Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:14 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Пон Яну 12, 2015 4:53 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Здравейте колеги, имате ли някакво впечатление за тази пръчка. Исках да имам пръчка Харди и тази която е 9 фута, 6ти клас на 3 снадки ми се стори на добра цена и я почти купих, но четох едно изказване че въпросната пръчка била трагедия и малко се поуплаших. Не е като да нямам пръчки но исках да имам и Харди, Дали сбърках с този модел. Помогнете.
Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Пон Яну 12, 2015 7:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Трагедия, трагедия, колко да е трагедия.... :D :D !! От това, което видях като изглед на първата серия / т.нар. Марк 1 /, пръчката си е доста прилично изработена, и, ако не се лъжа е правена в Англия. Що се отнася до акцията на въдицата това в крайна сметка е въпрос на лично възприятие...Та в тоя смисъл трагедията за един може да се окаже триумф за друг :wink: !! Ако е на добра цена - заприходявай убавинята!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2015 9:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Тука пич никой не може да ти помогне. Ако си решил да сия купиш, кой ще те разубеди.
Лично аз съм фен на Аерфло, но си купих Редингтън и си метам с него и не мисля скоро да го сменям.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2015 10:23 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Благодаря колеги за изказаното мнение е най вече на Бате Райко за позитивизма му относно заприходяването на убавини. Обаче мен ме тревожи следното мнение :
"Откак съществува нашата болест, изискванията към пръта,от хората,
които РАЗБИРАТ,не са се променили много...Нито са ни поникнали по шест пръста, нито рибите са различни..Просто технологиите напреднаха УЖАСНО МНОГО,и там където преди се навиваха 3 флага,
сега се слага само един,който осигурява необходимата здравина..
Прътите станаха тънкостенни,много бързо предаващи мощността, реаги
ращи, но това за съжаление,ни лиши от тази "живост"за която тъгува
Бате Райко,/и не само той../Последната трагедия е проектирането на
бланка изцяло на компютър,което ясно си личи при "Харди"-"Суифт"
беше първата им такава пръчка, и"ВТ-2" и "ДЖИ -5" технологията на
"Сейдж"..Малко странни на първо пипане бяха тези въдици!! Със тях
също се свикна, но истинската революция предстои със въвеждането
на нанокарбона-за да не пиша излишно,прочетете сп."Нешънъл Джиог
рафик"-там има всичко описано."
Това е извадка от изказване на колегата Данчо Савов и затова ми се щеше и той да се изкаже по въпроса или някои от колегите известни с това, че риболовстват предимно с Харди и е вероятно да са пипали на живо Харди Суифт или да имат мнение за нея.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2015 10:37 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Пак съм аз намерих това в нета от Радо Акулата.
"Swift
- бърза върхова акция за презицност при работа на дистанция
- уникална комбинация от лекота и мощ за вълнуваща презентация
- корпус във винено-червен цвят с подхождащи му намотки и тъмнокафяво карбоново легло за макара с алуминиево захващане
- защита срещу солена вода
- конкурентна цена
- разновидности за шнурове ІV – VІІІ клас
- в комплект с твърди калъфи, покрити с виненочервено кадифе.
Прътовете Swift са наречени на птицата бързолет (англ. наименование – swift; лат. Apolidae). Биолозите смятат, че птицата бързолет е едно от най-големите постижения на еволюцията. Мухарските прътове Swift също могат да бъдат смятани за невероятно еволюционно достижение. Подобно на своя крилат съименник, те също притежават съвършена конструкция, баланс, деликатност и издържливост. Може би единствената разлика между тях е в това, че птичката тежи над 120 грама, а 275-сантиметровият вариант на Swift – само 85 грама!
Swift прътовете са синоним на истинско удоволствие със своята светкавична акция и съвършена презентация. Ориентирани са към опитните риболовци, които търсят екстра-далечни дистанции, максимална точност и контрол.
Революционният компютърно разработен дизайн на корпуса съчетава най-новите разработки в областта на високомодулните фиброкарбони, в резултат на което Swift са прътове, които могат да генерират изключително високи скорости на изхвърляне на шнура, при това контролирани с неописуема лекота, дори когато става дума за корави или стегнато навити шнурове.
Презицно разположеното легло за макарата е галванизирано за устойчивост в солена вода и е с наситен маслиненокафяв цвят. Прътовете Swift са съвършени изделия, създадени да се справи с всяка ситуация в сладка или солена вода – едно красиво творение, което ще издигне притежателя си на по-високо ниво в риболова.
Кат. ном HRSW 045 Дълж. 2.70 м. Секции 3 Клас 5 Тегло 0.085
Кат. ном HRSW 050 Дълж. 2.70 м. Секции 3 Клас 6 Тегло 0.089
Кат. ном HRSW 065 Дълж. 2.85 м. Секции 3 Клас 7 Тегло 0.099 "
Това вече наклони значително везните. Купувам я.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2015 10:44 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Колега, много хубаво си го написал, но имай предвид, че в момента сме 2015 г. а не 1950 примерно. Технологиите се развиват и това е разбираемо.
А относно за убавините, много си прав. Всеки иска (ако може де) да заприходи нова и нова, а ако е дал господ аз искам по две. Ама като се замисля, нормално ли е да ходим на риболов накичени като коледни елхи.
Абе луда работа.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2015 12:07 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Колега, "Харди Суифт" бе първата пръчка ,произведена в Корея. Характерно за нея е, че тогава все още хората имаха съвест, да правят нещата добре. Макар и "съвременна"като дизайн, пръчката е красива. Това, че е на три части, я прави прекрасна като строй/широко известен факт/ Хвърля добре, "мазна"
и плавна пръчка е , много лека стои във ръката. Мой приятел лови години наред на р. Дрина с 9 фута, 5 кл.-справяше се прекрасно.
Голи бланки 9 фута , 5 кл. се продаваха доскоро ,във най-известният английски родбилдърски магазин.Бланките струваха /по памет / 175 лири, което ги правеше почти на цената на бланки "Сейдж Зет аксис" !!!
Тя имаше доживотна гаранция, която в момента, според мен, е трудноизпълнима, така че, ако нещо стане, трябва да пиеш студена вода ..
Трагедията от тия години се казва "Харди Сирус". Също корейско чудо, отвратително "суха" "вафлена", и чупеща се въдица, с безличен строй.
Поздрави !

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2015 1:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ха-хааа....мили деца :D ! Колега, никога, ама никога не гледай сериозно но "официалните" ревюта на някоя убавиня, освен за чисто технически, обективни данни - основно теглото :wink: !! Реалните оценки за прътите се дават във форумите, където на 99% пишат рибарите, а не производителите и търговците!! Разбира се, дори и тези оценки в крайна сметка са относителни. Най-добрата преценка си остава живия контакт с пръчката, макар че у нас за съжаление тази опция е много слаба. Абстрахирай се от всякакви мнения и скачай, пак ти казвам, АКО цената е сгодна...Направи ми впечатление, че изначално пръчката е с доста солена цена, а и казаното от Бат Даньо за цената на бланката го потвърждава....Все пак ето ти и един линк с оценка за двата модела - Сирус и Суифт, към момента, в който Харди ги представя на пазара:

http://www.fishandfly.co.uk/tackleroom/hardysirrus.html

Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Вто Яну 13, 2015 11:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
Не съм пробвал въдицата, но от малкото което съм чувал за нея не смятам, че е трагедия. В този случаи както и бате Райко ти каза по определяща е цената и ако споделиш каква е тя ще можем да ти дадем по адекватен съвет. Иначе трагични Хардита няма, по скоро има такива които не оправдават очакванията ни, но те са малко :wink:
Може Веско от Хасково да знае нещо повече за модела, така че ако не се включи в темата се свържи с него и го питай.

П.С. Митак, тази въдица няма нищо общо с 1950г.

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2015 8:18 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравей Захари. Нямах предвид тази въдица, а разликата в материалите през 50те, 80те и 90те години на миналия век и сега при направата на въдици.
Какво ли ще бъде след 10 г. Нямам си на идея, но предполагам, че въдиците ще бъдат като клечки за зъби и дваш по здрави.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2015 12:49 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Благодаря на колегите за отделеното време. Пръчката вече я платих и ще чакам да пристигне. Втора употреба от ибей но пише много запазена и изглеждаща добре. Гаранция както казва Данчо Савов няма, но дано не ми се налага да я правя. Цената малко ме е страх да я напиша, защото може да кажете че е добра и да изпитам удовлетворение, но може и да кажете че съм дал много пари за пръчка втора употреба и да се почувствам зле, а и вече съм я платил така че цената вече няма значение. Прочетох и оценката на пръчката от линка който ми прати Бате Райко, добри неща пише. Засега ще чакам с нетърпение да пристигне да я огледам и да я пробам защото там е истината. А ако се включи и колегата Веско от Хасково с голямо удоволствие ще чуя и неговото мнение , но лично не смятам да го притеснявам освен ако нямам някакъв проблем с нея.
Поздрави на всички.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2015 1:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Тук се вика наздраве <occasion <occasion !!! Честита ти убавиня и да си ловкаш щастливо с нея по реки и гьолове!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2015 5:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 18, 2008 1:35 pm
Мнения: 902
Местоположение: Перник
Честита убавиня :smt023 Аз също имам едно Харди и мога да кажа, че е прерасна въдица.Но ми е чудно защо нямаш гаранция на Swift-а?
Поздрави

_________________
Илиан Михов

The Fly Fishing is a pathway to many abilities,some consider to be unnatural.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2015 6:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Юни 08, 2014 8:46 pm
Мнения: 77
Наздраве Бате Райко и да ти се връща.
Няма гаранция понеже е втора употреба, а гаранцията е била за първия собственик. Така ми обясни продавача в ибей.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: hardy swift fly rod
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2015 6:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Абе готин, хич не го мисли. Радвай се ловкай и големо наздраве.

Поздрави
Мито


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов