Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:25 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: на ТЕЦ-о...може би
МнениеПубликувано на: Пон Окт 15, 2012 3:23 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2012 3:32 pm
Мнения: 6
Привет на всички.

Вчера с един приятел решихме да се поразходим до Огняново и да пробваме язовира. До сега не бяхме ходили там и не знаехме какво да очакваме. Заварихме доста неприятен вятър, облаци и много водорасли, което не ни се хареса особено и решихме да търсим кленчетата другаде. След като неуспешно се опитахме да стигнем до Бебреш по някакъв кратък път, който GPS-ът ни предложи, се запътихме обратно към София, за да пробваме този толкова известен водоем, намиращ се в близост до ТЕЦ-София. Честно казано, не съм сигурен дали това е същото място, за което Бате Райко е писал толкова много. Мястото, на което спряхме приличаше на сметище, но за това пък беше изключително тихо и спокойно. Бях истински изненадан, когато видях колко е чиста водата, като се има предвид колко боклуци имаше наоколо. Времето тук беше страхотно(беше около 15:30-16:00ч)- никакъв вятър, слънцето ту се показваше, ту се скриваше леко. Позагледах се, но не се виждаха никакви кръгове във водата и реших да се поразходя малко наоколо(даже бях решил, че няма смисъл да сглобявам сопата, като видях отвесния бряг). Когато стигнах единственото дърво на този бряг забелязах малките кръгчета и се спрях да погледам. Виждаха се малки кленчета, събиращи миниатюрни мушици от повърхността, като правеха това изключително лежерно, с леко засмукване. След около 5 минути съзерцаване, видях и това което се надявах- двама батковци, които се появиха от дълбокото и също събраха по някоя и друга мушица. Естествено, веднага сглобих пръчката и се върнах на мястото. Поради тишината, спокойствието и бистрата вода рибите бяха изключително плашливи и при всяко движение се изпокриваха в дълбокото. Явно беше, че с моя кастинг няма да имам никакъв успех и за това реших да прибегна до друга тактика. Направих някакво замятане, колкото да вкарам мухата във водата, на около 1,5м от брега и легнах на земята. Стоях неподвижно около 5-10 минути, като само наблюдавах мухата. Виждаха се малки кленчета, които минаваха на около метър от мухата ми(имитация на лайнарка), но не и обръщаха внимание. Вече беше започнало да ми писва, когато се почви и един по- едър клен. Завъртя се няколко пъти, засили се право към мухата и хоп-засечка. Успях да го придърпам до брега, но тук дойде и истинския проблем- как да го откача и пусна обратно? Свирнах на колегата, който беше наблизо и той слезе по някакъв начин до долу, като на няколко пъти за малко да се озове във водата, понеже почвата се сриваше под него. А това са и снимките които той направи на рибката:
Изображение

Изображение

А това е мястото, на което хванах рибока:

Изображение

Естествено, повече не успях да излъжа рибка по същата схема, но и това ми беше достатъчно. За съжаление и на колегата, рибата не проявяваше никакъв интерес към воблерите, които той пробваше и той така и нямаше удар. Към 17:30-18:00, започнаха да се виждат кръгове из целия водоем, но за съжаление, бяха прекалено навътре и не можех да ги достигна. Водоемът изглежда държи риба, може би това до някаква степен се дължи на факта, че бреговете му са отвесни и не е особено лесен за риболов, но за да направиш успешен излет, според мен задължително ти трябва проходилка. Ами това е от мен- една рибка, но пък изкарах доста приятно :D .

Поздрави на всички и наслука!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2012 3:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Мястото е същото на бате Райко :)

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 16, 2012 4:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
То мястото същото, ама Батето нещо го отнема от форума :-s

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Окт 19, 2012 3:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Еми и аз да съм и аз щях да се поразсърдя малко. Е**** му М**** с едно изречение ...

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Окт 19, 2012 7:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Наборе,къде си ........


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Окт 20, 2012 7:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Beherit написа:
Еми и аз да съм и аз щях да се поразсърдя малко. Е**** му М**** с едно изречение ...

Що бе, какво е ставало с Батката? :roll:

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов