Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:49 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2009 8:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:46 pm
Мнения: 12
Местоположение: SOFIA
като нов в риболова на муха за сега само 4ета прекрасните ви статии и сьвети. за това ви моля дами кажете грешка ли е 4е сам си взел прь4ка на фокус 2.7м. и ако е грешка каква дьлжина трябва да използвам. предварително ви благодаря

_________________
RODEN ZA RIBOLOV NO PRINUDEN CIAL JIVOT DA RABOTI


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2009 9:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Не е грешка. Моята е такава, хваща пъстърви и не създава проблеми. Сега, Фокусите са 2 модела - на 2,40м и на 2,70м и двете #5/6 клас. Моя е на 2,40 и върши работа даже ми идваше къс за нимфи тъй, че смятай че твоя е по добрия избор. Друг плюс на твоя Фокус е и дървения макародържач, докато при мен е пластмаса. За една година лепенките ще ти се захабят, поизтрият но това да не те плаши. Лично С.Мънков и метал с моята сопа, изметка даже целия шнур та и това да не те притеснява. Прилична сопа за 40 лв, идеална като за начало. Единствен недостатък е, че е на две части ама знам ли може пък да се окаже и плюс :) . Ползвай си я със здраве, изтъркай и водачите, хвани си рибите и най-вече: не я жали - научи се да хвърляш с нея за да можеш на по късен етап да избереш сопата която най добре ти пасва.

Изображение

Te - Fokus- Mokus ама хваща да го ....

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Последна промяна Драго на Вто Яну 13, 2009 11:16 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2009 11:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 06, 2009 10:46 pm
Мнения: 12
Местоположение: SOFIA
Драго благодариа ти, кажи ми грешка ли е ако си взема и една кьса 3/4клас с шнур 5/6клас това дами бьде за река

_________________
RODEN ZA RIBOLOV NO PRINUDEN CIAL JIVOT DA RABOTI


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2009 11:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Бе карай с Фокуса на река. Аз даже ловя с 9 фута #5 клас на малки рекички и не ми пречи кой знае колко много. По добре лови с тази и събирай пари за по хубава (не че лесно се събират де). А и посочената от теб комбинация как ще работи - може да претоварва въдицата. Все пак тя работи като една пружина и в един момент повечкото товар я започва да създава проблем. Този фокус си мисля, че е добре и може да изкараш цял сезон с него. Ще ти се струва,че не хвърля, че е мек, че няма мощ въдицата но така ще е докато се понаучиш да хвърляш. После ще избереш друга сопа, ще отриваш разлики, докато един ден почнеш да чувстваш как работи цялата система. То и аз съм още на етап - Удри Спасе сомна се :) и затова едва ли бих ти помогнал повече. Но имам Фокус, хваща риби, хората метат с него и спя спокойно.

Едит:
Цитат:
и спя спокойно.
Излъгах - сънувам гамаруси и хептагении и в съня си чакам люпене на БВО :)

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2009 8:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 12:11 pm
Мнения: 1177
Местоположение: Sofia
Цитат:
взема и една кьса 3/4клас с шнур 5/6клас

Шнура ще и е тежък колега ще се наложи да си вземеш шнур ДТ 3 клас или ВФ 4 ти клас.

Както Драго ти е казала понаучи се малко и тогава минавай на ниските класове - като посвикнеш може 3 ката да ти е някоя маркова гега :)

Имай в предвид че с ниските класове се мята по трудно - шнура е по лек - вятъра лесно го отнася и се изсипва на топка в краката ти. Помятай малко с каквото имаш а после го мисли.

Поздрави

_________________
Work is for people who don't know how to fish...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов