Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:04 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2007 6:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 8:57 pm
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Здравейте,търсих из форума,но не намерих подобна информация.Понеже се пише за подръжката на шнурове,мухи,лидери,а за корковите части нищо,навярно не само аз се интересувам,но ме тревожи мисълта,че това е вид дърво и дали няма опасност да го нападнат някакви дървояди и дали няма някакви методи или някакви мазила с които да го предпазват примерно от влага и мръсотия.мухарката не представлява голяма материална стойност,но сантименталната и стойност за мен е безценна,все пак това е единственият ми подарък от трети клас насам и при това от човека който обичам и искам да я съхраня.

ако има подобна разисквана тема,моля да бъда извинен,а темата изтрита.Късмет,любов и наслука на всички ви,Бог да е с вас

_________________
Рибата се дели на три вида:малка,средна и тази която изтървах :)
Непрофесионален,средно интектуален рибохващач
Изображение
Здравейте на всички Skype ton4o.mc


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2007 6:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Тончо, здрасти!!! Изобщо не си сбъркал с пускането на темата - поне аз нямам спомени специално да е разисквана. Сега, принципно корка се различава в значителна степен по качествените си характеристики. Уважаващите себе си фирми ползват висококачествен португалски корк при изработката на мухарките си. Имам сравнително скромни познания относно корка, но нискокачествения се отличава с по-голямо количество на т.нар. филер / запълвания на дупки /. Висококачественият корк се отличава с копринена гладкост, малко филери, поне в Ибей търговете за десетина екстра селектирани рингове от четири А-та корк / разбирайте количество за една дръжка / приключват на 30-40, понякога и повече долари!! Сега по въпроса за поддръжката - в ранния си, цветен, период :lol: :lol: , бате ти Райко имаше навика да лакира дръжките на пръките си!! Ей...да не ти казвам колко майтапи и упреци отнесох :lol: :lol: , но едно от нещата, които най-много мразя е захабеният корк. За да избегна действително малко кичозната лъскавина на лака, съм експериментирал само с безир - стана страшен проблем - на пръв поглед дръжката запазва първоначалния си изглед - приятна на пипане, само малко по-тъмна на цвят, но в процеса на риболова от самата топлина на ръката не знам какво става с пустия му безир и започва да лепне :? :? :? . Престанах с експериментите и лакирането и към момента след всеки риболов, неизависимо колко е бил интензивен, с една по-грубичка четка за зъби и течен сапун минавам дръжката. След тази операция бързо я измивам и подсушавам - корка има свойството да се подува, а това води до падане на филерите и откриването на доста неприятни дупки по дръжката. При по-сериозно захабяване - много от пръчките ми са втора ръка и пристигнаха от Щатите в окаян външен вид, помага същата операция с четката, но към течния сапун прибавям и по малко Роли / на практика много ситен абразив / . Вервайте ми, комбинацията прави чудеса!! Те толкова от бат,ви Райко за корка. Поздрави на всички бойци!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 09, 2007 7:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 8:57 pm
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Благодаря отново Бате Райко,да ти дам и аз тогава един съвет който чух от един дето разбира уж одеве,каза ми че било хубаво с някакъв си боров вазелин да се мажело,не съм сигурен,но май това ми каза за вазелина понеже отблъсквал влагата и попива във самия корк и така придава красив външен вид на дървото,та относно вазелина ти ще кажеш последната дума

_________________
Рибата се дели на три вида:малка,средна и тази която изтървах :)
Непрофесионален,средно интектуален рибохващач
Изображение
Здравейте на всички Skype ton4o.mc


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 11:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Тончо, здрасти!! Интересна е идеята за боровия вазелин, въпроса е да не прави подобна реакция на безира - да почне да лепне от топлината на ръката....Жа пробвами, жа видим :lol: :lol: :lol: !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 1:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 8:57 pm
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
намазвал се уж от вечерта,за да попиел добре и да няма онзи лепкав ефект,а и това с безира мисля,че само може да скапе дъжката,а с еазелина щом му викат боров според мен може да се окаже добре щом е от натурална основа

_________________
Рибата се дели на три вида:малка,средна и тази която изтървах :)
Непрофесионален,средно интектуален рибохващач
Изображение
Здравейте на всички Skype ton4o.mc


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 5:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Bate Raiko написа:
Тончо, здрасти!! Интересна е идеята за боровия вазелин, въпроса е да не прави подобна реакция на безира - да почне да лепне от топлината на ръката....Жа пробвами, жа видим :lol: :lol: :lol: !! Поздрави!!!

Сакън! Боже помози!

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 6:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Юли 08, 2007 8:57 pm
Мнения: 21
Местоположение: Пловдив
Мунчо написа:
Bate Raiko написа:
Тончо, здрасти!! Интересна е идеята за боровия вазелин, въпроса е да не прави подобна реакция на безира - да почне да лепне от топлината на ръката....Жа пробвами, жа видим :lol: :lol: :lol: !! Поздрави!!!

Сакън! Боже помози!


защо :!:

_________________
Рибата се дели на три вида:малка,средна и тази която изтървах :)
Непрофесионален,средно интектуален рибохващач
Изображение
Здравейте на всички Skype ton4o.mc


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 7:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 9:39 pm
Мнения: 292
Местоположение: плевен
Здравейте колеги ,
от 4год. съм мухар а от една година мухаря с мухарка втора ръка .
Както първата така и втората никога не съм ги чистил или обработвал с нещо , е малко потъмняват но това не е проблем за риболова.Имам друга пръчка която е за тежък риболов с коркова дръжка и е на около25 години е малко се е попотъркала ама си върши работата и така.
Така че според мен хващайте мухарките и на реката пък той докато се износи корка ще смените мухарките :D

Поздрави

_________________
-------------------------------------------------------

http://pi-landingnets.dir.bg/ - нашите ръчно изработени кепове
http://myfreetime-pepito.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 7:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 9:01 pm
Мнения: 134
Местоположение: София
Ton4o_84 написа:
Мунчо написа:
Bate Raiko написа:
Тончо, здрасти!! Интересна е идеята за боровия вазелин, въпроса е да не прави подобна реакция на безира - да почне да лепне от топлината на ръката....Жа пробвами, жа видим :lol: :lol: :lol: !! Поздрави!!!

Сакън! Боже помози!


защо :!:


Споделям съкънството Габровско отсекъде !
Ми що :? Ми ако требваше да се маже корка с нещо то производителите най-малкото биха го упоменали ама в случая се "взима шивота на дръжката" как казва Любето :wink: Тончо туй лично мнение ама тъй според мене стои въпроса с идеята ти да зяносаш двуснаткова въдица с цел да стане четириснадкова :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 8:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Експериментите движат световния прогрес бре, керати :lol: :lol: :lol: !!!! Таз година проводници, догодина - полупроводници, както казваше моят френд :lol: бай Тошо / лека му пръст на човека, да беше останал още малко поне Белене да направи, че да има какво да закриваме.../!!! Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 8:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Бат Райко, той не беше ли казал: "Тази година полупроводници, догодина - цели!" :D

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 8:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 9:01 pm
Мнения: 134
Местоположение: София
Ъхъм :D Мани друго ама с тая цел през 88 в Обербад построи полузавод за тех къде още си седи полу такъв :lol: :lol: :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 8:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Въх....знам ли точно моя френд какво беше казал :oops: :oops: .....дето се викаше - дори и когато грешеше, Партията беше права!!!! На младежта сигурно и е непонятно за какво иде реч и си вика - абе тия дъртофелници кви глупости почнаха да ръсят.....ама си беше яко, мамка му и прасе...ако не друго, поне риба имаше :? :? . Поздрави и да вземете да се спрете с тоя Ибей, че затруднявате продавачите веке :lol: :lol: !!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 8:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Ние имаме списък и си пазаруваме по него, трябва да го отметнем целия! :lol:

п.с.Понеже работата отиде малко ретро, не мога да се сдържа да не пусна и два култови лозунга, пък ако ще...:
"Всяка крива, успоредна на Априлската лини, е права"!
и
"Рейгън - враг номер едно на Тръстенишка селищна система"...
:lol:

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 10, 2007 8:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Стига, че ми напират сълзи в очите....а Рейгън си беше враг отвсякъде...неговата мама холивудско-актьорска :lol: :lol: .

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов