Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Помощ......
МнениеПубликувано на: Вто Окт 06, 2015 8:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте, молодци!!! Отправям призив за помощ!! Днес във Фейсбук се появи тази публикация:

http://front.bg/bulgaria/society/stroit ... -smetishte

Моля всеки, който знае какви зверове обитават този прекрасен водоем и който има профил във Фейсбук, да сподели публикацията!! Остава да с надяваме, че някой от властимеющите ще обърне внимание и ще разпореди предприемането на някакви мерки....Иван / Мечо Пух / ми сподели, че информацията е стигнала вече до БТВ. Предварително благодаря на всички отзовали се!! Поздрави и лека вечер!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Помощ......
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2015 6:20 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 12:35 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
Споделих във фейсбук.Дано това да помогне с нещо.Дали не може да се организира някаква акция по почистването на водоема съвместно с клубове и организации,на която да присъстват представители на някои медии.Мисля,че ако не се вдигне достатъчно шум никой няма да се задейства.Все пак всички знаем от къде идват тези отпадъци и че фирмите свързани със строителството на метрото съвсем не са случайни,а са доста близки с власт имащите в момента.Без раздухване на историята няма как някой държавен служител да си свърши работата без да бъде преждевременно заменен с по послушен такъв.Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Помощ......
МнениеПубликувано на: Сря Окт 07, 2015 8:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега, здрасти!! Проблемът е, че това чудо няма как да се махне без плавателни средства и някакви мрежи ли, грипове ли / подобни на тези, които влачат за ограничаване на нефтените разливи /...и аз не знам с какво точно....Не знам дали може въобще любителски да се създаде подобна организация....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Помощ......
МнениеПубликувано на: Чет Окт 08, 2015 9:10 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Батка, стига и няколко моторни лодки с по три пича с рибарски кепове! За месец-два и са извадили отпадъците в чували... Те са се заклещили покрай дърветата, течението ги донася, така че няма да е толкова трудно!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Помощ......
МнениеПубликувано на: Пет Окт 09, 2015 7:09 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 12:35 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
Здравейте.Според мен две лодки с една мрежа са напълно достатъчни във водата.На брега колкото повече,толкова по добре.Преди няколко години имаше подобна акция организирана от един офроуд форум по почистването на язовир Въча (мисля че така се казва този с плаващите бунгала по пътя за Девин.) Във този форум има доста хора,които пишат и в други форуми и може да се организира нещо.Знам,че сега някой ще каже,че на такива мероприятия не ходят хора,но без да се опита няма как да се разбере.Аз не членувам в клубове и подобни организации и не мога да направя почти нищо за да помогна в сравнение с тях,но стигне ли се до почистване може да ме броиш на сто процента.На този водоем ходя от години като спинингист. Там хванах и първите си риби на муха.Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Помощ......
МнениеПубликувано на: Пет Окт 09, 2015 8:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Молодци, вижте внимателно снимките ми от предходната тема "Бог да прости ТЕЦ-о"!! Застанал съм на около 3-4 метра над водата, боклука опасва цялото езеро / което е огромно като обиколка / и ширината на гнаста е около, а на места, и над 7-8 метра!! Това е много голяма количество за двама-трима човека....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Помощ......
МнениеПубликувано на: Пет Окт 09, 2015 12:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет Батка. На база първите снимки изказх мнение. Страшно е това което е заснето и показано. Аз съм единична бойна единица, но можеш да ме броиш. Само моля за предварително уведомление. Не ползвам фейсбук.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов