Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:54 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 11:07 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Здравейте колеги, имам пръчка шекспир и ми се ще нещо по-хубаво. Направо си се бях спрял на редингтон класик троут. Обаче попаднах на един сайт където пише , че определени марки като сейдж, орвис , смит и уинстон ги докарват до теб на цена равна на цената им в съответния американски сайт. Те поемат превоз, шипинг, ДДС, мито.
Въпроса ми какво е вашето мнение за пръчките : Sage APPROACH и Sage RESPONSE, понеже са на по-нормална цена. В форумите срещам мнения за всякакви модели на сейдж дори и сейдж лънч, който пък не го откривам никъде, но за тези пръчки нищо.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 11:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравей, колега,

За пръчките не мога да ти дам съвет, нямам достатъчно познания в тази област. Обаче мисля, че за всички ще е полезно да споделиш кой е този сайт. Въпреки, че нещо не ми се вързва тая работа...

Поздрави,
Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 2:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега, здрасти!! Споменатите от теб модели на Сейдж са "ентри левъл" модели на марката, или поне първия. В общи линии Сейдж през година-две обновяват моделната си линия, а у нас не е прието да подменяш пръчка толкова бързо, особено от сравнително скъпа марка като Сейдж. Поради тази причина тези модели вероятно отсъстват или са рядкост при колегите, затова и не можеш да откриеш мнения за тях.
П.С.: Адмирирам пазаруване от всякакви интернет източници, но в случая бих те посъветвал да се свържеш и директно да попиташ каква цена ще ти обявят за убавинята, която искаш да си поръчаш. По принцип съм скептичен към нефиксирани оферти......Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 5:45 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
колега Крис сайта е int.thetroutfitter.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 5:46 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Бате Райко би ли ми пояснил какво значи ентри левъл . Благодаря


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 8:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
"Ентри левъл" означава входящо ниво. Това е терминът, с който обкновено се обозначава най-ниската серия на дадена марка, с цялата относителност на термина "най-ниска". По принцип това са пръчки, изпълнени с възможно най-икономичните елементи - бланки, водачи, корк и държачи. Това не означава, че пръчките са лоши - историята познава десетки "входящи" модели, които са обичани от риболовците повече от топ изпълненията на определена марка. Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 26, 2014 9:17 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
разбрах, но ми се иска и малко помощ в този случай. Дали ентри левъл на сейдж или редингтон класик троут. Става въпрос за пръчка за кефал 4ти клас 8, 8,6 или 9 фута, понеже 5-6 клас на 9 фута си имам.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 7:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Личното ми мнение, при така зададени условия, е глас в полза на Редингтон-а. Грамотно направена въдица на повече от добра цена. Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 10:19 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Много благодаря. В такъв случай ще бъде Редингтон-а на 8,6 фута, 4 клас.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 8:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
И според мен това е по добрия избор :smt023 ниско бюджетна въдица с много добро качество
Поздрави <occasion

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 10:02 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Благодаря колега. И аз мисля че това е евтиния вариант из между класните пръчки. Но нали на много места във форумите сейдж та сейдж и аз в един момент почвам да се чудя
дали е толкова по-добра колкото и по-скъпа или в един момент става много добра само защото заради многото пари не всеки може да си я позволи, както и орвис и харди и другите с подобна цена от 700-800лв нагоре.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юни 27, 2014 11:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
Има нещо вярно в думите ти :wink: въпреки,че аз имам доста скъпи въдици,а и мога да си направя такива мисля че това е в известна степен глезотия(кеф цена няма)а не толкова необходимост. :D А за SAGE мисля, че това е фирма доказала се на пазара с добрите си въдици и въпреки ,че аз не съм им фен според мен заслужават адмирации =D> Но в твоята задача верният отговор е Redington и определено няма да съжаляваш
<occasion

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 02, 2014 8:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Колега, моя съвет към теб е да отидеш до магазина на БФЦ или на Радо, за да видиш въдиците на място и да ги тестваш. Така най-добре ще разбереш коя е твоята въдица. Бях решил преди време да си взема Редингтон класик троут, но на място установих, че тази въдица не е за мен (беше ми малко по-мека отколкото искам, но ти може да търсиш точно това) въпреки, че като изпълнение е много добра и като включим доживотната гаранция е едно много добро решение.

Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 02, 2014 8:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Лек-полек отново стигнахме до "вечния" въпрос за цената на убавинята - оправдана ли е, не е ли, струва ли си да се дадат толкова пари или не...В днешния свят цената все по-малко има пряко отношение към качествата на въдицата, но в крайна сметка едно име се извоюва с много пот и мъка през годините, поради което това се калкулира неизбежно в цената на определен продукт...Категоричен отговор няма - риба можете да хванете и с мухарка за 20 и за 2000лв..Всъщност всичко е въпрос на вътрешната нагласа на купувача....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 02, 2014 5:23 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Благодаря колеги за мненията. За мен колкото повече мнения на колеги ползвали конкретните пръчки или подобни на тях толкова по-добре. Примерно някой може да не е доволен от класик троут, а от торент или темпт. Друг пък да каже по добри думи за конкретен модел на орвис вместо за сейдж. Четейки форума забелязах, че един колега ползва суперфайн на орвис. Ще направя всичко възможно да дойда тази година на събора в Говедарци и на място да пробвам пръчките но и мненията преглеждам всеки ден. Благодаря ви предварително и ви пожелавам много приятни мигове с любимото хоби.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов