Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Май 10, 2015 8:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Да се таковам и у заплеса къде съм гледал априлската мартеница :D Са пак ще ми дърпат ушаците :smt064

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Май 10, 2015 10:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега Георгиев, тъй като в заповедта за разрешените водоеми това езеро отсъства, по силата на принципа "всичко, което не е разрешено, е забранено", в момента езерото е забранено за риболов. Друг е въпроса, че след създаването му преди две години, днес го засипват със земната маса, извадена от пробивите за метрото.

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 11, 2015 5:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Поздравления Бате Райко... напълни ми очото с тез арни фотки!!! :smt038


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 11, 2015 7:41 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет, колеги,

Според мене от ИАРА въобще не знаят за съществуването на този водоем, който наред с другите изкуствени баластриери, по неписани правила би трябвало да е целогодишно разрешен. :D

Сега, ако трябва да съблюдаваме точно закона, според това, което Райко написа, щом го няма в списъка от заповедта на разрешените през забраната, значи е забранен. Същата съдба е и на Негован, голямата баластриера, която незнайно защо, тази година, за разлика от всяка друга досега, не присъства в списъка с разрешени водоеми.

Тогава, ако трябва да край да спазваме правилата на форума, ще трябва, като администратор да не допусна такава тема, като тази, която е от забранени места за риболов :-k

Но, може ли, кажете ми, може ли човек, да прегреши и да посегне на тези прекрасни снимки на трофейни риби, направени от нашия скъп колега и приятел - губернаторът на Кефалония - Райко Загоров?

Вие как щяхте да постъпите на мое място?

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Май 11, 2015 10:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
akulata написа:
Но, може ли, кажете ми, може ли човек, да прегреши и да посегне на тези прекрасни снимки на трофейни риби, направени от нашия скъп колега и приятел - губернаторът на Кефалония - Райко Загоров?

Вие как щяхте да постъпите на мое място?


Сакън Радо.. не махай готината тема и арните снимчоци.. то и без това цела зима нищо не видохме, поне да си подгряваме душиците с тез бабанковци!!! <occasion
Пък и Бате Райко дори не си е помислил да ги турне у тиганя.
Ма тез пущиняци от ИАРА-та как пък веднъж не пуснаха точна заповед с тез забрани...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 12, 2015 8:24 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Ееее Бате Райко,накъсал си им ушаците! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2015 8:17 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 12:35 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
Не знам дали трябва в тази тема да публикувам,но вчера окуражен от автора,за което съм му благодарен и аз се разходих до теца с мухарката и хванах първият си клен на муха,а след него и още един и няколко слънчака.Абе като цяло голям кеф.На няколко пъти виждах големи риби как бавно идват до мухата и сърцето ми спираше а те просто се спираха за секунда на сантиметър от нея и после си тръгваха.Големи хитреци.Стигнах до извода че още много време ще ми трябва докато си ходя сам за риба за да открия топлата вода.Вчера ми отне около два часа да се сетя,че не е зле да се прикривам,когато се показвам над водата,а не да заставам като шеф на рибарник на брега и да сменя типета от 0.16 на 0.10.Това е от мен.Поздрави на всички.http://prikachi.com/images.php?images/790/8110790W.jpg http://prikachi.com/images.php?images/789/8110789f.jpg http://prikachi.com/images.php?images/786/8110786n.jpg http://prikachi.com/images.php?images/788/8110788Z.jpg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2015 9:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Браво, колега [-o< !! Първите риби винаги се помнят, независимо колко са големи и какви са!!! Прикриването / по-скоро внимателното "появяване" / е задължителен елемент, особено при риболов от висок бряг, какъвто е на 99% тец-овия!! Когато рибите те видят със сигурност отписваш поне 40-50% от вероятността за кълване, а при по-едрите кленове - на 99%!! Те и точно това правят - отиват и поглеждат мухата с едното око, а с другото те гледат тебе :D :D ....Въпреки всичко стартът ти е окуражителен!! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2015 10:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
akulata написа:
...
Но, може ли, кажете ми, може ли човек, да прегреши и да посегне на тези прекрасни снимки на трофейни риби, направени от нашия скъп колега и приятел - губернаторът на Кефалония - Райко Загоров?
Вие как щяхте да постъпите на мое място?


На твое място, в случая, бих отишъл януари на Панега и да наснимам едни хубави балканки за форума. :sram

Крив, прав, закона е за да се спазва от всички!!!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2015 1:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Радо, моля репортажа да бъде премахнат! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2015 2:00 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Така, е Док, благодаря ти за мнението! Никой не бива да бъде над закона и да се толерира!
Беше ми любопитно, да видя колко човека ще го кажат и затова така провокативно го написах.

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2015 2:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Приятели,намирисва ми на ,,Светата инквизиция,, към Райко!Ако той е браконер.....не,не не ми се вярва,дори не си го помислям колеги!Та той е иконата на този форум,с годините е показал,че е лоялен към закона!Приятели мисля,че водим безмислен диалог!Шапка долу Райко за всички репортажи през годините!

поздрави Валентин <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2015 2:23 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Бат Вальо,

Бързам да поясня, за да не се получават недоразумения.

Никой не оспорва авторитета на бат Райко, още повече аз, като негов приятел и човек, който много го уважава.
В правилника съм записал, че не се допускат на страниците на форума публикуване на излети от места и риби, които са забранени! Това е всичко! Не държа сметка на никого къде и какво прави, просто във форума, не се допускат такива теми. Грешката от моя страна е, че не изтирх темата веднага, но пака казвам, беше ми любопитно, да видя дали ще има реакция!
В случая с този ТЕЦ, статутът му, след като не е регламентиран според списъка с разрешени обекти за риболов, следва да е забранен, затова и репортаж от там в момента е недопустим.

Това е!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2015 3:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравей Радо,
мисля,че не ме разбра добре,става въпрос,че можеше тихичко да изтриеш каквото трябва,после едно Л.С. до Райко и това е приятелю,който трябва ще те разбере........А какво се получи,хвърлихме го на глутницата да гледаме сеир(майтап),не е бати Райко за това приятелю,за това става въпрос!Защо мен не хвърлите,задето накарах браконерите да върнат рибата,хвърлете ИАРА дето не си върши работата.........за това иде реч!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2015 3:20 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Не, бат Вальо,

Нищо такова не е. Ще ти кажа, как е точно. По принцип постове, които по една или друга причина не са по правилника ги трия на момента и пускам или не лично, че е изтрит.

Тука, случая е малко по различен, защото въпросния водоем, дори и от ИАРА не знаят че съществува и когато се е писало за него, сме го смятали, или поне аз за част от баластриерите около София. Сега, когато Райко хвана големите риби, много се зарадвах, това са риби един път, а и снимките са също много класни! Затова при мен беше дилемата, да ги оставя ли, мислейки като риболовец или да изтрия поста, като администратор, затова и един вид проверих мнението на хората, с това като го забавих.
В крайна сметка драма не е станала, а и няма как да стане с Бат Райко, защото много добре го познават хората. Човека е хванал три големи кефала от неква пустинна дупка и с радост ги е споделил, да се зарадват на гледката и другите. Той самият осъзнава, че водема не е разрешен по списъка на водеомите, и никой не го съди или би осъдил затова че е бил там и е хванал тези риби. Това е!

В крайна сметка, когато Док отговори на моя, пак казвам провокативен въпрос, че не трябва да се мери с един аршин, влязох и си свърших работата, която трябваше да свърша, като админ.

Поздрави!

Радо

П.С. Аз моля, за извинение, че не реагирах навреме!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов