Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:54 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Май 07, 2016 8:52 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравейте колеги. Имам интерес към въпросната пръчка. Хващал съм я в ръка, много фина и нежна, но ме интересува как би се държала с шнур Харди Премиум WF 4 F или Аерфло Dry X ceed WF4F. Мухите за нея биха били сухи с размер 14 и 16.

Благодаря предарително за Вашето мнение

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Май 07, 2016 10:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Митко привет.

1. Според мен въцата е по скоро за нимфов риболов с опция при необходимост да минеш и на суха муха. Но според мен си е баш за нимфа.

2. Ако искаш 3 клас за суха огледай се в по къси въдици 7-8 фута.

3. Относно шнура: аз съм ловил с 4 клас Z-axiz + 5 клас Експерт дистанс и с 3 клас TXL + 4 клас кортланд 555 дайнатайп и не съм имал грижи но после съм су купувал съответните класове шнурове като имам кинти.

П.П. Сега съм доволен от БФЦ WF - три години, три риболова - ми перфектно се държи, оня ден пак заковах риба с далечен кастинг на суха. За 30 лв няма какво да го мисля.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Май 10, 2016 9:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Up .

Добре де аз ли съм най-големия разбирач на трети клас 9 фута при положение, че нямам такава въдица. Някай няма ли да сподели нещо, може пък аз да съм в грешка или го караме на лични да не обогатяваме форумите.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 11, 2016 7:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Въпросът на Митака е твърде конкретен....Вероятността някой да е ползвал въпросния Грейс със споменатите шнурове клони резко към нулата....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 11, 2016 9:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Но, вероятността да има надписана въдица, че е 3 клас никак не клони към нулата, батка :wink:

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 11, 2016 10:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
В това няма никакво съмнение... :wink: :wink: !! Митак...ЗАПРИХОДЯВАЙ \:D/ \:D/ !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 11, 2016 5:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет юнаци. Заставам пред огледалото и кво да видя, на едното рамо ангелче на другото дяволче. Ангелчето вика, глей сега кви си ги наредил, за какво ти е тая. От другата страна звучи загадъчен глас, ей сега е момента, стабиуен си и можеш да си го позволиш. Кога ще имаш този шанс, да не говорим за гаранцията.
Ей, силна е темната страна, но като поставя всичко на везните ще реша.

Благодаря за мненията
Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 11, 2016 5:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Привет Митко.
Всяко нова въдица е и мерак, и тръпка...и очаквания. Въпроса е дали си си изяснил за себе си какво точно ще искаш от новата пръчка - места на риболов, риби и на какво по често ще ловиш, и т.н. То не, че всяка гега не става, но ако е за суха муха да се измахваш с дължината, третия клас за мен не е избора, ако е за пъстърви по шубраците пък иде длъжка, но пък за по-открити места...ти си знаеш.
А за гаранция от грейс и харди не ми говори у нас.

Поздрав.

п.с. Мятал съм със същата, но с друг шнур от посочените от теб, клас в клас - много хубава бланка и изработка на въдицата.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 11, 2016 6:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет Докторе. Високо ценя мнението Ви, както за пръчките, така и за мухите.
След лек размисъл прецених, че Рединктъна (8,6 #4) с който разполагам ми дава това което търся и другото е излишно.

Благодаря за мнението, както на теб, така и на всички

пс. Бат Райко, дае... ще вдигнем каръка от този къц Пънчо.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 11, 2016 8:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Митко,ако не на зор работата,изчакай събора,там ще има много въдици,шнурове,но най- вече ,много компетентни люде,който много могат да ти помогнат в изборът.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Май 11, 2016 10:56 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Еееее сега ние некомпетентни ли сме :)

Митак добро решение. Аз ловя с 8.6 #4 и за България (а ичат пад в чужбина) ми покривала целия риболов на суха муха и нимфа- за нимфа е мааалко къса но пак става. Един приятел на скоро продаде неговата 8.6 #4 и тия дни се чухме - съжалява и думите му бяха :" останах без въдица за суха муха" , а не е като да няма въдици момчето.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 12, 2016 7:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здрасти, Мите!

Късно виждам темата... От моя гледна точка и като знам горе-долу какви въдички имаш, със Стриймфлекса нама да постигнеш голяма промяна или алтернатива за различен риболов. Всички въдици ще са ти "олраунд". Моят съвет е, да експериментираш по-крайно с една въдица само за суха муха - примерно 7 фута #2 или ако те влече тъмната страна - около 9 фута #2. Да, ще трябва да купуваш шнурове, макари..., но ще имаш нещо различно.

В твоята ситуация бих купил Грейса, само ако се разделя с някоя от наличните, близки до тази, убавини.

Да изчакаш събора е също много добър съвет от колегата! :)

Поздрави и сполайти,

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 12, 2016 7:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Сори Драго,никога не съм се съмнявал в твойта компетенция.
Ще приемеш ли мойте извинения на събора с поняколко бири? :wink: <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 12, 2016 9:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
svetligenov написа:
Сори Драго,никога не съм се съмнявал в твойта компетенция.
Ще приемеш ли мойте извинения на събора с поняколко бири? :wink: <occasion


За съжаление и тази година пропускам събора, че и други неща но няма как. Иначе няма за какво да се извиняваш, естетсвено че се шегувам.

Подкрепям Илия за една 3 клас 7 фута и нещо. Аз си взех една 7.10 #3 и много съм доволен. Значи бях ловил с такава въдица преди време един приятел ми даде да тествам и направих страхотен риболов . И при първата възможност заприходих и аз една.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 13, 2016 9:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 4:38 pm
Мнения: 227
Здравейте,

Още от самото начало мислих да си кажа мнението, но изчаках по-компетентните колеги.
Както вече споменахте конкретната въдица е някакъв компромис между приложение за суха и нимфа. Универсалните решения не винаги са най-добрите.
За малки реки ползвам една 6,6 футова и е голям гъдел (да не кажа фетиш). Кефа е двоен.

Има едно много интересно #3 предложение в Купувам/Продавам. На твое място бих помислил над него.

Поздрави и успех с избора.
<occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов