Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Окт 20, 2007 6:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:21 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Здравейте на всички,искам да споделя радостта си от първата тренировка...та ето и как се стигна до нея :).Днес както повечето дни на последък през целия ден нямаше какво да правя.Циклих пред компютъра,лакирах си конци за крака на джапанките,направих около пет-шест мухици и почна да ме избива на агресия (предполагам от натрупаната енергия през последните 2-3 безделнишки и мързеливи седмици).Та по едно време се зачетох за пореден път във форума и попаднах на някакви клипчета за кастинг.Ето какво ще се прави!Бях изумен как така през цялото това време не се бях сетил да изляза и да похвърлям.И естествено първата ми работа след като ми хрумна тази иначе толко близка до ума идея беше да проверя първо дали времето позволява.На вън беше доста студено,но пък не духаше вятър и не валеше.Казах си,че едва ли в скоро време ще ми се отдаде такава възможност и вече бях решен какво ще се прави близкия час-час и половина.Второто и може би най-важно нещо е подходящо място за мятане.Тук падна може би 15-20 мин. мислене.Чудих се наистина много време...то не беше Южният парк,стадион Раковски и още куп места.Всички те си имаха поне по един кусур, а общият, който ги обединяваше беше, че са доста пенаселени.Накрая реших да се огледам за места около моят блок.Тук решението дойде бързо!Точно зад блока има дедска градина,която беше затворена.Поразгледах я от задния балкон и ми стори подходяща, тъй като имаше някъде около 15м. свободно пространство.Кусурът и беше обаче че само дължината на полянката е толко,а на широчина беше около 3м.Всичко около нея беше в катерушки и дървета,но мерака ми беше доста голям и въпросните пречки не можеха да ме спрат.Викнах един приятел,който също имаше желание да пробва да помята малко и набързо отидахме в дедската градина.Ето го и кулминационния момент,който бях чакал от както се стдобих с пръчка и макара.Целия треперек,едвам прокарах шнура през водачите,но след около 1-2 минути мъчене бях готов да направя първото си замятане.Почна се,то не бяха закачания по катерушките,наступвания на изпуснатия шнур,заплитане на същия около пръчката,но след като се поотпуснах и адреналина спадна всичко се оправи.Нямаше закачания и други проблеми,единсвтената ми цел беше шнура да се приземи на пейката,която беше на около 7-8м. от мен.В началото имаше доста плякане на самия шнур,вероятно породено от бързината,с която движих пръта.Направи ми впечетление и това,че колкото по-малко шнур имаше във въздуха толко по-контролируем беше той,също така се движеше по-плавно и безшумно.Реших,че това е правилният начин за замятане.По едно време минаха мъж и жена и се бяха ухилили но мен това не ме интересуваше,даже мъжа каза нещо от сорта на "Има ли риба тук?",но толкова бях улисан,че даже не му и отговорих.Лека по лека,замятане след замятане нещата се изчистиха и се приближавах все повече и повече до желаната цел.И най-накрая ЕТО Я,бях толкова щастлив,само не знам как не литнах.След това пак явно беше от адреналина,след като отпуснех шнура да се приземи в/у пейката той се набръчкваше,сетих се,че бях чел една тема тук,в която напредналите членове на форума бяха обяснили на един начинаещ колега как това било предизвикано от кастинга и щяло с времето да се оправи.Та това ме успокои и продължих своята тренировка.Понякога шнура "плякаше",докосваше земята по време на летеж,но с увеличаването на хвърлянията тези неща се сведоха до минимум (на около 5-6 замятания едно беше зле).Така тренировката продължи около час и половина,но на мен ми се стори,че е бола 20-30 минути.Края и бе предизвикан единствено от дъжда,който започна да ромоли.Сгънах пръта,макарата и се прибрах с усмивка до уши.Та това е от мен за преживяването ми :) .М/у другото усещам малка болка в раменните мускули,което значи че утре ще съм с мускулна треска :D .Имам и едно въпросче,снега ще навреди ли на шнура ако изляза да помятам, защото вече ме сърбят ръчичките :lol: .
Поздрави!!!

Ицо

_________________
www.starividri.org
Trout bum!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 20, 2007 7:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ицо, поздрави за ентусиазма, с който подхождаш към мухаренето....Ако ме питаш мен, наблегни още малко през тези студени, макар и дъждовни дни - предполагам, че ако пробваш на сняг, шнура ще се "одърви" отвсякъде и това няма да му се отрази никак добре, а дори и да го прежалиш, кастинга няма да се получава като хората. Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2007 12:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:21 pm
Мнения: 263
Местоположение: София
Мерси,Бате Райко.Наистина имам голям мерак и вярвам,че увлечението към мухарството няма да изчесне както при някои неща, с които съм се захващал, защото от малък се занимавам с риболов, а и чувствам, че наистина е страст (малко се отклоних :) ).Относно шнура и аз смятам така.И понеже в момента като гледам мястото, където миналия път мятах,е доста кално това би ли навредило на шнура,като се има предвид,че след тренировка ще го почистя? Поздрави!

_________________
www.starividri.org
Trout bum!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2007 7:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ицо, здрасти!!! Калта е равнозначна на абразив, колкото и фин да е. В този смисъл неминуемо има захабяване на шнура, особено при издърпването на същия, когато лежи на земята за задния кастинг. Затова аз съм привърженик на тренировките на вода - не отричам "сухото" хвърляне, но според мен то трябва да е минимално, колкото да се получи някакво минимално привикване към движението, а след това........марш към водоема :lol: :lol:!! Като допълнителен довод изтъквам обстоятелството, че съпротивлението на водата е съвсем различно от това на земята/тревата/. Та такива ми ти работи по отношение на кастинга. Не знам точно в кой квартал си, но винаги препоръчвам езерото на Дружба като отличен обект за кастинг тренировки - облагородено, липсва растителност в по-голямата му част, особено в това време майки с деца и други ентусиасти липсват....така че мяташ се на автобус 604, слизаш при районното например / 08-мо РПУ /, минаваш от другата страна на улицата и си на обекта!! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2007 7:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Здрасти,Ицо!Бат Райко е прав и за калта и за съпротивлението от нея и за тава че е.....ва майката на шнура.Затова по добре направи някой и друг излет с някой колега от региона,той да ти покаже основното останалото е практика.Едно е на кино,съвсем друго в действителност.Повярвай ми !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов