Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 1:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Гледам и попивам, за плавни криви говорите..Заметнете с уинстон борон III, за старите WT на 3 парчета пък да не говорим. Стъклата също :D

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 2:55 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Цитат:
за старите WT на 3 парчета пък да не говорим.

Това имах в предвид !!! :D Включително и "Незаменимата" е на 3 части.. :D \:D/

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 4:48 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Не ме разбирайте погрешно, не съм запознат с различните култови модели на големите имена в бранша, но доброто поведение на тези въдици едва ли се дължи на факта, че са от четири части. По-горе стана дума че най доброто е едноснадков вариант, от там нататък всичко е компромис. За мен колкото по-голям е компромиса толкова повече са минусите.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 6:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
"За мен колкото по-голям е компромиса толкова повече са минусите."

За съжаление с всичко в живота е така... :-s :-s :D :D!! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 6:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
" Трима от четирима харесват големи ц**и, четвъртият харесва....останалите трима!" - Пишеше в един сайт... :D :D \:D/

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 9:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 9:04 pm
Мнения: 185
Местоположение: Дупница - Струма
koi4a написа:
Не ме разбирайте погрешно, не съм запознат с различните култови модели на големите имена в бранша, но доброто поведение на тези въдици едва ли се дължи на факта, че са от четири части. По-горе стана дума че най доброто е едноснадков вариант, от там нататък всичко е компромис. За мен колкото по-голям е компромиса толкова повече са минусите.


Позволявам си една забележка :
Би трябвало да го наричаш "безснадков" вариант - тоест въдица без снадки , от едно парче !!! В този смисъл въдица от две части се явява едноснадкова (с една сглобка) !

_________________
КАПО е риболов от който не си научил нищо , а не риболов на който не си хванал нищо !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 11:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 28, 2010 12:47 pm
Мнения: 59
Местоположение: Габрово
въдица от едно парче е култ.. за съжаление е само за късметлиите, живеещи на някой бряг... и май точно това е специалното в нея... от 7-8 части пак си е гъдел.. за мен няма значение.. всички пръчки хвърлят, останалото е за критиците..

_________________
Fly Fishing Club Gentleman


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 11:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Една година пътувахме 800 км 4 човека в колата и по средата в купето една едносднадкова в калъф :D Чичо док още му е изтръпнала едната кълка, направо го изкривихме в кръста човека като плавна крива на едноколенно стъкло. Та то и на децата е ясно, че големите фирми вече нищо не разбират от въдици и правият предимно 4 коленни сопи но искам да попитам само едно нещо.

С какво ви помагат повече двуколенните пръчки в акта на риболова от колкото четириколенните такива. Чакам батето сутринта да каже конкретно с какво при него двуколенните са по полезни или по ефективни от четириколенните и как това му помага в риболова - после аз ще разкажа как ми пречи :D

П.П може да ми дърпате ушаците докато сърбам ирландско кайве на муховръза

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 16, 2014 11:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Иначе за убавинята честито :D . Само големи да ги дърпаш с нея батка, нема ни излагаш, може и на нимфа да ореш с тази сопица \:D/ . Аз скоро заприходих една пък триколенна - сега съм в ебаси драмата - ни е 4 коленна, ни е двуколенна - чуствам се прецакан от съдбата с това трето коляно - вечер сън не ме лови, и цял ден ме гложди дали са ми едно в повече или едно в по-малко колената на сопата. Кривата е ясна - като на спица от стара Украйна , ама е те това коляно ........ мира не ми дава.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 17, 2014 8:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ох, котьоооо....яла ми тука сега, яла ми с тия изтръпнале ушаци... :D !! Бате, теоретизираме, ъф корс, като се "намърдаш в джаза" на реката или гьола последното нещо, за което си мислиш би трябвало да е "коленността" на убавинята..Въпреки всичко наистина ще е интересно, поне за протокола, да се съпоставят две съвременни въдици от еднакъв производител и с еднакви т.т. данни - съответно едноснадкова и многоснадкова.
П.С.: Иначе като се набутаме у колата цялата рода за лятната почивка / имам чувството, че тая мъка на съвместната почивка никога няма да свърши за Бат ви Райка :-s /, първото нещо, което попържвам след вечно тръскащата и пръскаща космарлаци Мекица, са взетите деветфутови убавини... :D :D !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 17, 2014 10:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Батка, той Драго затова си е взел "сценична" Рени - вдига задна седалка по избор и отдолу се отваря една блага тайна ниша баш за тубуси с мухарки... :D

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 17, 2014 10:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Bate Raiko написа:
.Въпреки всичко наистина ще е интересно, поне за протокола, да се съпоставят две съвременни въдици от еднакъв производител и с еднакви т.т. данни - съответно едноснадкова и многоснадкова.


Стига да не е човек като мен бастун в ръката, защото аз бих усетил единствено дедовия :D .

Чакай да ти кажа една история разказана ми от Жору Олимпуса. Значи решава човека да става мухар и ще го оборудват с мухарка. Събират се Видрите в ресторанта на Крилов и му връзват очите на Жоро, дават му със затворени очи да клати мухарки и която най му допадне - негова е. Имало е и сейджове и други скъпи въдици както и евтини. Накрая човека тръскайки убавините избира коя най му допада (без да вижда марката) и се оказва въдица в диапазона 35-35 лв :D - Сещаш ли се батка каква е сопата \:D/

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 17, 2014 1:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Уе, не е баш тъй :D ....На 99% съм сигурен, че ще се усети дори и минимална разлика, да не говорим ако пръчките се натоварят успоредно една до друга с някаква фиксирана тежест...А инак историята на Жоро Олимпуса въобще не ме изненадва - знаеш, че при сериозните практически тестове всичко, "подсказващо" убавинята се крие....А "името" подвежда, как само подвеждаааа :wink: :wink: !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 17, 2014 1:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Името подвеждало - ах вий, гадни фетишисти... :D

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Яну 17, 2014 1:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Драго - Олимпуса си е харесал само некое "Мепси"!

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов