Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:02 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Есенна проверка.
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 7:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте молодци! Тая седмица / всъщност миналата вече /, бех сЮвсем наясно, че ще нападам и двата дни, поради чтото реших единия да го "пропилея" и да направя бърза инспекция как се развива култовия ТЕЦ и неговите обитатели !!!
Нема много за разправяне - времето - чудесно, водата - още по-висока и арестувани къде 15-тина рибонки със скромни размери :D :D !! Ето и фотки:

Изображение

Веско, от тука почнахме миналия път с тебе...само дето бяхме най-малко с два метра по-надолу \:D/ \:D/ :

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Излезнаха ей такива младежи:

Изображение

П.С.: Румене, по-светлото бръмбаре работи през целия излет безотказно :D :D !! Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 1:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Бате Райко, не излезе ли и някоя девойка? :lol: :P
Това са любимия ми тип излети - на пръв поглед безперспективни от "материална" гледна точка, но каращи човек да осъзнае истинската стойност и на най-дребния животец. Ако желае да го забележи, разбира се.

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 1:43 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Поздравления Батка!Ей легнал ти е на сърце този ТЕЦ.Абе честно да ти кажа,колкото и снимки да си пускал,нещо не ми допада.Голо.Може и да греша,но явно ти е свързан с много приятни моменти! :D :D :D
Поздрави!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 2:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре Мунчакис......точно такива мисли ме бяха налегнали къде 14.00, когато прибрах такъмлъка и поех към гара Искър.....Слънчо приятно напичаше гърбинката, реката шумеше покрай мен и си помислих....трябва да сме доволни и на тия дребни моменти в живота, да им обръщаме внимание и да им се наслаждаваме....
Роска, баце, то сега си е направо привлекателно, преди две години какъв Диарбекир беше :-s :-s :D :D ...ма си го обичам, да го ева, що да прайм :D :D !! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 3:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Бате много арен станал този ТЕЦ.Няма как да не се е задържала някоя ГодзилЯ. :D :D :D
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 08, 2010 7:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Илиянски, здрасти!! Има Годзили, имаааа, ама още "ври и кипи" тоя водоем :D :D :D . За мен има един кардинален въпрос - кога водата ще залее относително плиткия участък до старото езеро....Ако се падне в края на пролетта - началото на лятото КАКЪВ купон се очертава......направо не ми се мисли 8) 8) 8) !! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Ное 09, 2010 9:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Леле бате, той ТЕЦ-ът застрашително се увеличава. Впрочем може и да излезеш прав за това, че туку виж се напълнил целия обем, че даже и да прелее. Верно ще стане интересно. А по реката не пробва ли?

_________________
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве!
Дж. Кришнамурти


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 10, 2010 8:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Веско, здрасти!! Пробвах, баце, ама там нищо - тия гадове отново изпускаха Пънча, а вдигнат ли дори и малко щита рибата в реката се покрива тотално..... :? :? :?

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 11, 2010 7:47 am 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
е бре батка само си траеш сам си ходиш на Тецо, никакъв те няма па пиши едно лс да половим заедно, отдавна не съм ходил натам иначе евала пак си дръпнал рибоци, но както виждам Теца става все по голям дори може би ще стане като при летището, незнам как е там вече забранено ли е не е ли не съм стъпвал там откакто с тебе бяхме навремето. Поздрави и надявам се да се видим някога на Теца или някъде другаде да отидем знам, че за пъстърва не ти се ходи само ще те мъча по реката :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Ное 11, 2010 7:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Алекс, здрасти баце!! Бе нещо дочувам, че на летището охраната гонела наляво и надясно, което си е типично българска простотия.....какъв беше смисъла от помпозното откриване на т.нар. "парк"...ама нейсе. Отписахме го туй култово място и това си е :( :( :( . А ТЕЦ-о още сега е в пъти по-голям от летището...и още расте :wink: :wink: !! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 14, 2010 11:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Здравейте на всички. Понеже живея в Младост и ми е доста близичко тоя ТЕЦ, но не съм ходил никога да попитам може ли да се цамбурка с проходилка из това "гьолче" ? Иииии дали има всъщност смисъл .... :roll:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 14, 2010 2:54 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 11:35 am
Мнения: 520
Местоположение: sofia
ами според мен мисля, че може с проходилка тъй като мястото е станало доста дълбоко ,но е опасно незнам отдавна не съм ходил натам ,батето има неква представа той си ходи редовно натам :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 16, 2010 7:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 6:12 pm
Мнения: 13
Местоположение: София
alexs написа:
ами според мен мисля, че може с проходилка тъй като мястото е станало доста дълбоко ,но е опасно незнам отдавна не съм ходил натам ,батето има неква представа той си ходи редовно натам :lol:

Beherit, колегата ти е отговорил, ама да си кажа и аз. МНОГО е опасно.
Страшно трябва да внимаваш от къде ще нагазиш. Случиш ли на тиня - няма излизане. Само надолу. Засмуква. Има места, на които върху тинята има един-два пръста пясък или ситен чакъл и човек се подлъгва, че е здраво дъно. Патил съм там преди години и после свещи съм палил. Най-добре поне първия път да си с приятел, който е ходил скоро и познава брега.
От към северния бряг – до Миленков - със сигурност има места от където можеш да нагазиш (последно бях там в края на миналия месец).
Хубаво ще е и Батето да се обади по темата, да си каже и той наблюденията. И друго - до напролет гьола със сигурност няма да е същия - много бързо се променя. Или смяташ да цамбуркаш посред зима?

Жив и здрав! Юли


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Дек 27, 2010 7:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре молодци.....оставяйте на мира ТЕЦ-о ей.... :D :D :D !! Принципно вече може с проходилка, въпроса е само на пролет каква картина ще се завари там...щото водата продължава да си шурти по склона и да си пълни езерото :roll: :roll: :roll:. Ако някой не направи нещо да отбие тази вода / която между другото не е ясно точно каква е - горе на равното, десетина метра преди склона има няколко "басейнчета" с размери на средностатистически хол, от които бълбука със страшна сила вода и се излива в езерото /, то с времето водата ще залее пътя за камионите, ТЕЦ-о ще се свърже със старото езеро и на края ще се оттича по естествен път в реката - също като Враждебна. Поживьом - увидим :D :D !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 01, 2011 1:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
Принципно вече може с проходилка, въпроса е само на пролет каква картина ще се завари там...щото водата продължава да си шурти по склона и да си пълни езерото :roll: ... ТЕЦ-о ще се свърже със старото езеро и на края ще се оттича по естествен път в реката - също като Враждебна. Поживьом - увидим :D :D !!


Другия път като се сбере отново колосален джакпот от тото'то да си пуснеш фиша :D

Лош пророк излезе Бате, отнемало го е вече Тецо с легендарните канали и жилавите кефалюги.

Нищо де, не се кахъри... има още алтернативи на дестинации с градския транспорт :D

Поздрав!!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов