Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:16 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 16, 2009 7:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Маркони,прав е бат ти Данчо за вятъра - почти винаги го има на рЯката или язовира.Няма как :D .....
За по-лесно при вятър можеш да се стремиш да подхождаш към водата така,че вятърът да не духа от страната на ръката ти,с която хвърляш :wink: .

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 17, 2009 12:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Прав е естествено.След няколко оплитания почнах да му търся колая и да се въртя.Имаше малко подобрение,но пак си беше мъка.После реших твърдо да хвърлям по вятъра ,че не бях сам и можеше Димо да отнесе някой бръмбар.На всичкото отгоре вятъра не беше постоянно силен,а на талази.Така и така риби нямаше поиграх си с много бавен спейкаст,за да контролирам линията,но гледах шнура да е винаги с една част в водата.Това беше и урока ми да се справям с обстановката.Не всичко го пише в книгите.Трябва да се съобразяваш с времето,рибите,реката и колегите естествено.Най-важното е да доставя удоволствие и да не се отказваш.Поздрави!

Бранко Русе


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 30, 2009 9:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Днес ползвахме високия и спокоен Дунав за училищен полигон по кастинг.4 пръта с 4 макари и 4 шнура.4,5,6 клас.Много съм объркан.Не ви знам как пазарувате,но голямо менкане пада докато напасваш такъма да работи сам.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2009 4:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 7:42 pm
Мнения: 63
Местоположение: София
Събота и неделя направих тренировки.
Резултатът бе замятане на 4-5м шнур (опънат и без да броя този от макарата до върша на въдицата - разбира се), но не всеки път :lol: .
Стори ми се че срещу вятърът замятах по-лесно от колкото по него ( .... странно ... ). При тренировките по замятане от брега не закачах земята (със щнур, а за мухата не мога да кажа, но щом не съм я късал).

Другият уикенд пак, че има още много да се учи :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2009 6:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ами хубаво. Пробвай другия път това.

http://www.youtube.com/watch?v=eduCfwQLdTY

Виж после какви грешки се правят

http://www.youtube.com/watch?v=0w6y6Kh1AtY

Накрая изгледай и избрани моменти с легендата Мел Кригер.

http://www.youtube.com/watch?v=ma2Cw_AC20s

Гледай и после трябват много тренировки.

Успех.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2009 8:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
ЕСТЕСТВЕНО,че СРЕЩУ вятъра ще хвърляш по-лесно- той ти "замазва "грешките,и държи шнура НАЗАД опънат!!!
Както не веднъж съм казвал, за да се научи човек ДА ХВЪРЛЯ, трябва да се научи ДА ХВЪРЛЯ ПЪРВО НАЗАД...Написал го е един ВЕЛИК човек, във една велика книга-Йоханес Щайнхоф-"Мухарство за начинаещи",ПРЕДИ ИНТЕРНЕТ.....
Абе, как се е оправял Моцарт без комп, чудя се.... :? :?
Краят на света ще дойде, когато умре човека, отговарящ за ВАЖНАТА работа, и останалите НЯМА ДА МОГАТ ДА ПРОЧЕТАТ, КАК СЕ ПУСКА- ВЕЧЕ ЩЕ СА МИНАЛИ НА ЕМОТИКОНКИ, КАТО В КАМЕННАТА ЕРА....
ГОРНОТО Е ПРОСТО КОНСТАТАЦИЯ, НЕ ИСКАМ ДА ОБИДЯ НИКОГО..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2009 9:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 7:42 pm
Мнения: 63
Местоположение: София
Данчо Савов написа:
ЕСТЕСТВЕНО,че СРЕЩУ вятъра ще хвърляш по-лесно- той ти "замазва "грешките,и държи шнура НАЗАД опънат!!!
Както не веднъж съм казвал, за да се научи човек ДА ХВЪРЛЯ, трябва да се научи ДА ХВЪРЛЯ ПЪРВО НАЗАД...Написал го е един ВЕЛИК човек, във една велика книга-Йоханес Щайнхоф-"Мухарство за начинаещи"

Това беше достатъчно, а другото е малко банално и излишно според мен за тази тема (без да се обиждаш), но как и да е .....
Спокойно, никой не би се обидил :wink:

Та въпросната книга каде може да се намери и съответно на какъв език е - ако е немски (мен ме няма там)? И какво друго четиво има по наще пазари?


Драгомир написа:
Ами хубаво. Пробвай другия път това.

http://www.youtube.com/watch?v=eduCfwQLdTY

Виж после какви грешки се правят

http://www.youtube.com/watch?v=0w6y6Kh1AtY

Накрая изгледай и избрани моменти с легендата Мел Кригер.

http://www.youtube.com/watch?v=ma2Cw_AC20s

Гледай и после трябват много тренировки.

Успех.

Гледах ги, мислих, че ми е ясно, но кога отидох на реката .... съвсем не бе така. Гледах и:
NEW FLY FISHING BASICS
Essence of Fly Casting II - Mel Krieger
и още няколко подобни


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2009 9:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Нарочно ти пуснах точно тези клипчета тъй като в тях са показани най-честите грешки в началото.Аз от година и нещо размятам шнура по реките и тепърва откривам топлата вода а колко време ще мине докато започна да я ползвам един господ знае. След като нещата се видят по книгите и филмите е необходимо време да започне човек да чувства цялата система как работи. И да я накара тя да работи за него а не той за нея. За този период обаче се натрупват доста вредни навици които с времето човек се стреми да изчисти. Тъй, че редовни тренировки му е майката.

Желая ти успех.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2009 10:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Изкуството да изправиш шнура без сила,а с техника...в смисъл да ползваш силата на бланката а не твоята е голям кеф.Истината е че трябва много практика.Надявам се че добрите от вас не мислят като хвърлят,а гледат само целта и мухата "сама"отива там :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2009 11:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Извинявай... :D :D Просто четох един друг форум и се ПОТРЕСОХ за пореден път от неграмотност и простотия.
Относно Щайнхоф-чел съм го на руски-"Нахлыст для начинающих".
Първата стъпка ,според него, е:.замахваш назад,спирайки на 12,и гледаш шнура-да върви идеално право,във една линия,на височината,която искаш.Оставяш го да падне! Обръщаш се на 180 градуса, и пак замахвашНАЗАД, ОСТАВЯШ ГО ДА ПАДНЕ СПОКОЙНО, и така, докато РЪКАТА ТИ СЕ НАУЧИ да прилага точното усилие и да спира сама..Едва тогава тръгваш напред.Когато шнура е изпънат назад, торбата напред тръгва ПЕРФЕКТНО.Можеш да объркаш времето на тръгване напред-чува се изплющяване,или пръчката се разтриса,ако си тръгнал прекалено рано-не може да "поеме",но това се преодолява.Основното/където бъркам и аз/,е движението назад-трябва да се оформи СЪЩИЯТ ПРОФИЛ НА ТОРБАТА,както и напред-иначе-получава се, но не толкова добре...
Това именно отличава МНОГО добрите хвърлячи от хората, които просто си меткат...
Поздрави.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 31, 2009 11:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Хубаво ме подсети Данчо за още един филм на Игор Тяпкин - Нахлыстовый заброс. Филма е особенно подходящ за такива които сега прохождаме. Започва се от екипировката и аксесоарите необходими за риболов, и точно маха назад за който Данчо обяснява, обясняват се основни грешки които се правят в началото и ....... приятно гледане.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2009 9:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 7:42 pm
Мнения: 63
Местоположение: София
Драгомир написа:
Хубаво ме подсети Данчо за още един филм на Игор Тяпкин - Нахлыстовый заброс. Филма е особенно подходящ за такива които сега прохождаме. Започва се от екипировката и аксесоарите необходими за риболов, и точно маха назад за който Данчо обяснява, обясняват се основни грешки които се правят в началото и ....... приятно гледане.

Сега ще го потърся, иначе се ръководих по тези картинки:
Изображение

Изображение


А и да питам за спирането:
- Данчо казва да е на 12, както е казал Йоханес Щайнхоф
- на снимката май е на 11 и във филмите на Mel Krieger и Joan Wulff го дават да е на 10


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2009 9:45 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Спирането може да бъде и по-назад дори,въпроса е да дадеш посока на шнура-значи ,спирането трябва да е ПОДЧЕРТАНО,но без друсане.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2009 9:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 11, 2009 7:42 pm
Мнения: 63
Местоположение: София
Данчо Савов написа:
Спирането може да бъде и по-назад дори,въпроса е да дадеш посока на шнура-значи ,спирането трябва да е ПОДЧЕРТАНО,но без друсане.

Значи, като за начало да не давам толкова значение каде спирам (но да не е много на зад), от колкото на това да спра както ти се изрази
Данчо Савов написа:
ПОДЧЕРТАНО,но без друсане.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2009 10:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Филма с Игор Тяпкин го има тук. Братушката и той съветва първо да се работи над маха назад, съответно и точката на спиране. Какво се случва: шнура започва да лети назад. Ако много се отвори ъгъла ще лети назад и надолу и ще отвори торбата и цялата работа отива на кино. Затова шнура трябва да лети право назад със стегната торба. В момента в който се развие започва да натоварва бланката.Ако в този момент ръката се движи и тя назад или пък се пречупи китката, пак цялата работа отива на кино-няма натоварване на бланката. И така Бланката е спряла на 10,11 или 12 часа. Шнура е разпънат и започва да товари бланката като пружина. Ето тук започва да работи механизма който ще оформи маха напред и съответно полета на шнура в посока напред. Момента е деликатен и точно на него се отделя доста време във филма. И там го има момента със съвета при маха на зад да се остави шнура просто да падне с цел да се проследи какво точно се случва зад гърба ни.

Гледай, питай тренирай и се учи :). Дет се вика лесно нема.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов