Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Апр 26, 2016 11:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 06, 2016 11:16 am
Мнения: 5
Колеги здравейте! Бих искал всеки от вас ,който желае да сподели кой са най-успешните и ефективни сухи мухи или нимфи за балканка според опита си. За момента си купувам готови все още не си връзвам сам. Ще се радвам ако споделите опит и покажете кои за вас работят най-добре ( ако може споделете снимка ).


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 28, 2016 8:05 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 15, 2014 12:35 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
Здрасти.Аз също не връзвам мухи а и съм много далече от повечето колеги риболовци във форума,но мога да споделя,че за момента сухите мухи на които имам успех са тип парашут.Миналата седмица на една река в петък направих супер риболов,а в събота на същото място едвам спасих капото.Просто два еднакви дни няма и ако днес работи една муха то утре може да е съвсем друга.От нимфите най-добре при мен се представя заешката.Купувам ги от човек,от който доста хора тук си купуват мухите,но за да няма реклама ще ти пусна на лични негови координати.Той може доста добре да те насочи и коя муха е подходяща за дадено място и в даден момент.Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 28, 2016 9:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравей,

Всичко е много относително. Мога да ти кажа, че зависи от реката, температурата на въздуха, водата, конкретното място и насекомите които е свикнала да яде рибата. Обаче реално тези неща няма как да ги знаеш, те се учат с времето. Колкото по-често посещаваш една река толкова повече научаваш за нея.
Аз бих ти препоръчал за начало да заложиш на класически мухи - имитация на ручейник, заешка и фазанова нимфа, за сухите - имитации на еднодневки и ричейник от еленова козина. Колкото повече варианти на тези мухи имаш толкова по-добре. Важното е да пробваш и да сменяш мухите докато натрушаш опит и разбереш коя кога и къде работи най-добре. Не кълве ли - смени мухата, варирай с различни по големина мухи, смени тактиката - чешха(европейска) схема, с индикатор (плуващ), без индикатор, с 2 нимфи, с една нимфа, с нимфа+суха муха. Ходи на риболов с други колеги, най-добре като има кой да ти покаже.

Поздрави,
Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Май 07, 2016 1:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Колега, преди време Данчо Савов ми каза "Жоре, ако се чудиш какво да сложиш избери royal coachma". Аз го послушах и всеки риболов ми започва с тази муха без значение от време и сезон. На нея имам най-много риби и е любимата ми муха за връзване. Вземи си няколко такива мухи и няма да съжаляваш :wink:

Поздрави.

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов