не разбирам от кастинг, хеле пък от муховръз, но ви гарантирам с цялото си сърце, че това и следващото лято ТЕЦ-о ще бъде вероятно най-атрактивния водоем в източната част на София за мухарене, заедно с Пънча!!!! Потренирах кастинга, обиколих, за да се запозная с новия релеф и се върнах към по-старото езеро.....
Кленът изчезна в последните години от него и само за "честта на пагона" слязох до долу....Ето на туй местенце, в основата на островчето и около потопения стълб, забелязах няколко рибки:

Изображение

Измахах се кат за световно и едната веднага налапа бръмбарето:

Изображение

Докато я фотках ми се счу някакво бърборене....та се заслушах по-внимателно...и що да чуя :shock: :shock: :lol: :lol: :

Изображение

Те такива ми ви работи от бат ви Райко!! Поздрави на всички и честито ви "ново-старо" място за мухарене \:D/ \:D/ \:D/ !!!

П.С.: През XVIII век, когато якобинците превзели Бастилията, поставили надпис на вратата "Тук ще се танцува!"

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Последна промяна Bate Raiko на Съб Мар 20, 2010 7:40 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 20, 2010 7:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 29, 2006 5:00 pm
Мнения: 302
Местоположение: Sofia
Кеф !! Ама това със спирането на помпите си има и обратна страна - който е ходил на гьоловете на Враждебна преди 2002г. знае какви места бяха - езерца, поточета, папури, места за газене... После помпите спряха и се образува едно огромно и необятно дълбоко езеро + сметище за строителни отпадъци. Та да не стане и на ТЕЦ-о така. Поздрави за успешния излет и материала :D

_________________
http://granichar.org/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 20, 2010 9:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Новината наистина е добра, но опасността гьола да стане сметище като на Враждебна, е голяма. Според мен трябва да се контактува с общината и РИОСОВ за да се вземат предварително мерки. Например да се поставят табели и да се затвори достъпа за МПС-та до там. Или да се разбере от архитекта какъв е плана за рекултивация на мястото и какви са сроковете да се изпълни.

До нас опря да оправяме държавата Бате Райко. :lol: Но навсякъде където има нещо хубаво, значи някой преди това се е постарал. Лошото и само лесно си става.

Поздрави за излета!

ПП: Сигурен съм, че ако мястото отцелее ще се завъдят и щуки.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 21, 2010 5:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Ехеее суперрр.Бате хубав репортаж \:D/ \:D/ \:D/ .Като си видял мини язовира 100% си извадил оная ми ти усмивка,като при шарената. :D :D :D :D .
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 21, 2010 7:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Поздрави за излета Бате Райко.
Добре си говорите даже задушевно некак си с кленчето.
Очарова ме с поетизма си добре редиш римите.
И аз се пробвах ама такава кал течеше а нивото страшно,
въобще немаше никакъв признак на живот във водата.
Та както си плесках с плескарката гледам некакъв пич
се носи към мене и ми разправя ааа ти си Соте познах те
по колелото иначе щеше да ме подмине та се запознах
с Crystal и заедно пообиколихме местата ама нема никой в калта.
Поздрави и да знаеш добре стихоплетстваш.
Соте.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 22, 2010 3:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Да Соте добра среща беше \:D/ \:D/ \:D/ .Радвам се,че се видяхме.
А Батето е страшен с голям кеф му чета приказките \:D/ \:D/ .
Поздрави на всички.

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 22, 2010 6:38 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
бате честито за рибока ,ами като гледам от снимките доста труден риболов ще е там.От бреговете ще трябва да се замята доста надалеч, от по рано беше по добре ,имаше проходими доста добри места за придвижване до каналите, по удобно беше сега е станало като при летището щом си хванал малки има и големи но в тая мътна вода незнам дали ще излезнат,исках да те питам как е реката при моста голяма ли е пробва ли там Поздрави :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 22, 2010 7:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Алекс, здрасти баце!! Прав си, че мухаренето няма да е никак лесно, но това повишава тръпката 8) 8) 8). Водата ще се изчисти, терена е песъчлив и мътилката рано или късно ще спадне, тепърва това пространство се запълва с вода и "първичния бульон" още кипи и прекипява :lol: :lol: :lol:. Всъщност ако трябва да говорим сериозно, наистина в момента сме свидетели на "раждането" на един гьол....В този смисъл при ходенето на ТЕЦ-о трябва да бъдете особено внимателни - предполагам, че ще има случаи на внезапни срутвания на големи участъци от бреговата ивица, докато улегне земята, така че.....умната :wink: :wink: :wink: !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 31, 2010 2:45 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
Здрасти, бате!
Я се танцува, я-не. Некой танцува ли на полощада на Бастилията днес? С намаляването на нуждите от инертни материали, вероятно ще намалее и интензивността на ползване на кариерата. Миналата година я бяха подготвили за работа-беше изкопан нов ров на по-ниско ниво, но по-плитък, обаче багера с голямата кофа и веригите, дето дълбаеше яките ровове го отнема.... после, на есен изчезнаха и багерите дето товареха баластрата..... Очарованието на кариерата беше в относително плитките и богати на живот канали. Ако сега спрат добива на инертни материали, кариерата ще се напълни поне на двадесет метра над дъното..... Риба ще има, но както е по другите кариери и трепетите на ТЕЦ-о няма да са същите.....


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 01, 2010 7:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док, здрасти!! Вероятно работата ще се закучи, но съм убеден, че ще има здрави приключения поне първите година-две!! Задължително лятоска ще направим една атака с тебе 8) 8) 8) !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 24, 2010 5:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Купонът продължава....темповете на завиряване са направо зашеметяващи :shock: :shock: :shock: :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Водата вече почва да се избистря, водоемът е пълен с хиляди дребни рибки \:D/ \:D/ \:D/ \:D/ . Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Апр 24, 2010 8:53 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 6:19 pm
Мнения: 204
Мдаааа, ако не се яви нужда от инертни материали, водата ще се качи още, в първите години ще има "бум" на "местния" вид /сиреч клена/, ще "танцуваме" година-две по плитките места, доколкото ги има, после водоема ще заприлича на другите дълбоки бластриери, примерно тази до летището...
И както вече писах, няма да го има очарованието на "ТЕЦ"-о .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 25, 2010 6:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Почва да ми харесва това място, особено с зеленината наоколо.
Поздрави.
Соте.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 28, 2010 10:45 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
щях да ходя натам, ма като гледам това море незнам как ще се лови трудна работа е батка там,а и да те питам примерно ако отидеш към обяд ще кълве ли щото до колкото имам опит знам, че кълвенето е до обяд, след това спира :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 29, 2010 6:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Алекс, здрасти!! Засега не мога нищичко да ти отговоря на въпроса, щото всичко на всичко имам едно рибе около петнаесет санта, което беше пълно с хайвер до пръсване..приличаше не на кленче, а на едновремешните кротушки :D :D . Нека се стабилизира водоема и ще видим какъв режим на хранене ще се установи...Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов