Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 9:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 16, 2008 1:48 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
между дръгото нещо;преди около месец приятел, Боби от Бяла слатина купи такъв Лънч за .... от някои от вас момчета и като я подържах наистина ми хареса много.


аз ако си пращам така съобщения само тях ще чета после :smt064


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 16, 2008 7:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Марто, здрасти!! Бате, ти си поредния пример как нов колега отправя питане за нещо по-йовтинко, каде до 100-тина долара и после малко по малко тръгва да се качва по етажите на болницата :lol: :lol: :lol: !! Сега по отношение на Лънча - тази многострадална въдица преди време предизвикваше много спорове във форума, в които, в интерес на истината, тя беше само повода за започването им.....
Както и да е - винаги съм казвал и няма да си променя мнението, че Лънча е отлична нискобюджетна въдица, изпълнена с качествени компоненти. Това важи с най-голяма сила за водачите и - същите са Хопкинс и Холоуей, може би най-доброто в съвременния родбилдинг, като изключим някои къстъм изработки на малки билдърски фирми. Акцията на пръчката също е някъде около медиум фаста с уклон към фаста / говоря само за 9-те фута, 5 клас, 2 части /, което я превръща в един от най-подходящите модели за начинаещи мухари. Не мога да разбера от поста ти за коя гаранция става въпрос - предлаганата у нас от вносителя на Сейдж или по принцип гаранцията на производителя?? Всички пръти на Сейдж имат еднаква гаранция.....Прави ми впечатление, че доста те вълнува въпроса за гаранцията - мухарките не са клечки за зъби и не се чупят лесно :lol: :lol: ..... По отношение на макарата не мога да ти кажа нищо - просто те не са ми тръпка.......Не се притеснявай за това, че сам ще си четеш написаното - просто ти пишеш много късно / по наше време /!!! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 16, 2008 8:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Мартинели,

Аз ти го казах веднъж, сега ще си позволя да го повторя.
Ако няма да ходиш за риба докато си в щатите, остави закупуването на въдица оттук. Особенно ако си се насочил към Сейдж.
Не съм съгласен с Бате Райко! Лично аз никога не съм чупил пръчка (да чукна на дърво), но наколко пъти пред очите ми са се чупили въдици и мога да ти кажа - никак не е трудно и никой не е застрахован!!!
Ще купиш пръчка от щатите и после (даже и да има вносител в БГ) може би ще се започне "Ама тя не е купена от нас ....", "Трябва за Ваша сметка да се внесе частта от САЩ" и други подобни.

Пък и няма да я мислиш при транспортирането!!!
(между другото, върти ми се в главата че на някои летища правят проблеми при транспортиране на карбонови въдици, нищо че са в багажното. Но може и да бъркам).

Казваш "сега имам парички, после няма да има!" Ами харесай си въдица, отдели сега париците, заший ги в джоба на силяхчето и да знаеш че са само за това.
---------------
Ако все пак решиш да взимаш Сейдж от щатите, мисля че не е лошо преди това да се допиташ до Алем (или директно до Сейдж) дали ще ти покриват гаранцията в БГ.
---------------

Поздрави!

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 16, 2008 11:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Марто, здрасти пак!! Всички сериозни производители ще уважат рекламацията ти, но транспортирането на повредения такъм до тях твърдо е за твоя сметка, а понякога даже искат и пари за частта, която подлежи на подмяна!! Просто влизаш в сайтовете на производителите и четеш условията по гаранцията на прътите. В този смисъл Ангел е прав - ако ще взимаш Сейдж / нов /, то по-добре е да го вземеш от Алем, защото, ако недай си боже нещо стане с пръта, то просто отиваш в магазина, оставяш пръчката и гаранционната карта и след някакъв срок от време ти се обаждат да си вземеш оправения такъм. Пазаруването ти от Щатите е оправдано само за марки, които не можеш да откриеш у нас, ако играеш за нещо класно втора ръка / за да го вземеш по-евтино / или ако търсиш пръти, отдавна излезли от производство....Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 16, 2008 3:27 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
просто исках да сръвня Лънча с това http://www.basspro.com/webapp/wcs/store ... 00_175-1-3
също така питах за тези водачи и гаранция.
Ако Сейджа е по добър вариант ще купя за тука да се тренирам нещо за 30 тина долара ,а пък като се прибера ще пазарувам от алем.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 16, 2008 6:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
martineli-fish написа:
просто исках да сръвня Лънча с това http://www.basspro.com/webapp/wcs/store ... 00_175-1-3
също така питах за тези водачи и гаранция.
Ако Сейджа е по добър вариант ще купя за тука да се тренирам нещо за 30 тина долара ,а пък като се прибера ще пазарувам от алем.

Колега, позволи ми да си кажа и аз мнението. Виждам че твърдо ще си клиент на БассПро в което няма лошо. Обичам Денвър също :D

Щом като искаш комплект бих ти насочил вниманието към нещо друго.
Към посочената от теб сума дай още някой и друг долар и виж за комплекта с пръчката на Лефти Крех

(TFO - Temple Fork Finesse Rod 4 клас 7.9 фута на четири парчета) и класическата макара от баспро WRC1. Шнура в комплекта е производство на 3м - Scientific Аnglers и по форумите пишат че никак не е лош. За пръчката предполагам, че е изрботена със здрав и надежден хардуер (водачи, макародържач) както всички други въдици на фирмата - имал съм тяхна пръчка и затова мисля така. Самата пръчка не е никак лоша и освен за обучение ще ти остане като финна пръчка за суха муха.
Ето един тест на пръчки където въпросната въдица е изпреварила в оценките си дори "безтегловния" орвис -ето крайния резултат
Изображение

Като се върнеш у нас посъбери пари и си купи от тук направо един по-дълъг ZAxis примерно 9.5 фута 5 клас и ето ти здрава и яка сопа за нимфи, стримери, дистанции и по-хард риби.

Поздрави и успех.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2008 3:43 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
Здравейте на всички! Не съм писал от доста врем защото бях много зает,но преглеждах ebay :D всяка вечер.
Реших като новобранец да не скачам много та започнах да пазарувам евтинки неща,като например:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... otohosting
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... :IT&ih=004
мисля , че си заслужават парите?
Ще похврлям няколко месеца тук с тази пръчка докато посвикна после като се прибера в България може да си купя нещо от там за да нямам ядове с гаранцията, както ме посъветвахте.
Сега пък въпроса ми е друг:
-каква макара да гледам да си купя и шнур?
Междо другото бях за риба вече и хванах риба,която приличаше на бибана и имаше зъби, като на човек(кътници няма :D ) и мислчя ,че с мухарката ще имам успех.Бих ви пратил снимки но незнам как.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2008 5:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Марто, здрасти!! Честита ти придобивка - Редингтън правят прилични пръчки / в Корея, но прилични /, а и за цената, на която си я спечелил, въпросът ти е просто риторичен!! Разбира се, че си заслужава всеки цент :wink: :wink: . Сега за макарата и шнура - предполагам, че в местните магазини ще имаш възможност да "скачиш" пръчката с мострени макари и шнурове, не е изключено и да похвърляш...Та в тоя смисъл възможности - бол!! От известно време / седмица-две може би / един пич разпродава шнуровете на баща си - повечето са топ марки, малко употребявани и започват от 99 цента. Бих те посъветвал да играеш за един такъв шнур - в него има достатъчно хляб, за да усвоиш техниката на хвърляне, а е и достатъчно качествен, за да ти осигури "здрава основа" за овладяването на кастинга!!
Конкретно за макарата - просто отиди в един магазин, закачи няколко макари на Редингтън-а и виж коя ще го балансира добре. След това помоли да премерят въпросната макара и имаш отправна точка за теглото, което ти е необходимо. Отново не те съветвам да се хвърляш на скъпи макари, като начало вземи средна макара, в рамките на до 80 долара / отново можеш да играеш за употребявана /, пък живот и здраве ще стигнеш и до топ марките. Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2008 7:09 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
здрати отново бате Raikо! Как да го намеря този човек,в ebay ли е?
Относно макарата със сигорност ще бъде втора ръка.80$ са много дори мисля да бъдат дори около 25-40 даже 40$ са много.И пак мисля че ще намеря прилична.
Ще ми обясниш ли какво значи това:
ц...( да премерят въпросната макара и имаш отправна точка за теглото),не го разбирам това.
Отделно мисля че пъчката като е чист клас и макарата трябва да е така,дефакто 5-5-5 шнур, :-k


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2008 9:06 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 8:53 am
Мнения: 75
Местоположение: Варна
Следя сагата с интерес.Честита покупка Марто!Ще видиш ,че ще останеш доволен.ще се опитам да ти обясня какво е имал в предвид Бате Райко.Та с няколко думи: отиваш в магазина, пробваш различни макари с идеята да подбереш такава ,която да балансира добре пръчката.След като откриеш това помоли продавачите да ти кажат точното тегло на въпросната макара.Така ,ако не купиш точно това макаре, ще знаеш приблизително каква макара ти върши работа и по-лесно ще се ориентираш в ибей примерно.Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 25, 2008 11:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Марто, здрасти!! Анто ти е обяснил какво съм имал предвид, а ако не си наясно с т.нар. "кантар", то става въпрос, че прът с монтирана макара, когато си го сложиш на показалеца, то хоризонталният баланс би следвало да идва от началото на дръжката до към два сантиметра към основата и. Това означава термина балансиран такъм. Правилото обаче си има и изключения - има колеги, които предпочитат баланса да им идва в осовата на бланката, други пък предпочитат да е "дръпнат" назад към дръжката.....
Що се отнася до младежа - ей го дей / имаше много и хубави шнурове, редполагам, че ще вади още/:

http://cgi.ebay.com/Lee-Wulff-Triangle- ... 286.c0.m14

Поздрави!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2008 1:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Bate Raiko написа:
Марто, здрасти!! Анто ти е обяснил какво съм имал предвид, а ако не си наясно с т.нар. "кантар", то става въпрос, че прът с монтирана макара, когато си го сложиш на показалеца, то хоризонталният баланс би следвало да идва от началото на дръжката до към два сантиметра към основата и. Това означава термина балансиран такъм.


Бих добавил, че баланса е по- точен когато на макарата с която се пробва има навит съответния шнур(чието тегло е около20-30 грама) и няколко метра от него са прекарани напред през водачите на пръчката т.е. баланса се търси в относително работно състояние.

Лично аз предпочитам съвсем леко по-тежка задна част на системата.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2008 7:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Док е абсолютно прав за шнура - дори и тези от 2 до 3 метра шнур през водачите могат да променят баланса на системата!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2008 7:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Има си балнс на всяка въдица и според него трябва да си намериш макара най добре става да си носиш въдичката и да пробваш.
например лънча 9 фута 5 клас тежи напред и го балансира доста тежка макара, Харди ангела 8 фута 3 клас го балансира макара под 100 грама.
Не се задълбавай толкова важното е баланса да не е фрапиращо грешен :) например на 7,9 фута 3 клас да забодеш 200 грама макара.
идеята е при кастинг макарата да не тегли назад въдицата ако е много тежка или въдицата да тегли напред ако е много лека - но честно да ти кажа на рибите много много не им дреме от баланса ти :):):) това си е за лично удобство и душевен мир :):):)

_________________
Work is for people who don't know how to fish...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2008 5:34 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
Здравейте!!! Благоадаря ви сърдечно за помоща <winers Дадохте ми много полезни съвети.
Товоа със баланса го знам,показаха ми го още първият път когато отидох на такъв риболов.Незнаех защо трябва да меря макарата,но разбрах вече , логика :smt064
Лошото обаче е че във басспро когато ходих имаха само 2-3 пластмасови макари(нямаше никакав избор),а другите магазини са много далеч и няма как да стигна до тях. Ако купя макара от нета незнам дали ще стане баланса.
Какво да правя колеги?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов