Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:11 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Мариат Пресижън
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 8:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте мили деца!! Вчера бях много, много, ама много щастлив, тъй като освен че имах рожден ден, взе че пристигна и една убавиня, дето я дебна от има-няма три-четири години :)) ....Става въпрос за Мариат Пресижън, пръчка, правена от японците от Смит. Нямам представа точно какви са взаимоотношенията на Мариат със Смит, тъй като част от продукцията се представя във френския им сайт, за друга част ви "прехвърлят" към сайта на Смит....Може би Бат Данчо ще внесе някаква яснота по въпроса, имам някакви спомени, че Наско от Бент внася нещата на Смит за България. Едно обаче е сигурно - "европейските" модели - Блек Хопър и Тактикал, нямат нищо общо с японските - Пресижън и Пакър...Ето и няколко фотки на убавинята:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сега остава да я сефтосаме, па ако вземе и да дръпне некое рибе у студа :D \:D/ \:D/ .......Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 9:26 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Съдбата си знае работата... на връх рожденния ти ден, когато най-малко очакваш, пристига дългоочакваната Убавиня :D

Бате, да ти е честита! Изглежда супер, а за кленовете няма съмнение, че ще увиснат с кеф на нея :wink:

Жив и здрав! <occasion

Поздрави,

Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 3:49 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Мухарка от две части, чак да не повярва човек. Да ги лови само едри.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 3:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега, аз съм най-големия фен на двуснадковите мухарки не само у нас, а вероятно и във Вселената :D :D !! Разбира се, ултимативната убавиня е "еднобланковата" мухарка, но за нашите условия е проблем доставката...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 7:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Бате,доколкото знам руснаците ловят с едноснаткови.
Честита ти убавица и само едри да я гънат.
П.С. ЧРД на патерица!
Жив и здрав!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 7:44 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Веднага се включвам рЕзко:
" Смит" са една от най-добрите фирми в света, отделяща много внимание на технологиите-нещо като "Харди" за Япония. Много са напред в използването на борона , като материал. Имат сериозни бизнес отношения с може би най-професионалната, и същевременно шантава фирма-френско-швейцарската "Мариат" .Двете имат споразумение за обмен на технологии, и модели, които се продават в Европа, и Япония съвместно.
Консултант на Мариат е една ИЗКЛЮЧИТЕЛНА личност, трикратният /във 3 последователни години!!/ световен шампион, г-н Паскал Коньяр. Виждали сте го по френският риболовен канал"Шас ен Пеш" . Имах удоволствието да го видя на живо, и как лови- в Босна. Потресаващ е !
Прътите на "Мариат" се разработват за нуждите на френският национален отбор, и много от моделите не се продават. Уникални са- много са "риболовни", при тях, всички качества са на максимум- хвърлят с лекота, много леко стоят в ръката. Няма да срещнете нито една "гега от търговски тип", направена ей-така, за продаване просто. Не се търси просто "да се измааш", а всички тези неща, които човек вижда, че му липсват ,като застане на карста, с капризните липани - мендинг, суич замятания ,полагания ,да държиш рибата с 0,10, да полагаш мухата ,все едно си я занесъл дотам с пръсти !!!
В Мюнхен тази година хвърлях с последният им модел,9 фута, на 4 части , 4 клас "Тактикал", която остави у мен прекрасно чувство- лека, "суха" , кристално хвърляща пръчка. Ако ви изпадне във и-бейката нещо от старите им неща, особено на 3 части, една серия / с която Коньяр хвърля в "Шас ен Пеш"/, не му мислете много -много ..
Поздрави, и само големи риби да сгъват убавинята на Бат`Райко .. :D \:D/

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 7:47 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Да допълня- д-р Мишо и компания ловиха и общуваха доста с г-н Коньяр. Той също има какво да каже по въпроса ... :D :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 9:11 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Bate Raiko написа:
Колега, аз съм най-големия фен на двуснадковите мухарки не само у нас, а вероятно и във Вселената :D :D !! Разбира се, ултимативната убавиня е "еднобланковата" мухарка, но за нашите условия е проблем доставката...


Много съм мислил по въпроса и дори не става въпрос за харесване, разбирам пръчка 9 или 10 фута да е от три или четири части, но не разбирам пръчка 7 или 7,6 да бъде от четири части, в г.з ли ще я пъхат или ще ловят риба с нея. Другото интересно е че при спининговите въдици много рядко да не кажа почти не се срещат подобни изгъзици.
ПС: Извинявам се, че не е баш по темата.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 15, 2014 11:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Bate Raiko написа:
Разбира се, ултимативната убавиня е "еднобланковата" мухарка, но за нашите условия е проблем доставката...



Па давай да почваме да ги произвеждаме, Батка!!!! :D


Честито и Наслука!!!!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 8:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Баш си е по темата, щом говорим за убавини :D :D!! Независимо от напредъка в технологията на производство "прекъснатата" бланка дава неминуемо отражение върху строя на пръта, колкото и рекламите да твърдят обратното. Разликата между класните и "слабите" многоснадкови въдици е именно в майсторлъка да се снижи това отражение / спрямо субективните възприятия на клиентите, разбира се /. Всъщност най-обективната представа се добива, ако хванеш два еднакви модела - двуснадков и многоснадков. Инак е ясно, че модата тръгва пак от Щатите - първоначално за транспортно улеснение, след това, както повечето неща, се отива в шеметни крайности....Всъщност многоснадковите пръти попадат в една особена "класация" по Щатите - наричат ги бакпакъри / ранични /, като дори има тенденция за класифицирането на бакпак флай фишинга като своеобразен клон на стандартното мухарство...Те такива ми ви работи....Поздрави!!!
П.С.: У Софето най-накрая заваля....дъжд де, ма все пак е нещо, че май-май се очертава канска суша тая година :-s :-s ....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 9:28 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Батка, за сушата дай да не ревем предварително, че 2005-та беше такава безснежна, а помниш после какво стана... :roll:

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 9:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Проливните дъждове не са това, което захранва реките през лятото.

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 11:38 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Bate Raiko написа:
наричат ги бакпакъри / ранични /, като дори има тенденция за класифицирането на бакпак флай фишинга като своеобразен клон на стандартното мухарство...Те такива ми ви работи....Поздрави!!!
П.С.: У Софето най-накрая заваля....дъжд де, ма все пак е нещо, че май-май се очертава канска суша тая година :-s :-s ....

Знаех си, че основното им предназначение не е да се лови риба с тях, сега вече знам за какво са направени, да се носят в раница. Ако се постараят още малко може да ги направят да се носят във вътрешния джоб.
Някой фен на пръчките от четири части да не се засегне, всеки лови с каквото му харесва.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 11:58 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Може би най-неподходящото разделяне е това в момента, на 4 части. За мен е невъзможно да се постигне плавен строй. Най-добре е на 3 части, или, за който иска действително добра дължина за транспорт- на 5.
На който му изпадне първият модел на "Харди Демон", 9 фута, 5 кл. на 3 части, да взима без да пита - прекрасна е !! Същото важи за "Сейдж SP" SP Light, Sp+ / от това само 4 кл!!!- нагоре е ужасен кол !!/ " Уинстън", и т.нататък.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 1:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега, не съм съвсем съгласен, че тези пръти не стават за риболов...Има представители на многоснадковите въдици, които са си направо вълшебни риболовни инструменти - култовия Смъглър на Харди е такава пръчка, стария Грейс Мисионари, японците от УФМ правят до към 90-та година един манияшки седемснадков Супер Пулсер...Дори непретенциозната Кабелас Стоуауей е доста прилична многоснадкова пръчка...Поздрави!!
П.С.: Ченсълър, що ми разбиваш сердцето, споменавайки за ЕсПи-то :-s :-s :D :D ....Това е една от близките ми цели и рано или късно ще я постигна....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов