Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:10 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Имам проблем !!!!
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 4:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 14, 2011 12:15 am
Мнения: 5
Местоположение: Настан :)
Той е , че от 4 месеца се занимавам , но колкото пъти отида на реката риба никога няма . Искам да попитам каде греша и евнтуално ако някой има път към Девин да се разберем да ми покаже някой неща . Благодаря предварително.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 5:16 pm 
Мога да ти кажа "ДОБРЕ ДОШЪЛ". казваш от 4 месеца... ами то последния месец риболова е забранен (освен пъстървата, а там си иска повечеко опит с тежките мухи), а останалите три месеца едва ли някой е хванал някакви риби (освен на платените водоеми и после да качи снимки на форума). <ice-fishing
споко сезона тепърва предстои, така че има какво да правиш с мухарката. моята е вече на 7 месеца и незнае какво е риба :lol: ама си имам вече две кутии пълни с мухички и голямо желание...
Успех!


Върнете се в началото
  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 5:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Кристияне, търси контакт с колеги от региона, за да направите съвместни излети и да ти покажат кое-как и защо. Практиката е най-добрия учител......
П.С.: Не ме разбирай погрешно, но винаги съм казвал, че мухаренето в наши условия не трябва да се "натоварва" със свръх очаквания. В много случаи традиционните методи на риболов са в пъти по-резултатни от мухарката...Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 5:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
kristiqn написа:
Той е , че от 4 месеца се занимавам , но колкото пъти отида на реката риба никога няма . Искам да попитам каде греша и евнтуално ако някой има път към Девин да се разберем да ми покаже някой неща . Благодаря предварително.


Добре дошъл и от мен Кристияне!!!! :wink:
Дето се казва от близо седмица се позатопли времето, дори април валя сняг...кляна баце си иска топлинката, но все пак се показваше тук там, може би не си го търсил дето трябва, в бързеите лично аз с жалкия си опит не можах да пипна нито един, единствено се обаждаше само в заливчетата и тихите и спокойни води!!!
За пъстървата нищо не мога да кажа, щото тези дето съм хващал са били инцидентни!!!! :lol:
Пък и както каза колегата, тепърва се надяваме на големия клендарски екшън!!!! :lol:
Поздрави и наслука след две седмици!!! \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 8:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 14, 2011 12:15 am
Мнения: 5
Местоположение: Настан :)
Благодаря ;) за съветите ще изчакам сезона.Аз попринцип на нимфи хващам


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 8:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Кристиян каза:

"Аз попринцип на нимфи хващам".

Предполагам, приятелю! Именно заради туй те посъветвах да се свържеш с практици....Теорията е хубаво нещо, но докато някой не ти покаже нагледно как, къде и с какво да "чегърташ", резултати трудно ще дойдат...Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 8:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Май 14, 2011 12:15 am
Мнения: 5
Местоположение: Настан :)
Прав си , но тук в града има само 1 мухар , който много лови,но той не споделя с какво ,как и каде ги лови. Така,че няма от кого да видя и каквото видя по форумите се пробвам да практикувам и това е .


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 9:48 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
Не се притеснявай пич,нещата ще се наредят от самосебе си!Упоритост,и това е!!!И кастинга ще стане по добър,и усета към рибите,къде са,лека полека ще се слееш както с местата,така и с рибоците.Не излизай с мисълта обезателно да хванеш.Гледай на този прекрасен риболов,като хоби.Тогава резултатите ще са налице.Абсолютно спокойно си прави излетите,без нерви и припряност!Това е!Поне от себе си съдя!И всичко става много лесно.
Батка,определено нашият риболов в повечето случаи е по резултатен.Поне при нас е така!!!Поздрави!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 18, 2011 9:55 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 2:56 pm
Мнения: 646
АААА и се сетих,тоя така наречения мухар,дето си крие,като едновремешните майстори знанията,не е определено от нашата гилдия.Така му кажи!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов