Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:57 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: В епицентъра.....
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 11, 2010 7:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здрррравейте молодци!!!
Ич не се чудете на заглавието - оказа се, че епицентърът на предпоследното софиенско земетресение / ако не знаете, към 17.30 днес е имало ново / е бил на 8-ми километър, между Цариградско шосе и Дружба......А какво има там - ми там е култовия ТЕЦ вееее :D :D :D :D !!!!! Та вчера си викам - бал съм го - "Истинският мухар" умирга веднъж и задълже хероически!!
Даже някак си титанично би звучала новината за кончината на виден столичен муар, затиснат от подвижните пясъци на коварния ТЕЦ :shock: :shock:, а отгоре стърчи само вдигнатия му палец / стил ала Терминаторо / и част от лъскавата му корона / Пигов, поганецо, засрами се, къде ми е короната - where is my crown, poganetzo :? :? :D :D :D / ....но....оставям таз възтежка задача за перото на май френд Муня, този болгарский Омир :D :D !!! Ъъъъъъ...да ме прощавате за лирическото отклонение :oops: :oops: :oops: :oops: .
Та вечерта, допълнително обезсилен от каде 130 драма люта раЧия, отпуснах морно телосложение още към ту 21.00, като предвидливо изклУчих мобилето - най-обичам кога къде 2 през нощта некое пиленце ми изчурулика - Диде,муцка, къде се бееее......оуу, извинете, грешка :-s :-s :-s :-s :x :x :x !!
Та скоквам сутринта и гльодам - бай ви Веско / Уотърман / ме търсил....Въй...ми ся що да прайм :-s :-s :-s , не стаа да му звъня на човека толкоз раншко.....Пускам му един ЕсЕмЕс, че отпрашвам към ТЕц-о и се меткам на транспорто, тананикайки си юнашки, хайдушки и други подобни песньовки!! Все пак отивам в окото на бурята, дет се вика 8) 8) 8) 8) !! Таман акостирам на моста при Абдовица и талафона звъни некак си тъй по рибарски - гледам, Веско - Бате, казвай как да стигна до ТЕЦ-о, тръгвам веднага!!! Обяснявам криво-ляво и има-няма петнаесет минути и ей ви го Веско!!! С твърда стъпка се отправяме към кинжалните изненади, подготвени ни от долния и коварен ТЕЦ 8) 8) 8) !! Стигайки там, оставам като ударен с мокър парцал :shock: :shock: .....навремето ви казвах, че това е мястото, което се променя буквално за дни, с оглед на непрекъснатото "гризене" от кариераджиите, но явно е било писано дори и след изоставянето му да продължава да ме изненадва непрекъснато....От последното ми посещение водата е качила поне още два метра и застрашително наближава пътя към старата кариера / ако го залее, наистина ще стане много интересно, защото за известно време ще има една огромна, годна за газене и облавяне площ :wink: :wink: /:

Изображение

Изображение

Изображение

Разпъваме оръжията и започваме да "викаме" рибките.....Още с първата"призовка" Веско прибра един немирник:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Оказа се, че разливът гъмжи от дребни кефали, които неистово, с някакъв ремс-овски плам, атакуват мухите, като в значителна част от случаите ги пропускаха:

Изображение

Изображение

Той и Бат ви Райко скромно реализира 8) 8) :

Изображение

Изображение

Сега сериозно - за пореден път предупреждавам всеки, който е решил да посети ТЕЦ-о - внимавайте много с придвижването по брега - почвата по принцип е песъчлива и буквално е подгизнала от качващата се вода!! На няколко пъти земята направо "оживяваше" под краката ни!!!! Внимателно гледайте къде вървите!! В интерес на истината, възможностите ви за придвижване намаляват с всеки изминал час, защото водата вече е подпряла отвесния бряг откъм Абдовица.....След като надърпахме скромно количество клендурковци решихме с Веско да отидем и до старото езеро и реката....
Старото езеро, за съжаление, загива :? :? - постепенно шаварът и водораслите ще го задушат отвсякъде, освен ако не настъпи някаква революционна ситуация, което, обаче, е малко вероятно.....:

Изображение

Изображение

Изображение

След като установихме, че почти не са останали годни за хвърляне места решихме да завършим излета на реката. Междувременно вятърът бе поутихнал и си разменихме въдиците с Веско - и отново останах много изненадан....Когато коментирах Сциера-та Пико ви казах, че е добре човек да се връща към нещата, които е държал в ръцете си преди години и от настоящето си познание да ги прецени отново....С Веско имаме само един съвместен риболов / за съжаление / през далечната вече 2008г., и тогава неговия Партридж ми се стори доста стегната пръчка.....Сега съвсем не съм на това мнение.....По същия начин той остана изненадан от това колко корав прът е Пико-то :wink: :wink: :wink: !!
Стига съм ви отегчавал с приказки - и там надърпахме доволно дребни клендурковци!! Ето фотки:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ами....това е момци от Бат ви Райко!! Благодаря на Веско за отлично прекарания излет в тоя намръщен септемврийски ден :D :D :D \:D/ \:D/ !! Поздрави и наслука на всички!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Последна промяна Bate Raiko на Нед Сеп 12, 2010 7:47 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 11, 2010 8:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 7:55 am
Мнения: 262
Местоположение: Хасково
Както винаги ,всичко в репортажа на ниво!Поздравления,юнаци!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 11, 2010 10:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Бате то си е станало като малко язовирче и изглежда много перспективно.Поздрави момчета за излета.
А ще може ли малко инфо или снимки за макарата на Веско.
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 12, 2010 9:32 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
мисля че в реката ще се хващат повече риби отколкото на теца тъй като вече там е доста трудно за замятане та да те питам бате вие от мостчето където монаваха камионите ли нагоре по реката ли бяхте или надолу :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 12, 2010 9:45 am 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 7:33 am
Мнения: 30
Чудесно сте си изкарали и кеф сте си направили!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 12, 2010 4:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Поздрави от мен, брате Райко и на адаша също!
С голям кеф изчетох темата,а въведението си е направо от школата на Муня \:D/ .Вярна е поговорката:"Краставите магарета през девет баира се надушват..." :D :D :D
Сега за Тец-о- м,чи той си е направо яз бе, братко!?! :shock:
А тва дето май се било затлачило със сазлъци си изглежда прекрасно на фотките,но си е за длечки батушки.Или греша?
Както и да е ,всичко изглежда прекрасно,вашите лица сияят,а времето си е направо ханглийско :wink:
Още веднъж поздрави от мен и ходете по-честичко на тия "обекти",за да хванете и вие някоя бабанка.
Чакам и лежа,щото ме стегна яко кръста :oops: ...на всичкото отгоре!!!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 12, 2010 5:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Веско, здрасти брат!! ТЕЦ-о почва да ме плаши....като знам надолу какво чудо е, направо тръпки ме побиват :? :? :? Между другото с Веско коментирахме, че точно сега му е времето гьола да бъде обловен от проходилка...Надявам се, че ще се чуят добри новини от там....Гарантирам, че има поне десетина динозавъра като показания от Тео :D :D !!
П.С.: Пожелавам ти скорошно оправяне на кръста!! Поздрави!!
П.С.2: Вероятно скоро ще те търся за акъл относно един бамбук с липсваща бът секция / не е мой :D , на колега от форума е /.
П.С.3: Илиански, здрасти!! Макарата на Веско е също Партридж, но не мога да ти дам подробности за модела. Предполагам, че като види поста ти, ще ти отговори!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 12, 2010 5:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравления за излета!Снимките са хубави,разказа също,абе не се и съмнявам,честе си изкарали готино!Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 12, 2010 9:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 8:45 am
Мнения: 173
Местоположение: София
Като видях че "ТЕЦ-о" "свети" викам, само бат Райко ще да е! Както обикновенно, много приятен за четене репортаж и чуден излет с оглед на днешния мой по р. Искър до Койнаре...

П.П. Веско, голяма съм патка, че съвсем съм изключил да ти звънна както се разбрахме, за което се извинявам... shame on me!

_________________
LZ1FLY


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2010 4:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
И аз тъй.Не повярвах че теца свети.Това е май порочна практика Бате Райко да тв вържим към гьола.Поздрави за добрия излет и разкошния репортаж.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2010 7:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Аааа......нали знаете, старата любов нивга се не забравя 8) 8) 8) ...Да не ви казвам от колко време ми беше чоглаво, че не съм ходил тъдява :D :D :D....
Алекс, бате, ходихме от моста на кариерата надолу към гара Искър! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 9:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Още в петък, като видях, че бате Райко му се кани на Тецо си казах, че сега е момента да го пра'йм екскурзоводец. Преди две години направих опит да се пробвам да намеря заветното място само по карта, но фучащите покрай мене камиони направо ме отказаха. Всеки, който е ходил там знае за какво говоря. Доста трудно е човек само по описание да се ориентира в поредиците пътища, пътчета и пътечки, насипите и дюните натупани от "кариеристите". Докато крачехме към гьола доста смесени чувства се въртяха из главата ми. От една страна е бедна фантазията да си представи, какво лакомията човешка може да причини на природата. А от друга как рано или късно тя ще си го вземе обратно...може би насилствено...
В момента мястото изглежда като, "началото на "края"!
От към риби не беше нищо особенно, но като разбрах, че са литнали неусетно над седем часа си казах че мероприятия, като това трябва да са по-чести! Нали бате!!! \:D/
Впрочем, така и не можахме да се наприказваме.:D
Илиане, макарата е 3-4 клас на Партридж единствен модел. Снимки нямам.
Само тези от сайта, http://www.partridge-of-redditch.co.uk/

Поздрави

_________________
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве!
Дж. Кришнамурти


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 11:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Лелее, к'ва тема съм пропуснал.... :shock:

Бат'Райко, ти пак си бил на инспекция из твоя вилает! :wink: Имаше ли нови риби или всичките вече ги познаваш? :lol:
Чудесно сте направили, че сте поспортували на ТЕЦ-о, и времето беше хубаво и снимките са станали прекрасни, а за стила - недей да скромничиш!!!
Някой ден и аз ще го "нападна" тоя водоем, ама де да видим !!! :lol:

По реката в коя посока се движехте - към гара Искър ли?

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 15, 2010 12:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Веско, удоволствието беше изцяло мое :wink: :wink: !! Прекият контакт с колегите винаги е специална привилегия :D :D !! Ванка, както викат шопете - по пато, по пато......нанадоле към Гара Искър :D :D !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов